Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Punes (3535) (Mbi 1,645 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,516,605,197.00 1,645 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) INERTE Tirane 23,337,396 2017-03-17 2017-03-24 14010250012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore mmsr,shkolls arben broci,situacioni nr.3,dt.13.03.2017,kontr.5429/1,dt.23.09.2016,fat.26,dt,31.01.2017,ns,46140674
Aparati Ministrise se Punes (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 178,657 2017-03-21 2017-03-24 17010250012017 Sherbime te tjera mmsr.Oponence teknike shkolla Kamez,kerkese 1783,dt.17.03.2017,marrveshje 1783/1,dt.20.03.2017,fat.60,dt.21.03.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,774,487 2017-03-23 2017-03-24 16310250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.,3543,3544,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-03-23 2017-03-24 16010250012017 Sherbime te tjera mmsr,mirmbajtje sistemi NE,kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat.1053,dt.10.02.2017,ns.39788463
Aparati Ministrise se Punes (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 213,028 2017-03-21 2017-03-24 17310250012017 Sherbime te tjera mmsr.Oponence teknike shkolla Arben Broci,kerkese 1783,dt.17.03.2017,marrveshje 1783/1,dt.20.03.2017,fat.62,dt.21.03.2017,ns.23209162
Aparati Ministrise se Punes (3535) POWER INDUSTRIES Tirane 558,960 2017-03-16 2017-03-24 15210250012017 Shpenzime te tjera transporti mmsr,mirmbajtje mjete transporti,kontr.ne vazhdim nr.1471/4,dt.13.05.2016,fat.25,dt.28.11.2016,ns.31516425
Aparati Ministrise se Punes (3535) INFINIT CONSTRUCTIONS Tirane 6,019,284 2017-03-17 2017-03-24 15510250012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale mmsr,shtepia palase,kontr.4950/4,dt.14.09.2016 ne vazhdim,situacioni nr.5,fat.3,dt.13.03.2017,ns.02211890
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 35,139,741 2017-03-23 2017-03-24 16510250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.3541,3542,3543,3544,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 3,135,280 2017-03-23 2017-03-24 16910250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.3543,3544dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) G J I K U R I A Tirane 25,631,212 2017-03-17 2017-03-24 13710250012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore mmsr,ndertim shkolla hoteleri turizem,kontr.4950/7,dt.14.09.2016 ne vazhdim,situacioni nr.6,fat.6,dt.31.01.2017,13 dt.28.02.2017,ns.38705838,38705845
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 19,797,323 2017-03-23 2017-03-24 16210250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.3542,3543,3544,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,211,250 2017-03-23 2017-03-24 16610250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.3540,,,3544,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 247,558 2017-03-21 2017-03-24 17210250012017 Sherbime te tjera mmsr.Oponence teknike shkolla Beqir Cela,kerkese 1783,dt.17.03.2017,marrveshje 1783/1,dt.20.03.2017,fat.61,dt.21.03.2017,ns.23209161
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 1,000,000 2017-03-23 2017-03-24 16810250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.3543,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 9,002,680 2017-03-23 2017-03-24 16110250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.3542,3543,3544,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) UNION BANK SHA Tirane 3,614,630 2017-03-23 2017-03-24 16410250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.,3543,3544,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) INSTITUTI I NDERTIMIT ( I N ) Tirane 154,928 2017-03-21 2017-03-24 17110250012017 Sherbime te tjera mmsr.Oponence teknike shkollaKarl Gega,kerkese 1783,dt.17.03.2017,marrveshje 1783/1,dt.20.03.2017,fat.59,dt.21.03.2017,ns.23209159
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 820,809 2017-03-23 2017-03-24 16710250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekurit politik,shkresa nr.3544,dt.15.03.2017 nga MF
Aparati Ministrise se Punes (3535) MC - MONITORING Tirane 813,120 2017-03-17 2017-03-23 14210250012017 Sherbime te tjera mmsr.monitorim i medjave te shkruara,up.nr.4279/1,dt.13.07.2016,ftese oferte dt.13.07.2016,kontr.4279/3,dt.27.07.2016.sipas permbl.dt.08.03.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) IGLI GUGASHI Tirane 142,360 2017-03-17 2017-03-23 15810250012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna mmsr,v gjyqesore,nr.4109,dt.15.07.2014,shkresa nga permbaruesi 174/6,dt.15.03.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) SOSE GUĒE Tirane 45,000 2017-03-17 2017-03-23 14910250012017 Shpenzime per pritje e percjellje mmsr,blerje dhurata,vkm 243,dt.15.05.1995 i ndryshuar,program pune.1600,dt.02.03.2017,fat nr.6772452,fh.9,dt.02.03.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) S A V A TO U R S Tirane 196,600 2017-03-16 2017-03-23 13410250012017 Udhetim jashte shtetit mmsr.blerje bileta avioni,up.24,dt.22.02.2016,p-v dt.04.03.2016,fnjf.09.11.2016,kontr.46579/2,dt.09.11.2016,fat.425,dt.14.11.2016,ns.30289525
Aparati Ministrise se Punes (3535) BAR RESTAURANT PIAZZA Tirane 197,900 2017-03-17 2017-03-23 14110250012017 Shpenzime per pritje e percjellje mmsr,dreke pune,prog.pune nr.1600,dt.02.03.2017,vkm 243,dt.15.05.1995 i ndryshuar,fat.136,dt.02.03.2017,ns.45193489
Aparati Ministrise se Punes (3535) AR & LO Tirane 167,078 2017-03-16 2017-03-23 13610250012017 Udhetim jashte shtetit mmsr,blerje bileta avioni,up.nr.24,dt.22.02.2016,p-v dt.04.03.2016,fnjf dt.14.10.2016,kontr.5959/2,dt.14.10.2016,fat.6963,dt.17.10.2016,ns.416204013
Aparati Ministrise se Punes (3535) EUROFORM Tirane 600,000 2017-03-17 2017-03-23 14710250012017 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme mmsr,blerje leter a4,up.7040/1,dt.24.11.2016,ftese oferte dt.25.11.2016,p-v dt.25.11.2016,fat.184,dt.05.12.2016,fh.30,dt.05.12.2016,ns.34786008
Aparati Ministrise se Punes (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,688 2017-03-17 2017-03-23 15010250012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit mmsr,taksa vjetore automjeti TR 7906 N,fat.1700038147,dt.27.01.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) ALB - SIGURACION Tirane 18,993 2017-03-16 2017-03-23 15110250012017 Sherbime te tjera mmsr,sigurim tpl,up 5941/1,dt.30.01.2017,p-v dt.30.01.2017 form nr.5,fat.1080,dt.30.01.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) G I Z Tirane 4,286,568 2017-03-17 2017-03-23 14610250012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT mmsr,rimbursim tvsh,kerkese dt.09.12.2016,06.02.2017,marveshja nr.2372/2,dt.03.09.2015,dt.23.10.2008
Aparati Ministrise se Punes (3535) SOSE GUĒE Tirane 25,000 2017-03-17 2017-03-23 10510250012017 Shpenzime per pritje e percjellje mmsr,blerje dhurata vkm 243,dt.15.05.1995 i ndryshuar,prog.pune 1188,dt.21.02.2017,fat.nr.6772454,fh.8,dt.21.02.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) EUROFORM Tirane 720,000 2017-03-17 2017-03-23 14810250012017 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme mmsr,blerje leter a4,up.7041/1,dt.24.11.2016,ftese oferte dt.25.11.2016,p-v dt.25.11.2016,fat.183,dt.05.12.2016,fh.29,dt.05.12.2016,ns.34786007
Aparati Ministrise se Punes (3535) Ercongroup Co Sh.p.k Tirane 750,000 2017-03-16 2017-03-23 13310250012017 Udhetim jashte shtetit mmsr,blerje bileta avioni,up.127,dt.15.06.2016,p-v dt.16.06.2016,fnjf,dt.16.06.2016,kontr.nr.3628/4,dt.16.06.2016.fat.16,dt.20.06.2016,ns.31323368
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 51,114 2017-03-17 2017-03-23 14510250012017 Posta dhe sherbimi korrier mmsr,shpenzime postare,fat.1695,dt.26.02.2017,ns.444123995
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 43,500 2017-03-17 2017-03-23 14310250012017 Uje mmsr,shpenzime uji,fat janar 2017,dt.25.01.2017,kontr.159752-1
Aparati Ministrise se Punes (3535) AR & LO Tirane 637,178 2017-03-16 2017-03-23 13510250012017 Udhetim jashte shtetit mmsr.blerje bileta avioni,up.24,dt.22.02.2016,p-v dt.04.03.2016,fnjf.23.08.2016,kontr.4875/2,dt.23.08.2016,fat.146,dt.23.08.2016,ns.45235046
Aparati Ministrise se Punes (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 340 2017-03-17 2017-03-23 14410250012017 Elektricitet 1025001 mmsr,shpenzime energjie fat.janar 2017 dt.28.01.2017,kontr.46399
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,774,206 2017-03-17 2017-03-21 15610250012017 Sherbimet bankare - Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera mmsr,Kosto lokale europa pe r qytetaret,shkresa 2951,dt.01.03.2017,debit nota 3241702944,kursi i dt 17.03.2017 138,3 leke,aneksi nr.1 e marvwshjws
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 6,927,355 2017-03-17 2017-03-21 15710250012017 Sherbimet bankare - Shpenz. per rritjen e AQT - mjete te tjera mmsr,kosto lokale EASI,shkresa dt.23.02.2017,debit nota 3241702807,dt,16.02.2017,marveshja dt.11.05.2015,ligji 75/2015,dt.09.07.2015,kursi i dt.17.03.2017 138,3 leke
Aparati Ministrise se Punes (3535) ''SHIJAKU'' Tirane 21,193,518 2017-03-17 2017-03-20 15410250012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore mmsr,shkolla golem kavaje,situacioni nr.6,kontr.4950/3,dt.14.09.2016 ne vazhdim,fat.2161,dt.13.03.2017,ns.47267311
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 1,000,000 2017-03-15 2017-03-17 12610250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF 2887,dt.02.03.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 281,520 2017-03-15 2017-03-17 12910250012017 Udhetim i brendshem mmsr.djeta,liste-pagesa mars 2017,urdh.16,dt.19.01.2017,autorizim dt,19.01.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave