Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Punes (3535) (Mbi 1,922 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,452,128,936.00 1,922 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,000,360 2017-08-01 2017-08-07 44110250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF 10348,10349,
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 13,614,259 2017-08-01 2017-08-07 44310250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF ,10349,
Aparati Ministrise se Punes (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,012,029 2017-08-01 2017-08-07 44010250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF 10348,10349,
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 546,974 2017-08-01 2017-08-07 44510250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF 10350,,dt.19.07.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 6,393,577 2017-08-01 2017-08-07 43910250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF 10347,10349,10350
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 2,295,454 2017-08-01 2017-08-07 44210250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF ,10349,
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 1,248,500 2017-08-01 2017-08-07 44410250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF ,10349,
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,516,751 2017-08-02 2017-08-04 45810250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik sipas shkresave 10825-10831,dt.28.07.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) MINISTRIA E FINANCAVE Tirane 24,407,593 2017-08-02 2017-08-04 45710250012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT mmsr,pagese TVSH per projektin IPA, sipas kerkeses nga FK nr.2512/1,dt,14.06.2017,udhz.10,dt.09.03.2015 MF,kursi i dt.02.08.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 330,000 2017-08-02 2017-08-04 45910250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik sipas shkresave 10825-10831,dt.28.07.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 25,056 2017-08-01 2017-08-03 43210250012017 Posta dhe sherbimi korrier mmsr,shpenz postare fat.3398,dt.26.06.2017,ns.50294098
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,360 2017-08-01 2017-08-03 45010250012017 Udhetim i brendshem mmsr,djeta,liste-pagesa korrik 2017,autorizim nr,1967/2,dt.02.05.2017,
Aparati Ministrise se Punes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 50,452 2017-08-01 2017-08-03 43710250012017 Paga baze - Sherbime telefonike mmsr,shpenzime telefoni muaji qershor.fat.dt.01.07.2017 kod abonenti 53536020,562356
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,185,000 2017-08-01 2017-08-03 44610250012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna mmsr,V.gjykate te apelit nr.504,dt.10.03.2016,liste-pagesa korrik 2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 19,521 2017-08-01 2017-08-03 43410250012017 Posta dhe sherbimi korrier mmsr,shp abonime shtypi,fat.329,330 dt.20.06.2017,ns.44118898,44118899 kontr.181/1,dt.05.01.2017 ne vazhdim
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,952,914 2017-08-01 2017-08-03 43810250012017 Kompensim perndjekurit politike mmsr,te perndjekur politik,shkresa nga MF 10347,10349,10350
Aparati Ministrise se Punes (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 212,788 2017-08-01 2017-08-03 42910250012017 Elektricitet 1025001 mmsr,shpenz energjie muaji qershor 2017,fat,dt.29.06.2017,ns.239799865,kontr.46399
Aparati Ministrise se Punes (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 120 2017-08-01 2017-08-03 43310250012017 Uje mmsr,shpenz uji,fst qershor 2017,kontr,159752-1
Aparati Ministrise se Punes (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 26,430 2017-08-01 2017-08-03 43610250012017 Paga baze - Sherbime telefonike mmsr,shpenzime telefoni muaji qershor.fat.dt.01.07.2017 E.qendro,V.braho,B.kelo
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 12,233 2017-08-01 2017-08-03 43110250012017 Sherbime telefonike mmsr,shpenz tel muaji qershor 2017,fat dt.01.07.2017,kliente B sala,B kospiri
Aparati Ministrise se Punes (3535) "SSX" Tirane 403,830 2017-08-01 2017-08-03 44710250012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes mmsr,sherbim roje,up.253,dt.17.11.2016,p-v dt.18.11.2016,fat.412,dt.28.12.2016,ns 38891169,fnjf dt.18.11.2016,kont.6869/4,dt.18.11.2016
Aparati Ministrise se Punes (3535) EAGLE MOBILE Tirane 5,236 2017-08-01 2017-08-03 43510250012017 Sherbime telefonike mmsr,pagese sipas shkreses 4259/1,dt.17.07.2017 diference
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 128,540 2017-08-01 2017-08-02 44910250012017 Udhetim i brendshem mmsr,djeta,liste-pagesa korrik 2017,autorizim nr,1967/2,dt.02.05.2017,
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,805,542 2017-08-01 2017-08-02 45610250012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit korrik 2017,nr.punonjesve plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 193,145 2017-08-01 2017-08-02 45310250012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit korrik 2017,nr.punonjesve plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,006,998 2017-08-01 2017-08-02 45410250012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit korrik 2017,nr.punonjesve plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 166,887 2017-08-01 2017-08-02 45210250012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit korrik 2017,nr.punonjesve plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 528,617 2017-08-01 2017-08-02 45510250012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar mmsr,pagat e muajit korrik 2017,nr.punonjesve fakt 13,sipas vkm 7,dt.11.01.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 164,020 2017-08-01 2017-08-02 44810250012017 Kompensim per pa-aftesi te perkohshme per shkak te semundjes - Udhetim i brendshem mmsr,djeta,liste-pagesa korrik 2017,autorizim nr,1967/2,dt.02.05.2017,shkresa nga MF 9373/1,dt.04.07.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) BANKA CREDINS Tirane 854,169 2017-08-01 2017-08-02 45110250012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune mmsr,pagat e muajit korrik 2017,nr.punonjesve plan 116 fakt 108
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-07-24 2017-07-25 42510250012017 Sherbime te tjera mmsr.kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat.1047,dt.11.04.2017,ns.45272022
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-07-24 2017-07-25 42410250012017 Sherbime te tjera mmsr.kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat.1077,dt.10.03.2017,ns.39788489
Aparati Ministrise se Punes (3535) DORIAN SKENDI Tirane 3,906,350 2017-07-24 2017-07-25 42810250012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna mmsr,vendim gjykate te Apelit nr.48,dt.24.05.2011,shkresa nr.717,dt.13.07.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-07-24 2017-07-25 42610250012017 Sherbime te tjera mmsr.kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat.1121,dt.15.05.2017,ns.45272022
Aparati Ministrise se Punes (3535) IKUBINFO Tirane 1,104,616 2017-07-24 2017-07-25 42710250012017 Sherbime te tjera mmsr.kontr.1922/7,dt.01.09.2015 ne vazhdim,fat.1053,dt.12.06.2017,ns.45272303
Aparati Ministrise se Punes (3535) Bardhyl Belalla Tirane 22,000 2017-07-19 2017-07-20 42210250012017 Shpenzime te tjera transporti mmsr,larje automjeti,shtese kontr.134/3,dt.12.01.2017,fat.10,dt.31.01.2017,ns.11049660,fnjf.12.01.2017,ftese negocim,dt.11.01.2017
Aparati Ministrise se Punes (3535) "SSX" Tirane 268,216 2017-07-19 2017-07-20 41910250012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes mmsr,sherbim roje,kontr.nr.674/6,dt 20.03.2017 ne vazhdim fat.105,dt.30.06.2017,ns.38891270
Aparati Ministrise se Punes (3535) "SSX" Tirane 268,216 2017-07-19 2017-07-20 41710250012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes mmsr,sherbim roje,kontr.nr.674/6,dt 20.03.2017 ne vazhdim fat.69,dt.30.04.2017,ns.38891244
Aparati Ministrise se Punes (3535) "SSX" Tirane 268,216 2017-07-19 2017-07-20 41810250012017 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes mmsr,sherbim roje,kontr.nr.674/6,dt 20.03.2017 ne vazhdim fat.86,dt.31.05.2017,ns.38891260
Aparati Ministrise se Punes (3535) EURO-SINA Tirane 395,388 2017-07-19 2017-07-20 42110250012017 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike mmsr,mirmb.objekte ndertimore mmsr,kontr.1765/8,dt.07.04.2016 ne vazhdim,fat,184,dt,16.11.2016,ns.21776534
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave