Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 2,611 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBTOURS"D"-VASTOUROPERATORE 571,032.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 30,400 2018-08-14 2018-08-17 35010260012018 Udhetim jashte shtetit MTM Bilete avioni Autorizim nr 5719 dt 04.07.2018,p-v 04.07.2018 fondi limit, U-P nr 256 dt 05.07.2018,ftese per oferte dt05.07.2018, p-v 05.07.2018,dekl on line fd5867 dt 05.07.2018 S62836367
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 27,658 2016-11-23 2016-11-25 51910260012016 Udhetim jashte shtetit 1026001 Ministria Mjedisit bileta avioni up 11.4.15 pv 11.4.15 fat 1.5.15 seri 20918021
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 163,900 2016-11-23 2016-11-25 52010260012016 Udhetim jashte shtetit 1026001 Ministria Mjedisit bileta avioni u prok nr 55 dat 13.10.15 ftes oferte 14.10.15 fat nr 1141 dat 19.10.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 63,000 2015-12-09 2015-12-09 77410260012015 Udhetim jashte shtetit Ministria Mjedisit bileta udhtimi up 18.6.15 pv 19.5.15 fat 3.7.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 286,074 2015-05-11 2015-05-12 24510260012015 Udhetim jashte shtetit Ministria Mjedisit bileta pv 16.3.15 aut 16.3.15 fat 3.4.15
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave