Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,542 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AMBASADAITALIANE 20,382,787.00 17 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 3,907,000 2018-12-26 2019-01-18 76810260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA Natyra 2000,Marrveshje KM dhe Komisj Europian Kontrata Nr 2014/355-174 date 20.05.2015,shkr drejt Proj dt 24.12.2018 shk AKZM Nr 1498 dt 18.12.2018, shk proje Nr 9699 dt 0412.2018, Permble.e fat. tatim Maj-Nentor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 3,657,290 2018-09-21 2018-09-26 42310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA Natyra 2000,Marrveshje KM dhe Komisj Europian Kontrata Nr 2014/355-174 date 20.05.2015,shkr drejt Proj dt 31.08.2018 hk AKZM Nr 1037 dt 29.08.2018, shk proje dt 25.06.2018, Permble.e fat. tatim Shkurt 2018 -Qershor 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,402,413 2018-09-14 2018-09-19 40610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA Natyra 2000,Marrveshje KM dhe KE Nr 2014/355-174 date 20.05.2015, shk drejt proj dt 28.08.2018, shkrese AKZM nr 1020 dt 22.08.2018, shk projekti dt 23.04.2018, Permbledhese e faturave tatimore Nentor 2017- Shkurt 2018
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 158,043 2018-07-09 2018-07-12 31010260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM TVSH IPA Natyra 2000 Diference per mungese fondesh nga vitit 2017 ka lidhje me u-sh 629 dt 28.12.2018, dt 28.12.2018 Situac gusht dhjetor 2017 Kont 2014/355-174 dt 20.05.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 2,082,981 2018-01-30 2018-01-31 162910260012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh shkres 19.12.17 permbledhese fat gusht Djetor 17 marrveshje 20.5.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 2,989,611 2017-12-19 2017-12-20 55710260012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh kont nr 2014/355 dat 20.5.15 sit permbledhesh fat 18.12.2017
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 836,249 2017-08-30 2017-09-04 37510260012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh kont 2014/355 dat 20.5.2017 permbledhese fat mars qershor 17
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 91,159 2017-03-27 2017-03-28 10310260012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh kont nr 2014/344 dat 20.5.2017 permbledhese fat 8.2.2017
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,471,555 2016-12-13 2016-12-14 58210260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh ipa kont nr 2014/355-174 dat 20.5.15 sit tetor -nentor 16
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 736,224 2016-11-14 2016-11-15 50310260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh shkres 11.11.16 & shkres dat 28.10.16 kont nr 2014/355174 dat 20.5.15 sit korrik tator 16
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 1,728,453 2016-09-06 2016-09-07 39710260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1026001 Ministria Mjedisit tvsh sh 2.9.16 sit q-k 16 k 20.5.16
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 231,565 2016-07-14 2016-07-14 32510260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh sh 12.7.16 sit 8.7.16
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 48,742 2016-05-13 2016-05-13 22010260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh kv 20.5.15 sh 11.5.16sit 9.5.16
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 100,716 2015-12-17 2015-12-18 83610260012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike Ministria Mjedisit tvsh sh 10.12.15 sit p fat 10.12.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 76,899 2015-11-06 2015-11-09 60910260012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1026001 MIN E MJEDISIT tvsh sh 3.11.15 sh 29.9.15 sit permb 20.10.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 5,221 2015-10-05 2015-10-06 56110260012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1026001Min e Mjedisit tvsh sh 29.9.2015 sit permbles faturash 29.9.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) AMBASADA ITALIANE Tirane 858,666 2015-09-30 2015-10-01 54310260012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike 1026001Min e Mjedisit tvsh sh 28.9.2015 sh 17.9.2015 sit permbles faturash
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave