Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,902 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
"B.S.EBailiffServiceExecutive" 2,465,712.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 270,242 2016-12-15 2016-12-19 63510140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Altin Gjana. VGJ nr.1638 dt.02.07.2015; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 265,000 2016-06-22 2016-06-24 29510140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise lik pjesor vendim gjyqi nr.1638 dt.02.07.2015. Kreditor Altin Gjana
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 1,930,470 2015-12-16 2015-12-17 69110140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Altin Gjana,vendim gjykate nr 1638 dt 02.07.2015,vendim nr 35 dt 19.08.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave