Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) (Mbi 3,542 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
"ShoqataKombetareeParqeveteShqiperise" 16,390,000.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "Shoqata Kombetare e Parqeve te Shqiperise" Tirane 2,140,000 2018-12-26 2019-01-07 74710260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 shkrese AKZM Nr 1153/1 dt 24.12.2018 konfirmin i realizimit kontrates , shkrese projekti 10007 dt 18.12.2018,fat nr 4 date 24.12.2018 Seria 13175904
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "Shoqata Kombetare e Parqeve te Shqiperise" Tirane 2,850,000 2018-12-26 2019-01-07 74610260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 shkrese AKZM Nr 1153 dt 24.12.2018 konfirmin i realizimit kontrates , shkrese projekti 10007 dt 18.12.2018,Kontrate ne vazhdim dt 31.10.2018 fat nr 3 date 24.12.2018 Seria 13175903, Kesti fundi 20% kont.
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "Shoqata Kombetare e Parqeve te Shqiperise" Tirane 5,700,000 2018-12-13 2018-12-17 58310260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 shkrese AKZM Nr 1473 dt 11.12.2018 konfirmin i realizimit kontrates , shkrese projekti 9648 dt 04.12.2018,Kontrate ne vazhdim dt 31.10.2018 fat nr 2 date 04.12.2018 Seria 13175902, Kesti 2 -40% e kontrates
Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) "Shoqata Kombetare e Parqeve te Shqiperise" Tirane 5,700,000 2018-12-06 2018-12-12 56810260012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Kosto Lokale IPA NATYRA 2000 shkrese Nr 9340 dt 20.11.2018, shkrese projekti dt 19.11.2018,Kontrate dt 31.10.2018 fat nr 1 date 19.11.2018 Seria 13175901,40% parafinancim.
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave