Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,650 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
HE&SK11 2,318,114.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Fier (0909) HE&SK 11 Fier 547,027 2018-07-11 2018-07-12 48521110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 21110001 up 47 3.7.2017,njk 5486/2 3.7.2017,pvp 5486/3 2.8.2017,kontrat 8.8.2017,memo dshp 18.5.2018,akt kolaud,ēert md 25.4.2018,fd 19 29.11.2017,seri 53435469
Bashkia Fier (0909) HE&SK 11 Fier 547,027 2018-07-11 2018-07-12 48621110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 21110001 up 47 3.7.2017,njk 5486/2 3.7.2017,pvp 5486/3 2.8.2017,kontrat 8.8.2017,memo dshp 18.5.2018,akt kolaud,ēert md 25.4.2018,fd 20 9.5.2018,seri 54540521
Bashkia Fier (0909) HE&SK 11 Fier 735,180 2018-06-05 2018-06-06 39321110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Fier 2111001 up 45 30.8.2016,njk 5739/2 30.8.2016,pvp 19.9.2016,kontrat 5739/6 29.9.2016,memo dshp 6.4.2018,akt-kolad ,ēettif md ,fd 48 30.3.2018,seri 53435499
Bashkia Fier (0909) HE&SK 11 Fier 488,880 2017-02-03 2017-02-06 5121110012017 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier, mbikqyrje punimesh Agim-Ndernenas, up 9 dt 29.02.2016, pv dt 23.03.2016,kontr.1107/6 dt 7.4.2016, certif dt 07.11.2016. fat 66 seri 35347351 dt 23.11.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave