Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) (Mbi 3,312 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,533,666,931.00 3,312 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,532,000 2018-06-07 2018-06-08 050210170012018 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E MBROJTJES ,TERHEHJE SHKRESA DATE 107.06.2018, 20000EURO KURSI 126.7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 906,877 2018-06-04 2018-06-07 050110170012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MINISTRIA E MBROJTJES VKM 305, 12.03.2008, I NDRYSHUAR,UDHEZIMI NR, 6, DATE 02.05.2014, GERMA , I, PIKA ii, DHE GERMA ,K, pika, I, LIGJI 69/2012, PER SISTEMIN ARSIMOR PARAUNIVERSITAR NE REPUBLIKEN E SHQIPERSE" LISTE PAGESA
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SORI-AL Tirane 70,000 2018-06-04 2018-06-07 049210170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJTJES UMMB, 616, 30.05.2018, FAT. 40, 25.03.2018(47279895)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 58,000 2018-06-04 2018-06-06 049810170012018 Udhetim jashte shtetit UZVSHSH,664, 25.05.2018, PV. 85, 25.05.2018,UPR. 112, 25.05.2018, FO. 25.05.2018, PV, 1, 16.05.2018, FAT. 491, 25.05.2018(54223882)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 117,989 2018-06-04 2018-06-06 049610170012018 Udhetim jashte shtetit UMMB, 459, 30.03.2018, PV, 52, 12.04.2018, UPR. 68, 12.04.2018,FO,12.04.2018, PV. 1, 12.04.2018, FAT. 235665494, 13.04.2018(235665494)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 52,500 2018-06-04 2018-06-06 049310170012018 Udhetim jashte shtetit USHSH, 628,15.05.2018,PVERBAL 79, 17.05.2018, UPR. 103, 15.05.2018, FOFERT. 17.05.2018,PVE, 1, 18.05.2018, FAT. 2233, 19.05.2018(63907533)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 275,000 2018-06-04 2018-06-06 049910170012018 Udhetim jashte shtetit UMMB, 663, 10.05.2018, PV. 82, 23.05.2018, UPR. 109, 23,05.2018, FO. 23.05.2018, PV. 01, 23.05.2018, FAT. 490, 25.05.2018(54223881)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) LEFTER BIZHGA Tirane 30,000 2018-06-04 2018-06-06 04910170012018 Shpenzime per pritje e percjellje UPR. 90/1, 04.05.2018, PROG. 3259, 04.05.2018, PRVERB. FOND LIMIT 04.05.2018, FAT. 566, 04.05.2018(58686221)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 178,900 2018-06-04 2018-06-06 050010170012018 Udhetim jashte shtetit UZVMMB, 615, 03.05.2018, PV. 69, 07.05.2018, UPR. 91, 07.05.2018, FO, 07.05.2018, PV, 1, 07.05.2018,, PV. 69/1, 08.05.2018, UPR. 93, 08.05.2018, FO, 08.05.2018, PV. 1, 08.05.2018, FAT. 469, 18.05.2018(54223858)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 63,000 2018-06-04 2018-06-06 0510110170012018 Udhetim jashte shtetit USP. 669, 11.05.2018, PV. 76, 11.05.2018, UPR. 100, 11.05.2018, NJOFO, 11.05.2018, PV, 1, 11.05.2018, FAT. 465, 18.05.2018(54223854)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 235,000 2018-06-04 2018-06-06 049710170012018 Udhetim jashte shtetit UZVMMB, 614, 03.05.2018,PVERB. 78, 16.05.2018, UPR. 102, 16.05.2018, FO. 16.05.2018, PV, 1, 16.05.2018, PV. 02, 16.05.2018, , FAT.470, 18.05.2018(54223859)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 178,800 2018-06-04 2018-06-06 049110170012018 Udhetim jashte shtetit UZVMMB,662, 10.05.2018, UZVMMB, 662/1, 17.05.2018, FAT. 674, 14.05.2018(63487524)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 53,000 2018-06-04 2018-06-06 049510170012018 Udhetim jashte shtetit UZVMMB, 630, 17.05.2018, PVERB. 80,18.05.2018, UPR. 106, 18.05.2018, FOFERT. 18.05.2018, PVERB. 1, 07.05.2018, FAT, 217, 18.05.2018(59048405)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 79,500 2018-06-04 2018-06-06 049410170012018 Udhetim jashte shtetit UZVMMB, 615, 03.05.2018,PVERB. 70, 07.05.2018, UPR. 92,07.05.2018, FO. 07.05.2018, PV, 1, 16.05.2018, PV. 02, 07.05.2018, , FAT.468, 13.05.2018(54223857)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 112,000 2018-05-29 2018-06-04 047710170012018 Udhetim i brendshem MINIS.MBROJTJES DIETA , shk. 3894/2, 21.05.2018, au. 3894, 21.05.2018, au,1/1, 19.04.2018, 1/2, 20.05.2018, ausp. 1214/1, 15.05.2018, ausp, 188, 02.05.2018, 206, 10.05.2018,214, 15.05.2018,233, 25.05.2018, 23.04.2018LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 179,654 2018-06-01 2018-06-04 048510170012018 Paga baze - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,993,122 2018-06-01 2018-06-04 048610170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 157,897 2018-06-01 2018-06-04 048410170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2018-06-01 2018-06-04 048810170012018 Paga baze MIN.MBROJ.SHKRESA 4789, 16.05.2016, MAJ 2018, JAK MARKU
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) SHEFIK SUPARAKU Tirane 597,237 2018-06-01 2018-06-04 048910170012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna AUT. 2705/9, 30.05.2018, VGJ. 6243, 07.12.2018,703, 21.02.2018,FAT. 50,25.05.2018(60464569)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,196,811 2018-06-01 2018-06-04 048210170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH&ECBASHK,&VGJ, KOMP.USHQIM
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,852,634 2018-05-31 2018-06-04 048110170012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINIS.MBROJTJES AU. 2705/9, 30.05.2018,shkres. 2705/6, 23.05.2018,shvsek. 2705, 12.04.2018, SHKHSEK. 4095,28.05.2018, VGJYQI 6243, 07.12.2015,VGJ. 703, 21.02.2018,. LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 16,500 2018-05-29 2018-06-04 047810170012018 Udhetim i brendshem MINIS.MBROJTJES DIETA ausp, 1214/1, 15.05.2018,LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 54,045 2018-06-01 2018-06-04 048710170012018 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 53,147,070 2018-05-29 2018-06-04 047510170012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative FAT.310, 08.05.2018,(61011811), KONTRATA 641/3,04.05.2018, UMM 560, 24.04.2018,NJOFTIM FITUESI 3087/1,24.04.2018, UMM 341, 09.03.2018, SHK. 641/2, 02.05.2018
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,915,068 2018-06-01 2018-06-04 048210170012018 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA MAJ 2018 AM&SHP&SH7EC, BASHK, VGJYQI,KOMOESIM USHQIMOR LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,600 2018-05-31 2018-06-04 047610170012018 Sherbime telefonike MIN.MBROJTJES RIBURSIM TELEFONIALBA THOMA , FAT. 135, 21.05.2018,118,117, 11.05.2018,VKM. 867,23.07.2010,UMMB. 368,26.02.2013,LISTE PAGESA
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 33,000 2018-05-29 2018-06-04 047910170012018 Udhetim i brendshem MINIS.MBROJTJES DIETA ,ausp, 1214/1, 15.05.2018, 185, 23.04.2018,LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) DORO GROUP Tirane 57,200 2018-05-25 2018-06-01 047410170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJTJES PROG.2413/2, 10.04.2018,FAT158,30.04.2018(58161624)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 86,550 2018-05-25 2018-06-01 046710170012018 Udhetim jashte shtetit USP 599, 30.04.2018,PVERB.66, 01.05.2018,UP.88, 01.05.2018,FOFERT 04.05.2018,PVERBAL. 1,01.05.2018,FAT, 21173,01.05.2018(62737873)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 55,168 2018-05-25 2018-06-01 047010170012018 Udhetim jashte shtetit UZM, 635, 08.05.2018, PVER.75, 10.05.2018,UP. 99, 10.05.2018,FO. 11.05.2018,PV. 1,11.05.2018,FAT, 668, 11.05.2018(63487518)(59230228)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) QENDRA '' U R A '' Tirane 2,500 2018-05-25 2018-06-01 047310170012018 Shpenzime per pritje e percjellje MIN.MBROJTJES PROG.2443/3, 14.05.2018,FAT.359, 18.05.2018(57302500)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ALBCONTROL Tirane 8,000 2018-05-25 2018-06-01 047210170012018 Shpenzime per pritje e percjellje PROG. 2384/1, 30.03.2018, FAT. 59, 07.05.2018,(23412043)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 41,580 2018-05-25 2018-06-01 046910170012018 Udhetim jashte shtetit USP 673,14.05.2018,PVERB, 77,15.05.2018,UP.101, 15.05.2018,FOFERT 15.05.2018,PVERBAL. 1,15.05.2018,FAT. 2215, 15.05.2018(63907515)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,267,000 2018-05-31 2018-06-01 048010170012018 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E MBROJTJES SHKR 31.05.2018, 10.000 EURO , 126,7
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 255,744 2018-05-25 2018-06-01 047110170012018 Udhetim jashte shtetit UZM, 662, 10.05.2018, PVER.74, 10.05.2018,UP. 98, 10.05.2018,FO. 11.05.2018,PV. 1,11.05.2018,FAT, 669, 11.05.2018(63487519)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 253,000 2018-05-25 2018-06-01 046610170012018 Udhetim jashte shtetit UZVMM,631, 04.05.2018,PVERB.72, 08.05..2018,UP.96, 08.05.2018,FOFERT 08.05.2018,PVERBAL. 1,08.05.2018,FAT, 2185,08.05.2018(62737885)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 384,000 2018-05-25 2018-06-01 046810170012018 Udhetim jashte shtetit UZVM, 674,14.05.2018, PV. 81, 18.05.2018, UPROK. 107,18.05.2018,FOFER. 18.05.2018,PV, 1, 18.05.2018, ANULLIM PROCEDURE, 5, 18.05.2018,PVERB. 81/1, 18.05.2018, UPROK. 108, 18.05.2018, FOFERT. 18.05.2018,,FAT, 2232, 18.05.2018(63907532)
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 82,500 2018-05-23 2018-05-28 046210170012018 Udhetim i brendshem MINI.MBROJTJES DIETA SHK. SHK. 3713,15.05.2018, PLAN -PUNE 949/1, 17.04.2018,LISTE PAGESE
Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 33,000 2018-05-23 2018-05-28 046310170012018 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA SHK. 3713, 15.05.2018,PLAN -PUNE 949/1, 17.04.2018,LISTE PAGESE
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave