Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,460 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
"EAGCOMMUNICATION" 218,371.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 53,071 2015-12-03 2015-12-04 64510140012015 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 231-Ministria e Drejtesise blerje baner,up 6975/1 dt 13.11.2015,pv dt 13.11.2015,fat nr 54 dt 13.11.2015,seri 20606286,fh nr 84 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 105,300 2015-12-03 2015-12-04 64610140012015 Kancelari 602-Ministria e Drejtesise materiale,up nr 6976/2 dt 13.11.2015,pv dt 13.11.2015,fat nr 53 dt 13.11.2015,seri 20606285,fh nr 84/2 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 18,000 2015-06-16 2015-06-16 29310140012015 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca 602-Ministria e Drejtesise sherbime ndricimi salle,up nr 1940/2 d t12.03.2015,pv dt 12.03.2015,fat nr 21 dt 12.03.2015,seri 13613350
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "EAG COMMUNICATION" Tirane 42,000 2015-03-19 2015-03-20 12310140012015 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1014001 Ministria e Drejtesise Baner,up nr 1898/1 dt 12.03.2015 pv nr 5 dt 12.03.2015 fat nr 20 dt 12.03.2015 sr 13613349 fh nr 8 dt 12.03.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave