Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,327 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
VLER-INVEST 1,566,600.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VLER-INVEST Tirane 14,400 2018-08-03 2018-08-08 50310140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise Kolaudimi i punimeve per rikonstruksioni i hyrjes kryesre te kolegjit te apelit, urdher prok 6 dt 4.5.18, njf 19.6.18, kontra kolaudimi 6/10 dt 20.06.2018, ft 152 seri 21278614, raport grupit te punes zbatim kontrat 3.8.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VLER-INVEST Tirane 120,000 2018-07-12 2018-07-16 43710140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min Drejtesise pagese kolaudimi per rikonstruksionin e Godines se Kolegjit te Apelimit
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VLER-INVEST Tirane 712,200 2015-12-31 2016-01-14 79010140012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-Ministria e Drejtesise mbikeqyrje punimesh,up nr 774 dt 03.11.2015,njoftim fit dt 02.12.2015,kontrate nr 774/12 dt 02.12.2015,fat nr 108 dt 22.12.2015,seri 21278669
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VLER-INVEST Tirane 720,000 2015-12-29 2015-12-30 75510140012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231-Ministria e Drejtesise mbikeqyrje punimesh,up nr 774 dt 03.11.2015,njoftim fit dt 02.12.2015,kontrate nr 774/12 dt 02.12.2015,fat nr 107 dt 11.12.2015,seri 21278667
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave