Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 5,070 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,790,692,964.00 5,070 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Korce (1515) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Korēe 28,050 2019-06-13 2019-06-14 67921220012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE (2122001) QERA AMBIENTI PRILL 2019 PER QENDER KOMUNITARE PER MOSHEN E TRETE, MAREV.BASHKEPUNIMI, KONTRATE QERAJE DT 03.01.2019, URDHER NR.392 DT 14.05.2019, LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korēe 3,000 2019-06-13 2019-06-14 67821220012019 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE NDIHME EKONOMIKE MAJ 2019, VENDIM NR.5 DT 05.06.2019, SHK.NR.842/1 PROT DT 05.06.2019, LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) Fondacioni Shoqata" TID KORĒA " Korēe 789,000 2019-06-13 2019-06-14 69121220012019 Te tjera transferime korrente BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE E VLERES SE MBLEDHUR SI TAR.VENDORE,NGA SUBJ.QE USHTROJNE AKTIVITET NE ZONEN E PAZARIT,MAREV.BASHK.DT 20.06.18, VENDIM NR.133 DT 14.11.18,KONF.NR.1405/1 DT 20.11.18,URDHER NR.472 DT 13.06.19,UB 36263
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 291,023 2019-06-12 2019-06-13 67121220012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE KRYETARET E FSHATRAVE MAJ 2019, URDHER NR.470 DT 10.06.2019, LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 240,260 2019-06-12 2019-06-13 67521220012019 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHME EKONOMIKE MAJ 2019, VENDIM NR.5 DT 05.06.2019, SHK.NR.942/1 DT 05.06.2019, LISTE PAGESE, NJ.ADM.DRENOVE
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 28,470 2019-06-12 2019-06-13 67021220012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriēim BASHKIA KORCE (2122001) MATERIALE KONSUMI, U.P NR.394 DT 15.05.2019, FTESE OFERTE, P.V FONDI LIMIT DT 14.05.2019, P.V VLERES.DT 17.05.2019, FAT.NR.205432763 DT 20.05.2019, F.H NR.34 DT 20.05.2019, UB 36229 DT 12.06.2019
Bashkia Korce (1515) LEONARD MIHALLARI Korēe 15,000 2019-06-12 2019-06-13 66921220012019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj BASHKIA KORCE (2122001) MATERIALE ELEKTRIKE, URDHER NR.397 DT 15.05.2019, P.V DT 17.05.2019, FAT.NR.735 DT 17.05.2019, F.H NR.32 DT 17.05.2019, UB 36228 DT 12.06.2019
Bashkia Korce (1515) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Korēe 779,920 2019-06-12 2019-06-13 67721220012019 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHME EKONOMIKE MAJ 2019, VENDIM NR.5 DT 05.06.2019, SHK.NR.942/1 DT 05.06.2019, LISTE PAGESE, NJ.ADM.VOSKOP, BULGAREC, MOLLAJ
Bashkia Korce (1515) UNION BANK SHA Korēe 124,180 2019-06-12 2019-06-13 67421220012019 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHME EKONOMIKE MAJ 2019, VENDIM NR.5 DT 05.06.2019, SHK.NR.942/1 DT 05.06.2019, LISTE PAGESE, NJ.ADM.VOSKOPOJE
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 630,780 2019-06-12 2019-06-13 67221220012019 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHME EKONOMIKE MAJ 2019, VENDIM NR.5 DT 05.06.2019, SHK.NR.942/1 DT 05.06.2019, LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) BANKA E TIRANES Korēe 586,560 2019-06-12 2019-06-13 67321220012019 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHME EKONOMIKE MAJ 2019, VENDIM NR.5 DT 05.06.2019, SHK.NR.942/1 DT 05.06.2019, LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 152,780 2019-06-12 2019-06-13 67621220012019 Ndihme ekonomike BASHKIA KORCE (2122001) NDIHME EKONOMIKE MAJ 2019, VENDIM NR.5 DT 05.06.2019, SHK.NR.942/1 DT 05.06.2019, LISTE PAGESE, NJ.ADM.VITHKUQ, LEKAS
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korēe 17,271,980 2019-06-10 2019-06-11 66821220012019 Bursa BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE E BURSAVE DHE GJ.BURSAVE PER NX.E ARS.PARAUNIVERSITAR (SHK.PROFESIONALE) PERIUDHA 17.09.18 DERI 31.05.19,VKM 776 DT 26.12.18,VKB B.KORCE NR.5,VKB B.MALIQ NR.3,VKB B.PUSTEC NR.5,URDHER 468 DT 10.06.19,LISTE PAG
Bashkia Korce (1515) ILIRJAN POSTOLI Korēe 4,084 2019-06-10 2019-06-11 66721220012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme BASHKIA KORCE (2122001) MATERIALE ZYRE DHE TE PERGJITHSHME, URDHER NR.290 DT 11.04.2019, FTESE OFERTE, P.V FONDI LIMIT DT 10.04.2019, P.V VLERESIMI DT 15.04.2019, FAT.NR.205432586 DT 16.04.19, F.H NR.25 DT 16.04.19 UB36203 DT 10.06.19
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 487,900 2019-06-07 2019-06-10 66621220012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE KESHILLTARET MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Korēe 4,971,041 2019-06-06 2019-06-07 66321220012019 Interesa huamarrje tjera afatgjate, nga sistemi bankar - Te dala, hua te tjera afatgjate nga sistemi bankar BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE PRINCIPALI DHE INTERESI KESTI XVIII, DISB.II, KONTRATE NR.977 REP, 928 KOL DT 15.05.2014, AMENDAMENT DT 18.12.2014, URDHER NR.458 DT 05.06.2019
Bashkia Korce (1515) FINDFOUR Korēe 40,500 2019-06-06 2019-06-07 66421220012019 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA KORCE (2122001) SHPENZIME DREKE PER DELEGACIONIN NGA BASHKIA BUKURESHT, URDHER NR.379 DT 07.05.2019, P.V BLERJE, VKM NR.258 DT 03.06.1999, FAT.NR.8 DT 08.05.2019, UB 36177 DT 06.06.2019
Bashkia Korce (1515) ORTAKERIA KORCA Korēe 833,190 2019-06-06 2019-06-07 66521220012019 Subvencione per diference cmimi per transportin urban te autobuzave BASHKIA KORCE (2122001) SHERBIMI URBAN SUBVENCIONI PER MUAJIN MAJ 2019, P.V NR.2815/1 DT 21.05.2018, URDHER PER SHP.E SUBJ.FITUES NR.319 DT 24.05.2018,KONTRATE DT 18.06.2018, SITUACION,FAT.NR.56 DT 03.06.2019 UB 35172
Bashkia Korce (1515) FINDFOUR Korēe 87,600 2019-06-05 2019-06-06 66221220012019 Shpenzime per pritje e percjellje BASHKIA KORCE (2122001) SHPENZIME PRITJE PERCJELLJE,KOKTEIL NE KUADER TE PROJEKTIT FESTA E KAMENICES, U.P NR.350 DT 26.04.2019,FTESE OFERTE,P.V FONDI LIMIT DT 25.04.2019, P.V VLERES.DT 02.05.2019, FAT.NR.6 DT 06.05.2019, UB 36154 DT 5.6.19
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 688,390 2019-06-03 2019-06-05 64821220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 83,339 2019-06-03 2019-06-05 64921220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 552,659 2019-06-03 2019-06-05 65221220012019 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 5,091,446 2019-06-03 2019-06-05 64321220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 608,873 2019-06-03 2019-06-05 65121220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 530,721 2019-06-03 2019-06-05 64721220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 63,195 2019-06-03 2019-06-05 65021220012019 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) ARTAN SIMA Korēe 5,000 2019-06-03 2019-06-05 65721220012019 Paga baze BASHKIA KORCE (2122001) URDH.SEKUESTRO NDAJ DEBITORIT F.BEBRI, VENDIM NR.41 2015 3328 (560) DT 22.09.2015, URDH.SEKUES.NR.830 018 REGJ DT 26.04.2018, LISTE PAGESA MAJ 2019
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 91,937 2019-06-03 2019-06-05 65521220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA CREDINS Korēe 61,902 2019-06-03 2019-06-05 64421220012019 Paga baze - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 1,397,808 2019-06-03 2019-06-05 65321220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per gradat ushtarake - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE TREGTARE Korēe 90,195 2019-06-03 2019-06-05 64521220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 533,020 2019-06-03 2019-06-05 64621220012019 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune BASHKIA KORCE (2122001) PAGA MUAJI MAJ 2019 SIPAS LISTE PAGESES
Bashkia Korce (1515) ZYRA E PERMBARIMIT - KORCE Korēe 10,000 2019-06-03 2019-06-05 65921220012019 Shtese page per gradat ushtarake BASHKIA KORCE (2122001) URDH.SEKUESTRO NDAJ DEBITORIT K.BALA, VENDIM NR.3432 014 REGJ, NR.1049 014 REGJ DT 19.05.2014, SHKP.PERMB.NR.331/1 PROT DT 02.11.2017, LISTE PAGESA MAJ 2019
Bashkia Korce (1515) JANI STRATOBERDHA Korēe 268,800 2019-06-03 2019-06-05 66121220012019 Shpenzime te tjera qiraje BASHKIA KORCE (2122001) MARRJE ME QERA TAVOLINA,STOLA,KARRIGE ETJ PER POJEKTIN FESTA E KAMNEICES,FESTA E CIFLIGUT, U.P NR.190 DT 15.03.19, RAP.PERMB.MIRATIM PROC.FORM.NJOFTIM FITUESI DT 16.04.19, KONT.DT 03.05.19,FAT.31 DT 03.05.19 UB35946
Bashkia Korce (1515) ZYRA E PERMBARIMIT - KORCE Korēe 12,000 2019-06-03 2019-06-05 65621220012019 Paga baze BASHKIA KORCE (2122001) URDH.SEKUESTRO NDAJ DEBITORIT E.DEMOLLI, VENDIM NR.2267 DT 09.09.2014, SHK.PERMB.NR.1246/1 PROT DT 09.01.2018, LISTE PAGESA MAJ 2019
Bashkia Korce (1515) Panajot Pilani Korēe 9,840 2019-05-30 2019-05-31 64221220012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KORCE (2122001) HARTIM VNM PER OBJ.RINDERTIM I SHK.9 VJEC.VOSKOPOJE,U.P NR.317 DT 08.04.19, ANULL.PROC.DT 23.04.19,U.P NR.317/1 DT 24.04.19,FTESE OFERTE,P.V FONDI LIMIT DT 23.04.19,P.V VLERES.DT 26.4.19,FAT.NR.6, F.H NR.30 DT 6.5.19
Bashkia Korce (1515) Gertian Bashllari Korēe 30,000 2019-05-29 2019-05-30 64021220012019 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE (2122001) SHPENZ.TRANSPORTI PER PROJEKTIN FESTA E KAMENICES, U.P NR.349 DT 26.04.2019, FTESE OFERTE, P.V LLOG.FONDI LIMIT DT 25.04.2019, P.V VLERES.DT 02.05.2019, FAT.NR.40 DT 06.05.2019, UB 36111
Bashkia Korce (1515) ENTI I BANESAVE(K54104008S) Korēe 11,747 2019-05-29 2019-05-30 63921220012019 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh BASHKIA KORCE (2122001) QERA AMBIENTI PRILL 2019, MAREV.BASHK.DT 02/22.08.2018, KONT.DT 22.08.2018,URDHER NR.439 DT 27.05.19, PROJEKTI STREHEZA EMERGJENTE PER VIKTIMAT E DHUNES NE FAMILJE, LISTE PAGESE, UB 36112 DT 29.05.19
Bashkia Korce (1515) RAIFFEISEN BANK SH.A Korēe 159,475 2019-05-29 2019-05-30 64121220012019 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE KRYETARET E FSHATRAVE A.DINE PERIUDHA 04.09.2017 DERI 30.04.2019, S.PEPA PERIUDHA 10.09.2018 DERI 30.04.2019, URDHER NR.449 DT 29.05.2019, LISTE PAGESE
Bashkia Korce (1515) " VILDEV - CO " Korēe 1,950,202 2019-05-28 2019-05-29 63821220012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative BASHKIA KORCE (2122001) RIKONS.I GODINES SE ST.TE MZSH,U.P NR.32 DT 26.10.2018,RAP.PERMB.MIRATIM PROC.FORM.NJ.FITUESI DT 20.11.18,KONT.DT 04.12.18,BUL.NR.44,47,50,SIT.PERF.SIT.PREV.FONDI REZ.TAB.PUN.AKT KOL.ETJ,FAT.NR.58 DT 14.05.19,UB34758
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave