Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 2,575 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,067,630,561.00 2,575 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 65,500 2018-03-15 2018-03-16 18310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 130/2 dt. 14.02.2018 fat. 59230055 dt. 14.02.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 154,800 2018-03-15 2018-03-16 18410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 132/2 dt. 16.02.2018 fat. 59230064 dt 16.02.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 7,092 2018-03-15 2018-03-16 18710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001, MEJ, -602 pritje program 201 dt. 05.02.2018 fat. 43083433 dt. 08.02.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 216,000 2018-03-15 2018-03-16 18210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 129/2 dt. 13.02.2018 fat. 59230049 dt 13.02.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 35,500 2018-03-13 2018-03-15 17910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 121 dt 26.1.18 p.ver 121/1 26.1.18 kontr 121/2 dt 26.1.18 fat 109 dt 26.1.18 ser 54787959
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 27,000 2018-03-13 2018-03-15 17810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 120 dt 26.1.18 p.ver 120/1 26.1.18 kontr 120/2 dt 26.1.18 fat 108 dt 26.1.18 ser 54787958
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 162,500 2018-03-13 2018-03-15 16910150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 106/2 dt 15.1.18, ft s 15.1.18 s 54787900, ft oferte 106 dt 15.1.18, pv 106/1 dt 15.1.18
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 91,800 2018-03-13 2018-03-15 17410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 112 DT 22.01.2018PV112/1 DT 22.01.2018KONTRATE 112/2 DT 22.01.2018 FAT 81 DT 22.01.2018 SERI 54787931
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 63,382 2018-03-13 2018-03-15 17510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 115 DT 23.01.2018PV115/1 DT 23.01.2018KONTRATE 115/2 DT 23.01.2018 FAT 89 DT 23.01.2018 SERI 54787939
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 176,000 2018-03-13 2018-03-15 16810150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 104/2 dt 11.1.18, ft s 54787886, dt 11.1.18, pv 104/1 ddt 11.1.18 ft oferte 104 dt 11.1.18
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 70,900 2018-03-13 2018-03-15 17110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 19/2 dt 18.1.18, pv 109/1 dt 18.1.18, ft s 54787914 dt 18.1.18
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 85,500 2018-03-13 2018-03-15 18110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 126 dt 12.2.18 p.ver 126/1 12.2.18 kontr 126/2 dt 12.2.18 fat 198 dt 13.2.18 ser 59230048
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 174,000 2018-03-13 2018-03-15 17010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 108/2 dt 16.1.18, ft s 54787904 dt 16.1.18 pv 108/1 dt 16.1.18 ft oferete 108 dt 16.1.18
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 58,500 2018-03-13 2018-03-15 17310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 110 DT 18.01.2018 KONTRATE 110/2 DT 18.01.2018 FAT 68 DT 18.01.2018 SERI 54787918
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 48,500 2018-03-13 2018-03-15 17710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 116 dt 24.1.18 p.ver 116/1 24.1.18 kontr 116/2 dt 24.1.18 fat 98 dt 24.1.18 ser 54787948
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 84,500 2018-03-13 2018-03-15 18010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 123 dt 7.2.18 p.ver 123/1 7.2.18 kontr 123/2 dt 7.2.18 fat 182 dt 8.2.18 ser 59230032
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 67,000 2018-03-13 2018-03-15 17210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bilet avjoni marv kuad 104 dt 21.3.17 ft ofert 111 DT 18.01.2018 KONTRATE 111/2 DT 18.01.2018 FAT 65 DT 18.01.2018 SERI 54787915
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 331,200 2018-03-13 2018-03-15 16710150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001, MEJ, -602, Bilete avioni, Marrv Kuad 104 dt 21.3.17, kont nr 103/2 dt 11.1.18 ft oferte 11.1.18, pv 103/1 dt 11.1.18, ft s 54787885 dt 11.1.18
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 1,793,711 2018-03-08 2018-03-09 13910150012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik vend gjyqi,11.12.2015,shkresa thesarit 20.2.2018,shkr permb 437 dt 14.2.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) GREEN HOUSE Tirane 23,450 2018-03-08 2018-03-09 16510150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare ,program 36 dt 21.2.2018,fat 1365 dt 21.2.2018 seri 58204169
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DEGA E SIGURIMEVE SHOQERORE Tirane 236,500 2018-03-08 2018-03-09 16610150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik kontribute bashkeshorte ,Evgjeni krisafi,VKM nr 411 dt 10.5.2017,lista kontributeve 8.3.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 110,700 2018-03-08 2018-03-09 16210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta avioni,mereveshje kuader 104 dt 21.3.2017,ftese oferte 97 dt 12.12.2017,proc verb dt 12.12.2017,kontr 97/2 dt 12.12.2017,fat 1572 dt 12.12.2017 seri 54787772
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB - SIGURACION Tirane 795,000 2018-03-08 2018-03-09 15210150012018 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik sig makline ,urdh prok nr 2 dt 19.2.2018ftese oferte 2/1 dt 19.2.2018,fat 386 dt 22.2.2018 seri 53327347
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) InfoSoft Office Tirane 386,299 2018-03-08 2018-03-09 15910150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik kancelari urdh prok nr 1 dt 14.2.2018 proc verb dt dt 14.2.2018,fat dt 19.2.2018 seri 228938897fl hyr nr 9 dt 19.2.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR & LO Tirane 95,472 2018-03-08 2018-03-09 14510150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta , marev kuader 104 dt 21.3.2017,ftese oferte 127 dt 13.2.20178,proc verb dt 13.2.2018,kontr 127/2 dt 13.2.2018 fat 1792 dt 13.2.2018 seri 57939692
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 475,680 2018-03-08 2018-03-09 16410150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik posta dnentor 206VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 212 dt 30.11.2016 seri 34514251
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR & LO Tirane 388,316 2018-03-08 2018-03-09 14010150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta , marev kuader 104 dt 21.3.2017,ftese oferte 105 dt 11.01.20178,proc verb dt 11.01.2018,kontr 105/2 dt 11.01.2018 fat 1672 dt 28.2.2018 seri 57939572
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EUGLENT MORINA Tirane 59,000 2018-03-08 2018-03-09 16310150012018 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik rip makina proc verb dt 2 dt 2.3.2018,fat 41 dt 02.3.2018 seri 001632
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ELVIRA PRENĒE Tirane 13,500 2018-03-08 2018-03-09 15710150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik buqeta lulesh urdh prok nr 3 dt 08.02.2018,proc verb dt 08.02.2018,fat 12 dt 09.02.2018 seri 12364013,f hyrj nr 8 dt 09.02.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MATILDA DAKAJ( MECAJ) Tirane 6,000 2018-03-08 2018-03-09 15410150012018 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik roba pune,proc verb nr 1 dt 5.1.2018,fat 3 dt 5.1.2018 seri 48620804,fl hyr nr 1 dt 5.1.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR & LO Tirane 81,603 2018-03-08 2018-03-09 14110150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta , marev kuader 104 dt 21.3.2017,ftese oferte 107 dt 13.01.20178,proc verb dt 13.01.2018,kontr 107/2 dt 13.01.2018 fat 1689 dt 13.01.2018 seri 57939589
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR & LO Tirane 811,725 2018-03-08 2018-03-09 14410150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta , marev kuader 104 dt 21.3.2017,ftese oferte 124 dt 09.2.20178,proc verb dt 12.2.2018,kontr 124/2 dt 12.2.2018 fat 1785 dt 12.2.2018 seri 57939685
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,873 2018-03-08 2018-03-09 16110150012018 Sherbime te tjera 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik perkthyes,kontr nr 1 dt 28.12.2017,proc verb 28.12.2017,listepagese 8.3.2018,tatim burim
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR & LO Tirane 445,720 2018-03-08 2018-03-09 14210150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta , marev kuader 104 dt 21.3.2017,ftese oferte 118 dt 24.01.20178,proc verb dt 24.01.2018,kontr 118/2 dt 24.01.2018 fat 1869 dt 24.01.2018 seri 57939669
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 287,880 2018-03-08 2018-03-09 14810150012018 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik pritje zyrtare, urdh prok nr 2 dt 24.01.2018,proc verb dt dt 24.01.2018 ,fat 15 dt 12.2.2018 seri 48036939
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 277,296 2018-03-08 2018-03-09 14610150012018 Uje 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik uje nr kontr 159294-1,fat 1801-159294-1 dt 29.1.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,826 2018-03-08 2018-03-09 14710150012018 Posta dhe sherbimi korrier 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik postashkurt VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 521 dt 26.2.2018 seri 58057121
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALFLEXIM Tirane 717,600 2018-03-08 2018-03-09 15510150012018 Kancelari 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik kancelari urdh prok nr 6 dt 01.3.2018 proc verb dt dt 01.03.2018,fat 18 dt 01.3.2018 seri 51048967,fl hyr nr 11 dt 01.3.2018
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 240,000 2018-03-08 2018-03-09 15810150012018 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik kancelari,urdh prok nr 78 dt 19.12.2017,proc verb dt 19.12.2017,fat 299 dt 21.12.2017 seri 55280285,fl hyr nr 107 dt 21.12.2017
Aparati i Ministrise pėr Evropėn dhe Punėt e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR & LO Tirane 96,016 2018-03-08 2018-03-09 14310150012018 Udhetim jashte shtetit 1015001Min per Evrop dhe Jashtme,lik bileta , marev kuader 104 dt 21.3.2017,ftese oferte 118 dt 31.01.20178,proc verb dt 31.01.2018,kontr 118/2 dt 31.01.2018 fat 1762 dt 31.01.2018 seri 57939662
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave