Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,164 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,340,751,153.00 1,164 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 79,902 2017-05-10 2017-05-16 15410160012017 Sherbime te printimit dhe publikimit MPB, abonim ne shtyp m/mars 2017, vazhdim kontrate nr 240 dt 05.01.2017 fature nr 219 dt 12.04.2017 seri 44113437 nr 220 dt 12.04.2017 seri 44113438
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTRACOM TELECOM ALBANIA Tirane 150,000 2017-05-10 2017-05-16 15510160012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MPB, sherbim mirembajtje te dhomes se infrastruktures ICT, vazhdim kontrate nr 17/12 dt 30.09.2016, fature nr 57 dt 03.04.2017 seri 36996381, prverbal dt 18.04.2017, shkrese nr 574/1 dt 28.04.2017, raport sherbimi m/mars 2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 3,628,383 2017-05-10 2017-05-16 15610160012017 Sherbime te printimit dhe publikimit MPB, sherbim per rrjetin e komunikimit online, vazhdim kontrate nr 372/5 dt 03.03.2015 fature nr 216688540 dt 21.04.2017, prverbal sherbimi dt 21.04.2017, shkrese nr 601/1 dt 28.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN SATELLITE COMMUNICATIONS Tirane 3,578,679 2017-05-10 2017-05-16 15710160012017 Sherbime te printimit dhe publikimit MPB, sherbim per rrjetin e komunikimit online, autorizim nr 317/5 dt 06.03.2017, shtese kontrate nr 317/6 dt 16.03.2017 fature nr 216688089 dt 21.04.2017, prverbal sherbimi dt 28.04.2017, shkrese nr 601/2 dt 28.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AR & LO Tirane 155,958 2017-05-09 2017-05-12 14710160012017 Udhetim jashte shtetit MPB, shpenzime udhetimi, sherbim jashte vendit, urdher nr 165 dt 21.03.2017, ftese per oferte dt 31.03.2017, prverbal dt 31.03.2017, kontrate nr 385/5 dt 31.03.2017, fature nr 360 dt 31.03.2017 seri 45235260, shkrese nr 385/6 dt 12.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBFLOWER Tirane 117,000 2017-05-09 2017-05-12 15110160012017 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MPB,blerje bime natyrale dekorative, kerkese nr 3186 dt 18.04.2017, UP nr 3186/3 dt 18.04.2017, prverbal form 5 dt 18.04.2017, fature nr 184 dt 20.04.2017 seri 44697700, FH nr 10 dt 20.04.2017, prverbal dt 20.04.2017,shkrese nr3186/4 dt 05.
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2017-05-09 2017-05-12 14810160012017 Ndihme ekonomike MPB, ndihme financiare, memo nr 2495 dt 28.03.2017, shkrese nr 2495/3 dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 33,457 2017-05-09 2017-05-12 14410160012017 Sherbime telefonike MPB, fature nr 723478187 dt 31.03.2017 nr 723490626 dt 31.03.2017 nr klienti 310001692441, nr 310001723083 shpenzim telefoni m/mars 2017 shkrese nr 3474 dt 27.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SMART & FAST Tirane 315,000 2017-05-09 2017-05-12 14910160012017 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MPB, blerje kafe, kerkese nr 2909 dt 07.07.2017, UP nr 2909/2 dt 10.04.2017, ftese per oferte nr 2909/3 dt 11.04.2017, njoftim fituesi dt 21.04.2017 ,fature nr 170 dt 24.04.2017, FH nr 11 dt 24.04.2017, prverbal dt 14.04.2017, 19.04.2017,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,500 2017-05-09 2017-05-12 15210160012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative MPB,blerje liber pershtypjesh, program nr 2643/1 dt 03.04.2017, UP nr 2643/5 dt 03.04.2017, prverbal form 5 dt 03.04.2017, fature nr 63 dt 04.04.2017 seri 45589043, FH nr 09 dt 04.04.2017, prverbal dt 04.04.2017,shkrese nr2643/6 dt 18
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 79,734 2017-05-09 2017-05-12 14510160012017 Udhetim jashte shtetit MPB, shpenzime udhetimi, sherbim jashte vendit, urdher nr 3134/1 dt 19.04.2017, ftese per oferte dt 20.04.2017, prverbal dt 20.04.2017, kontrate nr 385/9 dt 20.04.2017, fature nr 118 dt 20.04.2017 seri 47058973, shkrese nr 3134/2 dt 26.04.
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 459,900 2017-05-09 2017-05-12 14610160012017 Udhetim jashte shtetit MPB, shpenzime udhetimi, sherbim jashte vendit, urdher nr 164 dt 21.03.2017, ftese per oferte dt 13.04.2017, prverbal dt 13.04.2017, kontrate nr 385/7 dt 13.04.2017, fature nr 412 dt 13.04.2017 seri 47340112, shkrese nr 385/8 dt 19.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 163,434 2017-05-09 2017-05-12 14310160012017 Posta dhe sherbimi korrier MPB, fature nr 2312 dt 26.04.2017 seri 44125912, sherbim postar m/prill 2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 60,000 2017-05-09 2017-05-12 15010160012017 Shpenzime te tjera qiraje MPB,sherbim fonie per zhvillim aktiviteti, program nr 1906/1 dt 08.03.2017, urdher nr 1906/2 dt 08.03.2017, kerkese nr 1906/3 dt 09.03.2017, UP nr 1906/5 dt 09.03.2017, prverbal form 5 dt 09.03.2017, fature nr 734 dt 10.03.2017 seri 2910573
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,284,850 2017-05-02 2017-05-03 14010160012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MPB, listepagese dt 02.05.2017, muaji prill 2017, nr punonjesve plan 190, fakt 164
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 898,776 2017-05-02 2017-05-03 13910160012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune MPB, listepagese dt 02.05.2017, muaji prill 2017, nr punonjesve plan 190, fakt 164
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,559,265 2017-05-02 2017-05-03 13610160012017 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MPB, listepagese dt 02.05.2017, muaji prill 2017, nr punonjesve plan 190, fakt 164
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 219,440 2017-05-02 2017-05-03 14210160012017 Paga baze - Shtese page per funksionin MPB, listepagese dt 02.05.2017, muaji prill 2017, nr punonjesve me kontrate 5
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 584,396 2017-05-02 2017-05-03 13810160012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune MPB, listepagese dt 02.05.2017, muaji prill 2017, nr punonjesve plan 190, fakt 164
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 185,439 2017-05-02 2017-05-03 14110160012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MPB, listepagese dt 02.05.2017, muaji prill 2017, nr punonjesve plan 190, fakt 164
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 527,008 2017-05-02 2017-05-03 13710160012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune MPB, listepagese dt 02.05.2017, muaji prill 2017, nr punonjesve plan 190, fakt 164
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,104,500 2017-04-26 2017-04-28 13510160012017 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 1016001 MPB, terhequr valute per sherbim jashte vendit, urdher nr 165 dt 21.03.2017, autorizim dt 26.04.2017, 8.000 EUR, kursi 138
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 19,600 2017-04-26 2017-04-28 12810160012017 Sherbime telefonike MPB, rimbursim shpenzim telefoni, shkrese nr 3408 dt 26.04.2017, listepagese dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 93,671 2017-04-26 2017-04-28 12410160012017 Sherbime telefonike MPB, rimbursim shpenzim telefoni, shkrese nr 3408 dt 26.04.2017, listepagese dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 3,396,893 2017-04-26 2017-04-28 12110160012017 Sherbimet bankare - Te tjera transferime korrente jashte shtetit 1016001 MPB, transferte me jashte, kontribut vjetor si pjesemarres ne DPPI, vkm nr 1013 dt 22.11.2013, ligji nr 135/2014 dt 09.10.2014, memo nr 1198 dt 13.02.2017, kontribut vjetor per vitin 2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 14,995 2017-04-26 2017-04-28 12510160012017 Sherbime telefonike MPB, rimbursim shpenzim telefoni, shkrese nr 3408 dt 26.04.2017, listepagese dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) PROSOUND Tirane 30,000 2017-04-26 2017-04-28 12310160012017 Shpenzime te tjera qiraje MPB, sherbim fonie me qira per zhvillim aktiviteti, program nr 1309/1 dt 17.02.2017, urdher nr 1309/2 dt 17.02.2017, kerkese nr 1309/4 dt 17.02.2017, UP nr 1309/8 dt 20.02.2017, procesverbal form 5 dt 20.02.2017, fature nr 728 dt 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) SOFRA E ARIUT Tirane 157,500 2017-04-26 2017-04-28 12210160012017 Shpenzime per pritje e percjellje MPB, shpenzime per pritje percjellje, memo nr 1478 dt 21.02.2017, program nr 1478/1 dt 21.02.2017, urdher nr 1478/2 dt 21.02.2017, fature nr 46 dt 28.02.2017 seri 30990496, shkrese nr 1478/3 dt 02.03.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,680,100 2017-04-26 2017-04-28 13210160012017 Elektricitet 1016001 MPB, energji elektrike m/mars 2017, kontrate nr A107840, fature nr 652579536 dt 31.03.2017, shkrese nr 3214 dt 19.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) GECI Tirane 151,200 2017-04-26 2017-04-28 13410160012017 Shpenzime te tjera qiraje 1016001 MPB, shpenzim qira salle per zhvillim aktiviteti, memo nr 1643 dt 27.02.2017, program nr 1643/1 dt 28.02.2017, urdher nr 1643/2 dt 28.02.2017, fature nr 2249 dt 01.03.2017 seri 45392249, shkrese nr 1643/3 dt 23.03.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 13,800 2017-04-26 2017-04-28 12710160012017 Sherbime telefonike MPB, rimbursim shpenzim telefoni, shkrese nr 3408 dt 26.04.2017, listepagese dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 13,322 2017-04-26 2017-04-28 13310160012017 Elektricitet 1016001 MPB, energji elektrike m/mars 2017, kontrate nr A53413, fature nr 652660532 dt 31.03.2017, shkrese nr 3214 dt 19.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,200 2017-04-26 2017-04-28 12610160012017 Sherbime telefonike MPB, rimbursim shpenzim telefoni, shkrese nr 3408 dt 26.04.2017, listepagese dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 18,712 2017-04-26 2017-04-28 12910160012017 Sherbime telefonike MPB, rimbursim shpenzim telefoni, shkrese nr 3408 dt 26.04.2017, listepagese dt 26.04.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2017-04-26 2017-04-28 13010160012017 Te tjera transferta tek individet MPB, rimbursim shpenzim karburanti, shkrese nr 3408/1 dt 26.04.2017, ligji nr 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013, m/prill 2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2017-04-26 2017-04-28 13110160012017 Te tjera transferta tek individet MPB, rimbursim shpenzim karburanti, shkrese nr 3408/1 dt 26.04.2017, ligji nr 10160 dt 15.10.2009, nr 169/2013 dt 07.11.2013, m/prill 2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) FASTECH Tirane 598,000 2017-04-14 2017-04-26 11610160012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MPB, sherbim suporti dhe mirembajtje sistemi per m/mars 2017, vazhdim kontrate nr 61/10 dt 29.12.2015, fature nr 356 dt 25.03.2017, seri 47045121, prverbal dt 31.03.2017 raport mujor 26.02.2017-25.03.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) IKUBINFO Tirane 180,000 2017-04-14 2017-04-26 11610160012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave MPB, sherbim mirembajtje per nderfaqen e komunikimit ndermjet RKGJC dhe RKA m/mars 2017, vazhdim kontrate nr 1435/1 dt 28.12.2016, fature nr 1032 dt 28.03.2017, seri 45272005, prverbal dt 06.04.2017 raport mujor 28.02.2017-27.03.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,803,215 2017-04-13 2017-04-19 11810160012017 Sherbime te tjera - Sherbimet bankare MPB, sherbim mirembajtje te sist te RKGJC-se m/shkurt 2017, vazhdim kontrate nr 64/7 dt 31.12.2014, fature nr AR17035286 dt 28.02.2017, prverbal dt 09.03.2017, raport mujor m/shkurt 2017, shkrese nr 404/1 dt 16.03.2017
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) DIXHI PRINT - AL Tirane 65,000 2017-04-13 2017-04-19 11510160012017 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca MPB, shpenzim per zhvillim aktiviteti, memo nr 1045 dt 07.02.2017, program nr 1045/1 dt 07.02.2017, urdher nr 1045/2 dt 07.02.2017, procesverbal emergj dt 07.02.2017, prverbal emergj nr 1045/3 dt 07.02.2017, fature nr 76 dt 07.02.2017
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave