Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,152 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
YLLIHYSAJ 4,884,573.00 7 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 295,230 2018-12-12 2018-12-14 61310260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Krenar Bleta nr 2772 dt 22.09..2016, shkrese min. turizmi nr 28, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 1013, dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 756,208 2018-12-12 2018-12-14 62510260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Dritan Guri nr 3516 dt 27,10,.2016, shkrese min. turizmi nr 40, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 1012, dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 591,998 2018-12-12 2018-12-14 62610260012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Vendim gjykate Indrit Dauti nr 3293 dt 18.10..2016, shkrese min. turizmi nr 41, dt 12.12.2018, likujdim total fat tvsh nr 1015, dt 04.12.2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 400,218 2017-09-11 2017-09-13 46810260012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria Mjedisit vendim gjyqi grigor Llazari 2334 86-2016-530 dat 20.7.2017 shkres 7.9.2017
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 1,270,945 2016-12-20 2016-12-20 614110260012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria Mjedisit vendim gjyqi nr 2170 dat15.10.15 shkres 19.12.16 Apostol Hasanaj
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 519,550 2016-02-04 2016-02-05 3610260012016 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Ministria Mjedisit v gjyqi nr 2.5.15 sh 2.2.16 Ilir Dervishi
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) YLLI HYSAJ Tirane 1,050,424 2015-12-03 2015-12-04 69610260012015 Shpenzime gjyqesore - Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E MJEDISIT vendim gjyqesor ne favor te Mazllam Caka Vendim nr 1086 15.07.2014 shkr 32 02.12.2015 fat 557 23.11.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave