Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,460 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBPAPER 440,880.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 4,800 2018-03-27 2018-04-03 12710140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min. Drejtesise TVSH EURALIUS , Kontrate grant nr.2014/346-900, Rimbursim TVSH Tetor , Nentor, Dhjetor, Marrjeshje kunder IPA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 26,000 2017-11-20 2017-11-23 41810140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT - Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - Diference e fatures nr 99 dt.31.05.2017. Kontrate grant nr.2014/346-900, fature nr.151 dt. 01.08.2017 NR.31661934
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 198,080 2017-07-13 2017-07-17 26410140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - printime,pershtatje,lidhje. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.80, 10.05.2017,nr.66 31.05.2017 (31661882 31661863)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALB PAPER Tirane 212,000 2016-12-28 2016-12-30 71810140012016 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH Euralius- printim lidhje dokumenti. Shkresa nr.116 dt.22.12.2016; Fature 315 dt.21.12.2016 (31661765)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave