Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 3,902 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 4,349,710.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 3,000 2018-03-15 2018-03-20 11210140012018 Blerje dokumentacioni Min.Drejtesise kartevizita, UP nr.2231/1 dt 21.02.18, PV me vlere nen 100.000 lek, pv m.dorezim dt 26.02.18, ft seri 58781108, fh nr 22 dt 26.02.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELDI QAFMOLLA Tirane 55,000 2016-04-18 2016-04-19 15010140012016 Blerje dokumentacioni 1014001 -Min.Drejt. Blerje dokumentacioni up nr 2107/1 date 17.03.2016 pv nr 5 date 17.03.2016 fat nr 250 date 17.03.2016 fh nr 23 date 17.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,000 2016-01-22 2016-01-25 1010140012016 Blerje dokumentacioni 602-Min.Drej blerje ceqe,autorizim dt 21.01.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,290,710 2015-12-02 2015-12-02 63410140012015 Blerje dokumentacioni - Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet 600- Ministria e Drejtesise paga nentor 2015 nr pun 113/110,rimbusim telefoni
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave