Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ArjetaDibra 758,840.00 8 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 160,100 2018-07-06 2018-07-10 40610140012018 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi viti 2017, detyrim i prapambetur. Nr ditari 7245. Urdher nr.6210 dt.30.05.2018, fature nr.1 dt.04.01.2018 serial 12561501
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 76,500 2017-02-07 2017-02-09 3410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 8545 dt.30.12.2016, fature 37 dt.22.12.2016 (08588438)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 137,600 2016-11-16 2016-11-18 53810140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 7409 dt.10.11.2016; fat.34 dt.07.11.2016(08588435)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 11,700 2016-09-09 2016-09-13 39410140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher 5923 dt.05.09.2016. Fat.29 dt.15.08.2016 (08588430)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 262,790 2016-07-20 2016-07-21 32510140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdher nr.5106 dt.15.07.2016; fat.25 dt.24.05.2016 (08588426)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 17,700 2016-06-14 2016-06-15 26710140012016 Shpenzime per honorare Min Drejtesise pagese sherbim perkthimi. Urdh. 3950 dt.25.05.2016; Fat.20 dt.25.03.2016 (08588421)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 30,910 2016-05-17 2016-05-18 19810140012016 Shpenzime per honorare 1014001 -Min.Drejt. sherbim perkthimi urdher min nr 2774 date 11.04.2016 Fat nr 18 date 16.02.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arjeta Dibra Tirane 61,540 2016-02-10 2016-02-10 4610140012016 Shpenzime per honorare 602-Min.Drej sherbim perkthimi,urdher Min nr 692/1 date 26.01.2016 fat nr 16 date 11.01.2016 sr 08588417
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave