Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) (Mbi 1,913 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,662,434,786.00 1,913 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) TAKIS ZARIFOPOULOS ALBANIA Tirane 114,000 2017-06-20 2017-06-21 26410150012017 Sherbime te tjera 1015001 Min Jashtme lik miremb sistem i zjarrit urdh prok nr 12 dt 20.04.2017,proc verb dt 20.04.2017,fat 151 dt 24.4.2017 seri 23259178
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 452,500 2017-06-20 2017-06-21 26510150012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme lik pritje zyrtare ,prog pritje nr 5 dt 16.05.2017 ,fat nr 3,dt 14.06.2017 seri 13676105
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INA Tirane 117,600 2017-06-20 2017-06-21 26310150012017 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe makineri per kopshtarine 1015001 Min Jashtme lik pompe uji,proc verb emergj nr 4 dt 20.04.2017,fat nr 16 dt 20.04.2017 seri 44607716,fl hyr nr 6 dt 20.04.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) PC STORE Tirane 27,600 2017-06-19 2017-06-20 26110150012017 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi 1015001 Min Jashtme lik hardisk, proc verb emergj,nr 4 dt 16.1.2017,fat 9006 dt 16.1.2017 seri 44276425,fl hyr nr 2 dt 16.1.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 366,317 2017-06-19 2017-06-20 26210150012017 Shpenz. per rritjen e AQT - makineri printimi dhe grafimi 1015001 Min Jashtme lik printera, autoriz lidhje kontr 16/60 dt 03.11.2016,kontr 454 dt 01.12.216,fat 1016 dt 22.12.216 seri seri 43726233,fl hyr nr 2 dt 10.01.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) EUGLENT MORINA Tirane 58,000 2017-06-12 2017-06-13 24210150012017 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1015001 Min Jashtme lik rrip makine,urdh prok nr 9 dt 17.4.2017,proc verb dt 9/1 dt 17.4.2017,fat 27 dt 24.4.2017 seri 0006585
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) SHPETIM LAMLLARI Tirane 160,000 2017-06-12 2017-06-13 24110150012017 Kancelari 1015001 Min Jashtme lik kancelari,urdh prok nr 30 dt 31.03.2017,proc verb dt 31.03.2017,fat 48 dt 17.04.2017 seri 7462648,fl hyr nr 35 dt 25.4.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) COSMOS TRANSLATIONS& EVENTS Tirane 2,155,500 2017-06-09 2017-06-12 22910150012017 Shpenzime per pritje e percjellje Min Jashtme lik pritje zyrtare,urdh prok nr 19 dt 01.4.2017,proc verb dt 01.4.2017,fat 56 dt 7.4.2017 seri 35511194
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 850,512 2017-06-09 2017-06-12 23610150012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Jashtme lik ekzekutim vendim gjyqi,nr 4230 dt 17.7.2014,shkresa jurid. 28 dt 19.4.2017,listepagese 5.6.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) AR & LO Tirane 1,266,518 2017-06-09 2017-06-12 22310150012017 Udhetim jashte shtetit Min Jashtme lik bileta,mareveshje kuader 258 dt 14.6.2016,urdh prok nr 5 dt 29.03.2017,proc verb dt 29.03.2017, kontr 5/2 dt 29.3.2017,fat 358 dt 30.032017 seri 45235258
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) I.H.G Tirane 9,060 2017-06-08 2017-06-09 22710150012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme lik pritje zyrtare,program pune 11 dt 05.04.2017,fat 111 dt 07.04.2017 seri 45004111
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) MELOGRANO Tirane 31,500 2017-06-08 2017-06-09 22810150012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme lik pritje zyrtare,program pune 160 dt 18.5.2017,fat 40 dt 22.5.2017 seri 37913814
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 323,935 2017-06-08 2017-06-09 23510150012017 Te tjera shperblime per personelin 1015001 Min Jashtme lik shperblim,urdh ministri 173 dt 02.6.2017,listepagese ,tat ne burim
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 64,595 2017-06-08 2017-06-09 23310150012017 Uje 1015001 Min Jashtme lik uje tetor2016,+kamat vonese ,nr kontr 159294-1,fat 1610-159294-1-1 dt 24.10.2016
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 68,340 2017-06-08 2017-06-09 23210150012017 Uje 1015001 Min Jashtme lik uje shtator 2016, ,nr kontr 159294-1,fat 1609-159294-1-1 dt 27.09.2016
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) UJESJELLES KANALIZIME TIRANE (J62005002O) Tirane 40,080 2017-06-08 2017-06-09 23110150012017 Uje 1015001 Min Jashtme lik uje korrik 2014 ,nr kontr 159294-1,fat 1407-159294-1-1 dt 21.7.2014
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 487,000 2017-06-08 2017-06-09 22610150012017 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min Jashtme lik bileta avioni,mareveshje kuader 258 dt 14.6.2016,ftese oferte 3 dt 29.03.2017,proc verb dt 3/1 dt 29.03.2017,.kontr 3/1 dt 29.03.2017,fat 320 dt 29.03.2017 seri 47340020
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 130,879 2017-06-08 2017-06-09 22410150012017 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min Jashtme lik bileta avioni,mareveshje kuader 258 dt 14.6.2016ftese oferte 118 dt 24.2.2017,proc verb dt 118/1 dt 24.2.2017,.kontr 118/1 dt 24.2.2017,fat 183 dt 24.2.2017 seri 42984883
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 86,530 2017-06-08 2017-06-09 23410150012017 Te tjera shperblime per personelin 1015001 Min Jashtme lik shperblim,urdh ministri 173 dt 02.6.2017,listepagese ,tat ne burim
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 268,125 2017-06-08 2017-06-09 23910150012017 Elektricitet 1015001 Min Jashtme lik energji elektr prill+kamate vonesa ,kodi TR2A010034200848 fat 654155768 dt 30.4.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ALB - SIGURACION Tirane 19,717 2017-06-08 2017-06-09 24010150012017 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1015001 Min Jashtme lik sigurac transp.urdh prok nr 12 dt 26.4.2017,ftese oferte 26.4.2017,fat 2422 dt 4.5.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 341,809 2017-06-08 2017-06-09 22510150012017 Udhetim jashte shtetit 1015001 Min Jashtme lik bileta avioni,mareveshje kuader 258 dt 14.6.2016ftese oferte 126 dt 13.03.2017,proc verb dt 126/1 dt 13.03.2017,.kontr 126/1 dt 13.03.2017,fat 264 dt 13.03.2017 seri 42984964
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,360,000 2017-06-08 2017-06-09 23710150012017 Udhetim jashte shtetit Min Jashtme lik dieta paradhen,10 000 euro x136/ lek,autoriz nr 7 dt 7.6.2017,permbledhese 7 dt 7.6.2017,
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,055,165 2017-06-08 2017-06-09 23810150012017 Elektricitet 1015001 Min Jashtme lik energji elektrike mars,kodi TR2A010034200848 fat 652590777 dt 30.3.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 21,060 2017-06-08 2017-06-09 23010150012017 Posta dhe sherbimi korrier 1015001 Min Jashtme lik posta brenda vendit maj 2017 ,VKM nr 241 dt 31.3.2011,fat 2781 dt 26.5.2017 seri 4412181
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,195,054 2017-06-01 2017-06-02 21510150012017 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune Min Jashtme lik paga maj 2017,listepagese,nr pun 150-130
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 51,654 2017-06-01 2017-06-02 22110150012017 Shtesa page te tjera Min Jashtme lik paga koordinatore,urdh ministr 42 dt 30.1.2017 VKM nr 7 dt 11.1.2017maj 2017,listepagese,
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 217,248 2017-06-01 2017-06-02 21710150012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min Jashtme lik paga kontrate maj 2017,listepagese,nr pun 8-8
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 544,527 2017-06-01 2017-06-02 21610150012017 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune Min Jashtme lik paga maj 2017,listepagese,nr pun 150-130
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 61,811 2017-06-01 2017-06-02 22010150012017 Shtesa page te tjera Min Jashtme lik paga koordinatore urdh ministr 42 dt 30.1.2017maj 2017,listepagese,
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,882,897 2017-06-01 2017-06-02 21410150012017 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune Min Jashtme lik paga maj 2017,listepagese,nr pun 150-130
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 371,704 2017-06-01 2017-06-02 21810150012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative - Udhetim i brendshem Min Jashtme lik paga kontrate VKM nr 7 dt 11.1.2017maj 2017,listepagese,
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 104,500 2017-06-01 2017-06-02 22210150012017 Sherbime telefonike - Udhetim i brendshem Min Jashtme lik dieta maj 2017,VKM nr 864 dt 23.7.2010,urdh 5 dt 3.5.2017listepagese,
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,008,140 2017-06-01 2017-06-02 21310150012017 Paga baze - Shtesa page te tjera - Shtese page per vjetersi ne pune Min Jashtme lik paga maj 2017,listepagese,nr pun 150-130
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 164,948 2017-06-01 2017-06-02 21910150012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Min Jashtme lik paga kontrate VKM nr 7 dt 11.1.2017maj 2017,listepagese,
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) ANILA HIDI Tirane 455,800 2017-05-24 2017-05-25 41310150012017 Shpenzime per pritje e percjellje 1015001 Min Jashtme lik pritje zyrtare ,prog pritje nr 4 dt 19.04.2017 ,fat nr 2,dt 24.04.2017 seri 13676102
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,396 2017-05-22 2017-05-23 21210150012017 Elektricitet 1015001 Min Jashtme lik energji elektrike janar-prill,kodi TR2A010034090498 fat 31.1.2017--30.4.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 1,395 2017-05-22 2017-05-23 21010150012017 Elektricitet 1015001 Min Jashtme lik energji elektrike janar- prill 2017,kodi TR2A11037053878 fat 30.04.2017
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 366 2017-05-22 2017-05-23 20910150012017 Elektricitet 1015001 Min Jashtme lik energji elektrike dhjetor 2016,kodi TR2A11037053878 fat 31.12.2016, seri 649160352
Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 366 2017-05-22 2017-05-23 21110150012017 Elektricitet 1015001 Min Jashtme lik energji elektrike dhjetor 2016,kodi TR2A010034090498 fat 31.12.2016 ,seri 649168119
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave