Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,487 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
"TAULANT"SHPK 770,814.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 101,111 2016-11-14 2016-11-15 50010260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit kolaudim god kont vazh 5213/1 dat 8.9.15 fat nr 233 dat 5.11.15 sae=ri 519379784
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 12,786 2016-11-04 2016-11-07 49210260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit kolaudim kont shtes nr 4600/4 dt 5.10.15 shkres 4600/2 dt 16.7.15 ft nr 21 dt 29.12.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 42,103 2016-09-26 2016-09-28 42010260012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1026001 Ministria Mjedisit kolaudim i urdher 4600/1 dt. 16.07.2016 kontr. 4718 dt. 24.07.2016 fat.19379710 dt. 17.12.2015
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 108,814 2015-11-12 2015-11-16 65810260012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Ministria Mjedisit pag kolaudatori k 28.7.15 sh 16.7.15 fat 5.11.15
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 50,000 2015-07-23 2015-07-24 42410260012015 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Ministria Mjedisit tvsh k 18.11.2014 amendim k 24.6. fat 30.3.201515
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 456,000 2015-03-12 2015-03-13 12610260012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Ministria Mjedisit projekt up 13.1.15 fo 14.1.15 fat 30.1.15 s 19379753
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave