Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,173 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,189,600,105.00 1,173 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 126,516 2017-03-21 2017-03-23 12710940012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHU marrje salle me qera shkres 24 dat 9.2.2017 fat 20.2.2017 nrs 39914767
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 46,820 2017-03-21 2017-03-23 11410940012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHU marrje aut me qera u prok 28.12.16 marrveshje 23.1.17 ftes oferte 20.2.17 fat 21.2.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 17,550 2017-03-16 2017-03-20 12110940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje percjellje urdher 988 prot dt 14.02.17 u.p 1794 dt 24.2.17 p.v form 5/1 nr 1794/1 dt 24.02.17 fat 140 dt 27.02.2017 nrs 39914790 p.v mar dor 27.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) Pėrparim Haka Tirane 9,040 2017-03-16 2017-03-20 12210940012017 Shpenzime te tjera transporti MZHU shp larje automjete shkurt 2017 U>.P 9 dt 30.01.17 ftes ofer 643/1 dt 30.01.17 kont 643/6 prot dt 13.02.17 fat 11 dt 28.02.17 nr ser 000701
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 28,983 2017-03-16 2017-03-20 12310940012017 Sherbime telefonike MZHU shp.telefoni 6 shifror shkurt 2017 fat 723313227 dt 28.02.2017 klient 110000016846
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) A.S.G. Tirane 24,660 2017-03-16 2017-03-20 11810940012017 Shpenzime per qiramarrje mjetesh transporti MZHU shp per marje automjeti me qera U.p 922 dt 10.2.17 ftes ofer 922/1 dt 10.02.2017 njof fit 14.02.2017 kont 922/2 dt 14.02.2017 fat 26 dt 15.02.17 NRS 43477187 p.ver marje dor 15.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) MONARC GROUP Tirane 32,300 2017-03-16 2017-03-20 12010940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp pritje percjellje urdher 900 prot dt 9.02.17 u.p 900/1 dt 15.2.17 p.v form 5/1 nr 900/2 dt 15.02.17 fat 116 dt 20.02.2017 nrs 39914766 p.v mar dor 20.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BAILIFF SEVICES-MATANI & CO Tirane 100,000 2017-03-16 2017-03-17 12510940012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MZHU shp vendim gjyqesor per erjola gace keti I vend gjyk 3099,3119 dt 06.10.2016, 11.06.2014 shkresa 2322 dt 21.09.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "P I R R O" Tirane 10,000 2017-03-16 2017-03-17 11910940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU shp per blerje dhuratash urdh prok 1054 prot 16.02.17 pv prok 5 nr 1054/1 dt 16.2.17 p.v marje dor 16.2.17 fat 38 dt 16.2.17 NRS 44250389 flet hyr 2 dt 16.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 8,500 2017-03-13 2017-03-15 11710940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit VKM 997 dt 10.12.2010 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 80,324 2017-03-13 2017-03-15 11210940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni marrveshje kuader nr 6979/3 dt 23.01.2017 fat nr 41317323
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 295,420 2017-03-13 2017-03-15 11310940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU bileta avioni marrveshje kuader nr 6979/3 dt 23.01.2017 fat nr 41317346
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 117,480 2017-03-13 2017-03-15 11510940012017 Kancelari MZHU prodhim dok specifike up nr 962 dt 13.02.2017 fat nr 45589011 fh nr 3 dt 17.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,500 2017-03-13 2017-03-15 11610940012017 Udhetim i brendshem MZHU djeta brenda vendit VKM 997 dt 10.12.2010 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,000 2017-03-13 2017-03-15 11010940012017 Sherbime telefonike MZHU internet kont nr 992/4 date 15.03.2016 fat nr 2077588214 dt 01.02.2017 kodi 558363
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 33,780 2017-03-13 2017-03-15 11110940012017 Posta dhe sherbimi korrier MZHU poste shkurt 2017 fat nr 44123925 dt 26.02.17
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 39,950 2017-03-08 2017-03-09 10910940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare urdher nr 6893 dt 20.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,800 2017-03-08 2017-03-09 10710940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare urdher nr 1262/1 dt 07.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) EDUARD ALLAMANI Tirane 500,000 2017-03-08 2017-03-09 10610940012017 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren MZHU shp vendim gjyqesor per shprones.vendim nr 4510 dt 15.12.2016 urdher nr 35 dt 21.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2017-03-08 2017-03-09 10810940012017 Shpenzime per honorare MZHU shp honorare urdher nr 1262/1 dt 07.03.2017 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,240 2017-03-07 2017-03-08 10410940012017 Paga baze MZHU leje e pakryer liste pagese shkr per lirim nga detyra nr 1313 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 680,000 2017-03-07 2017-03-08 10510940012017 Udhetim jashte shtetit MZHU djeta me jashte 500 euro kursi 136 leke Autorizim nr 959 dt 13.02.2017 nr 1424/1 dt 06.03.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-03-07 2017-03-08 10210940012017 Paga baze MZHU detyrim permbarimor vend gjykate nr 502 dt 10.02.2004
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) G I Z Tirane 67,501 2017-03-07 2017-03-08 10310940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU rimbursim tvsh VKM 509 dt 12.08.1996 urdher 1013/1 dt 21.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,148,171 2017-03-01 2017-03-02 9510940012017 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,441,105 2017-03-01 2017-03-02 9610940012017 Paga baze MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 304,041 2017-03-01 2017-03-02 9210940012017 Paga baze MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 179,547 2017-03-01 2017-03-02 10110940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga me kontrate shkurt 2017 nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,823,011 2017-03-01 2017-03-02 9410940012017 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,000 2017-03-01 2017-03-02 9810940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti mars 2017 urdher nr 7036 dt 31.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 58,646 2017-03-01 2017-03-02 9310940012017 Paga baze MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 15,000 2017-03-01 2017-03-02 9710940012017 Te tjera transferta tek individet MZHU bonus transporti mars 2017 urdher nr 7036 dt 31.12.2016 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 67,088 2017-03-01 2017-03-02 9910940012017 Te tjera paga me kontrate MZHU paga me kontrate shkurt 2017 nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 196,768 2017-03-01 2017-03-02 10010940012017 Paga baze MZHU paga me kontrate shkurt 2017 nr pun 15/13
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) PASTRIME SILVIO Tirane 118,800 2017-02-22 2017-02-24 7910940012017 Sherbime te tjera MZHU sherbime pastrimi up nr 75 dt 06.01.2017 fat nr 4463476 dt 24.01.2017 pv marrje
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) ANADA Tirane 270,000 2017-02-21 2017-02-22 7110940012017 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike MZHU mirmbajtje godine up nr 137 dt 10.01.2017 ftese per oferte fat nr 84133949 rap permb dt 17.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) DHURIM MURATI Tirane 94,500 2017-02-21 2017-02-22 8010940012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MZHU blerje paisje zyre up nr 596 dt 27.01.2017 kont nr 596/2 dt 27.01.2017 ft nr 35582566 fh nr 1 dt 30.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) XHEKOSHPK Tirane 94,500 2017-02-21 2017-02-22 7210940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU pritje percjellje up nr 330 dt 18.01.2017 fat nr 38555919 pv marrje dozim dt 19.01.2017 pv dt 04 .10.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) "P I R R O" Tirane 14,500 2017-02-21 2017-02-22 7410940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU blerje dhurate up nr 329 dt 18.01.2017 pv emergj 329/1 dt 19.01.2017 fat nr 42917360 fh nr 1 dt 19.01.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) GECI Tirane 62,720 2017-02-21 2017-02-22 7310940012017 Shpenzime per pritje e percjellje MZHU pritje percjellje urdher nr 329 dt 12.01.2017 fat nr 45392016 pv dt 04 .10.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave