Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,542 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
UNIVERSTRAVEL 661,245.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 240,000 2020-01-14 2020-01-16 71210260012019 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete udhetimi Aut nr 8375 dt 17.10.2018, UP nr 386 dt 17.10.2018,ftese per oferte 17.10.2018,Pv dat 17.10.2018, fat nr 471 dt 18.10.2018 S 63059572
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 75,000 2018-11-05 2018-11-14 50710260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi Autorizimi Nr 8155 dt 11.10.2018, P-V perllog fondit limit dt 12.10.2018,U-P nr 371 dt 12.10.2018,Ftese per oferte 12.10.2018,deklarin on line ,P-V dt 12.10.2018, Fd nr 470 dt 12.10.2018 S 63059571
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 278,300 2018-10-17 2018-10-19 45210260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi Autorizimi Nr 7551 dt 20.09.18, P-V perllog fondit limit dt 20.09.2018,U-P nr 329 dt 20.09.18,Ftese per oferte 20.09.18,deklarin on line ,P-V dt 20.09.18, Fd nr 452 dt 21.09.18 S 63059553
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) UNIVERS TRAVEL Tirane 67,945 2018-09-20 2018-09-26 41810260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete Udhetimi Autorizimi Nr 6115/2 dt 06.08.2018, P-V perllog fondit limit dt 13.08.2018,U-P nr 299 dt 27.08.2018,Ftese per oferte 27.08.2018,deklarim on line ,P-V dt 27.08.2018, Fd nr 436 dt 27.08.2018 S 63059537
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave