Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 2,459 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AD-STAR 55,292,749.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 7,287,312 2016-09-19 2016-09-19 24410730012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Lik vendosje ashensori,mobilim i ambienteve te KQZ, up 18 dt 30.003.2016, shtese kontr 7526/25 dt 01.04.2016 fat 29336766 nr 16 akt kolaud. 7526/26 dt 31.08.2016,fh 43,dt.31.08.2016
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 2,692,477 2015-12-29 2015-12-30 59710730012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Rikonst. ndertesa KQZ kont ne vazhdim 7526/12 dt 01.10.2015 fat 52 s 29336803 dt 26.12.2015 sit 7526/22 dt 28.12.2015
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 32,718,212 2015-12-23 2015-12-24 58510730012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Rikonstruksion ndertesa KQZ sit. i pjesshem kont ne vazhdim 7526/12 dt 01.10.2015 fat 48 dt 17.12.2015 seria 12901799 sit.7526/21 dt 17.12.2015
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 12,594,748 2015-12-03 2015-12-04 53110730012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Lik rikonstr ndertesa e kqz up 79 dt 13.08.2015 njfit 7526/10 dt 29.09.2015 kontr 7526/12 dt 01.10.2015 fat 12901797 nr 46 sit 7526/11 dt 27.11.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave