Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,093 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
JorianaXamo 1,006,412.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 79,992 2018-05-07 2018-05-08 20610260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodin Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1359 date 16.02.2018 P-V emergjenci date 16.02.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 16.02.2018, fd 5 dt 27.02.2018 seria 13888070
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 285,120 2018-05-07 2018-05-08 20310260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 725 date 29.01.2018 P-V emergjenci date 29.01.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 29.01.2018, fd 2 dt 06.03.2018 seria 13888065
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 71,280 2018-05-07 2018-05-08 20710260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1542 date 23.02.2018 P-V emergjenci date 27.02.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 27.02.2018, fd 8 dt 06.03.2018 seria 13888071
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 30,360 2018-05-07 2018-05-08 20410260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 195 date 12.01.2018 P-V emergjenci date 12.01.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 12.01.2018, fd 3 dt 07.02.2018 seria 13888064
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 42,240 2018-05-07 2018-05-08 20510260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 898 date 09.02.2018 P-V emergjenci date 09.02.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 09.02.2018, fd 5 dt 27.02.2018 seria 13888067
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 291,270 2018-04-16 2018-04-19 15210260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Akomodim Autorizim per Sherbim jashte Shteti Nr 1878 date 06.03.2018 P-V emergjenci date 06.03.2018 dhe argumenti per zgjedhjes dt 06.03.2018, fd 10 dt 08.03.2018 seria 13888072
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 19,950 2017-12-27 2017-12-29 57210260012017 Udhetim jashte shtetit Ministria Mjedisit bileta p verbal emergjence dat 17.11.2017 fat 20.11.2017 seri 13888062
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) Joriana Xamo Tirane 186,200 2017-12-27 2017-12-29 57310260012017 Udhetim jashte shtetit Ministria Mjedisit bileta p verbal emergjence dat 7.11.2017 fat 11.11.2017 seri 13888061
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave