Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) (Mbi 2,317 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,289,190,492.00 2,317 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DREJT.RAJONALE SIGURIMEVE SHOQ TIRANE Tirane 4,794,468 2017-05-16 2017-05-18 029310170012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MINISTRIA E MBROJTJES ,Likujdim, VLADIMIR ISMOLLI, PAGE E PENSIONIT TE PARAKOHSHEM DHE TAP,SIH,SHOQ,SHEND,SUPLIMENT,VENDIM GJYQI. 4317&206, DHE TABELA E LLOGARITUR SIPAS VITEVE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 121,000 2017-05-16 2017-05-18 029110170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,PLVRF2478/1,14.04.2017,PLVRF.2478/4,09.05.2017,PKAU,2245/1,04.04.2017,PLKOR. 1137/1,28.02.2017, 1160/2,04.05.2017,AU. 1160/1,18.04.2017,AU1677/1,15.03.2017,AU 968/2,30.03.2017.LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 240,683 2017-05-16 2017-05-18 029410170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES pagese mbajtur teper nga paga mujore suplimentin vkm, 27/2015, 24.04.2015LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 192,500 2017-05-16 2017-05-18 029010170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,PLVRF2478/1,14.04.2017,PLVRF.2478/4,09.05.2017,PKAU,2245/1,04.04.2017,PLKOR. 1137/1,28.02.2017, 1160/2,04.05.2017,AU. 1160/1,18.04.2017,AU1677/1,15.03.2017,AU 968/2,30.03.2017.LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 30,000 2017-05-16 2017-05-18 029510170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES pagese mbajtur teper nga paga mujore suplimentin vkm, 27/2015, 24.04.2015LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 186,046 2017-05-16 2017-05-18 029610170012017 Ndihme ekonomike MINISTRIA E MBROJTJES NDIHME EKONOMIKE UZVM,162,24.01.2017,SHK. 3109/1, 15.05.2017MARS 2016
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 110,000 2017-05-16 2017-05-18 029210170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA, AU.2245/1,06.04.2017,AU.28/,28.04.2017,AU.7380/4,02.12.2016, 07/04, 16/04,19/04,22/04,LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) TE ELECTRONICS Tirane 195,924 2017-05-10 2017-05-15 028810170012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Riparin fotokopje, UP343,23.02.2017,UMM, 615,30.03.2017,KONT.NR. 2160,05.04.2017,SHKR. 2022/3,03.04.2017,FOR.NJOF.FIT.2022/2,30.03.2017, FAT. 391,DT. 28.04.2017,(43059291)
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 66,000 2017-05-10 2017-05-11 028610170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,AU 24/4,24.04.2017,SHK. 27/4,27.04.2017,SHK.2698/1,08.05.2017,AU,2698,07.04.2017,SHK. 2790/2,05.05.2017, AU.2790/1,13.04.2017LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 99,000 2017-05-10 2017-05-11 028510170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,AU 24/4,24.04.2017,SHK. 27/4,27.04.2017,SHK.2698/1,08.05.2017,AU,2698,07.04.2017,SHK. 2790/2,05.05.2017, AU.2790/1,13.04.2017LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2017-05-10 2017-05-11 028710170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,SHK. 2790/2,05.05.2017, AU.2790/1,13.04.2017LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 273,240 2017-05-08 2017-05-10 028010170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt. 22.04.2016,UMM.1260,dt. 01.11.2016, up,nr. 508,dt. 24.03.2016, for.nj. OP. nr. 3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date18.04.17,MK18.04.2017,F28,18.04.17(45122880)us.744,12.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 116,800 2017-05-08 2017-05-10 027610170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt. 22.04.2016,UMM.1260,dt. 01.11.2016, up,nr. 508,dt. 24.03.2016, for.nj. OP. nr. 3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date20.04.17,MK20.04.2017,F446,20.04.17(47340146)umm.2360,21.11..2016
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 52,060 2017-05-08 2017-05-10 027710170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt.22.04.2016,UMM.1260,dt.01.11.2016, up, 508,dt.24.03.2016, for.nj. OP.3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date.24.04.17,MK.24.04.2017,f.127,24.04.20,177(47058982)ushp463,24.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 151,800 2017-05-08 2017-05-10 028110170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt. 22.04.2016,UMM.1260,dt. 01.11.2016, up,nr. 508,dt. 24.03.2016, for.nj. OP. nr. 3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date02.05.17,MK02.05.201fat. 98,02.5.17(45122948)us.843,28.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 121,245 2017-05-08 2017-05-10 027910170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt.22.04.2016,UMM.1260,dt.01.11.2016, up, 508,dt.24.03.2016, for.nj. OP.3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date.21.04.17,MK.21.04.2017,f.119,21.04.2017(47058974)us,779,2.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 75,900 2017-05-08 2017-05-10 028210170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt. 22.04.2016,UMM.1260,dt. 01.11.2016, up,nr. 508,dt. 24.03.2016, for.nj. OP. nr. 3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date25.04.17,MK25.04.2017fat 72,25.04.17(45122927)uzvm.808,24.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 52,060 2017-05-08 2017-05-10 027810170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt.22.04.2016,UMM.1260,dt.01.11.2016, up, 508,dt.24.03.2016, for.nj. OP.3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date.24.04.17,MK.24.04.2017,f.126,24.04.20,177(47058981)ushp462,24.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 106,604 2017-05-08 2017-05-10 028310170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt. 22.04.2016,UMM.1260,dt. 01.11.2016, up,nr. 508,dt. 24.03.2016, for.nj. OP. nr. 3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date19.04.17,MK19.04.2017fat 31,19.04.17(45122883)uzvm.746,12.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) GLOBAL TRAVEL Tirane 65,550 2017-05-08 2017-05-10 028410170012017 Udhetim jashte shtetit MM.M.K 4124,dt. 22.04.2016,UMM.1260,dt. 01.11.2016, up,nr. 508,dt. 24.03.2016, for.nj. OP. nr. 3328/1,date 19.05.2016,shk. 3328/2,dt. 23.02.2016, ftese per oferte nj. fit,date21.04.17,MK.21.04.2017,F56.21.04.2017(45122911)US.780,20.04.2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) "SIGAL"(UNIQA GROUP AUSTRIA) Tirane 27,271 2017-05-08 2017-05-10 027510170012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Siguracion Au&Pu, M.Mb,fat. 193,.24.04.2017(46419872)shk2833,dt.03.05.2017,Umm 873,05.05.2016, kont.3011,05.05.2016, shk.3011/9, 12.010.2016,up.529,29.03.2016,for.njof.fit.2990,04.05.2016, kont.bashk.1684, 20.04.2016,for of.preposa.1685
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 800 2017-05-08 2017-05-10 027410170012017 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E MBROJTJES TELEFON diferenc gjon ndrejajLISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,353,000 2017-05-04 2017-05-08 027110170012017 Udhetim jashte shtetit MINISTRIA E MBROJTJES UDHETIME JASHTE SHTETIT KERKESE AUTORIZIM DT.04.05.2017, 10000 EURO KURSI 1353
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 198,959 2017-05-04 2017-05-08 027210170012017 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare MINISTRIA E MBROJTJES shkr,dt. 04.05.2017, shk. 2567,20.04.2017,urdher. 217,31.01.2017, euro. 1450, kursi 135.326EURO KURSI 135.90
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 238,531 2017-05-04 2017-05-08 027310170012017 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare MINISTRIA E MBROJTJES shkr,dt. 04.05.2017, shk. 24.04.2017,12.04.2017,UMM 217, 31.01.2017, 1742.48 EURO KURSI 135.30
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 60,500 2017-05-04 2017-05-08 026810170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,URDH. 394,06.04.2017, SHK. 3282,28.04.2017, 2622/3, 28.04.2017,AU. 2622/2, 11.04.2017, PL.KONTROLL 2622, 10.04.2017,LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 313,500 2017-05-04 2017-05-08 026910170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,URDH. 394,06.04.2017, SHK. 3282,28.04.2017, 2622/3, 28.04.2017,AU. 2622/2, 11.04.2017, PL.KONTROLL 2622, 10.04.2017, PRGAUDIT 1106/1,22.02.2017,1328, 02.05.2017,1246/4,28.02.2017,LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,000 2017-05-04 2017-05-08 027010170012017 Udhetim i brendshem MINISTRIA E MBROJTJES DIETA,PRO.AUDIT. 1106/1, 2202.2017, 1328, 28.02.2017, 1246/1, 28.02.2017,LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,813,026 2017-05-02 2017-05-03 025810170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU PRILL 2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,229,528 2017-05-02 2017-05-03 026010170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU PRILL 2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,608,525 2017-05-02 2017-05-03 025710170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU PRILL 2016
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 3,500 2017-05-02 2017-05-03 026410170012017 Sherbime telefonike MINISTRIA E MBROJTJES shpz. telefon, kod. 989292,KL470003891859,MARS ARBEN TOSKA 2017,VKM,867,DT.23.07.2010,UMM 368,26.02.2013,
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 3,600 2017-05-02 2017-05-03 026610170012017 Sherbime telefonike MINISTRIA E MBROJTJES TELEFON S.GUGA PRILL 2017, ft.90672870 seri 124182342 dt.28.03.2017, liste pagese
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 48,238 2017-05-02 2017-05-03 025910170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU PRILL 2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 192,740 2017-05-02 2017-05-03 026210170012017 Paga baze - Te tjera transferta tek individet MINISTRIA E MBROJTJES PAGA ,KU,PRILL 2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) BANKA E TIRANES Tirane 68,325 2017-05-02 2017-05-03 02610170012017 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat - Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES PAGA,KU PRILL 2017
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,600 2017-05-02 2017-05-03 026510170012017 Sherbime telefonike MINISTRIA E MBROJTJES TELEFON MAJ GJ.NDREAJ 2017, LISTE PAGESE
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) "S.A G" Tirane 223,074 2017-04-27 2017-05-03 025010170012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Min.Mbroj garanci per te marre,certifikate nr 464 dt 10.02.2017,shkrese nr 573 dt 21.02.2017,kontrate nr 5603 dt 30.06.2015,shkre e sek per dt 27.04.2017,fat nr 181 dt 28.09.2015,seri 12479150
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 16,000 2017-05-02 2017-05-03 026710170012017 Paga baze MINISTRIA E MBROJTJES, SHKR. 4789 DT.16.05.2016 ,PRILL , DEBITOR JAK MARKU.
Aparati Ministrise Mbrojtjes (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 122,741 2017-05-02 2017-05-03 026310170012017 Sherbime telefonike MINISTRIA E MBROJTJES TELEFONA , MARS 2017MM&SHP,VKM,867,DT.23.07.2010,UMM368,26.02.2013,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave