Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALPHABANK--ALBANIA 6,371,177.00 14 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,391,521 2015-04-24 2015-04-24 21110260012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E MJEDISIT vendim gjyqi nr 342 dt 13.6.2014 sh 22.4.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 5,500 2015-04-23 2015-04-23 21410260012015 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MJEDISIT dieta sh 22.4.2015 lp 22.4.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 73,500 2015-04-14 2015-04-14 15710260012015 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MJEDISIT dieta sh 8.4.2015 lp 8.4.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,082,140 2015-04-01 2015-04-02 16210260012015 Shtese page per funksionin MINISTRIA E MJEDISIT paga mars 15 lp2.3.2015 nr 107;96
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 20,955 2015-04-02 2015-04-02 15510260012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instrumente laboratorike MINISTRIA E MJEDISIT kosto k 15.3.2014 lp 01.04.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 36,263 2015-03-24 2015-03-25 14910260012015 Sherbime telefonike Ministria Mjedisit rimb tel lp 24.3.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 44,000 2015-03-05 2015-03-05 13510260012015 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MJEDISIT DIETA LISTEPGESA 05.03.2015 MIRTIM SEK PERGJ 05.03.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,038,293 2015-03-02 2015-03-03 11810260012015 Shtese page per funksionin MINISTRIA E MJEDISIT paga shkurt 15 lp2.3.2015 nr 107;94
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 90,000 2015-02-13 2015-02-16 8710260012015 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MJEDISIT dieta sh 13.2.2015 lp 13.2.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 135,476 2015-02-05 2015-02-06 7710260012015 Shpenzime per honorare MINISTRIA E MJEDISIT honorare sh 4.2.2015 lp 4.2.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 18,000 2015-02-05 2015-02-06 7510260012015 Shpenzime per honorare MINISTRIA E MJEDISIT honorare sh 30.12.2014 lp 5.2.2014
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,190,313 2015-02-02 2015-02-02 5110260012015 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E MJEDISIT paga janar 15 lp2.2.2015 nr 107;102
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 54,500 2015-01-23 2015-01-26 4710260012015 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MJEDISIT dieta sh 22.1.15 lp 22.1.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 1,190,716 2015-01-05 2015-01-05 310260012015 Shtese page per vjetersi ne pune MINISTRIA E MJEDISIT paga dhjetor 14 lp 05.01.2015 nr 107;103
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave