Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 2,324 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBANIAEXPERIENCE 6,415,349.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 85,294 2017-12-20 2017-12-26 61710730012017 Udhetim jashte shtetit K Q Z bileta udhet proc ver 27.11.17 fat 220 dt 27.11.17 ser 51147577 p.ver rast emergj 30.11.17
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 114,896 2017-11-21 2017-11-22 54210730012017 Udhetim jashte shtetit KQZ sherb trans dhe akomod urdh prok 60 dt 18.10.17 proc ver 19.10.17 fat 296 dt 15.11.17 ser 51147522
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 76,800 2017-05-15 2017-05-16 16410730012017 Udhetim jashte shtetit 1073001 KQZ bileta udhetimi, urdh prok 26 dt 12.04.2017 ftes ofert 12.04.2017, rap perfund 18.04.2017, fat 103 ser 422170030 dt 20.04.2017 fat 109 ser 422170036 dt 28.04.2017
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 7,959 2017-01-24 2017-01-25 1810730012017 Udhetim jashte shtetit KQZ sig shen deti urdh 134 dt 9.12.2016 128 dt 1.12.2016 ft 7 dt 16.1.2017 sr 42216684
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 6,130,400 2016-11-08 2016-11-09 31610730012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca KQZ Organizim eventikonfer nderkomb. up 37 dt 9.8.2016 njf3032/8 dt 19.8.2016 kontr 3032/10 dt 22.8.2016 ft 670 dt 4.10.2016 s 33854771
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave