Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,268 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 2,087,270,629.00 2,268 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,920,500 2018-05-14 2018-05-17 27010140012018 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit Min Drejtesise, paradhenie per dieta jashte vendit, Autorizim nr 3925 dt 18.4.2018, kursi 1euro = 128 lek
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KASTRATI Tirane 676,704 2018-05-09 2018-05-14 26510140012018 Karburant dhe vaj Min. Drejtesise , Karburant per automjete, kontrate nr 4700/2 dt 01.08.2017, u. ngritje grupit punes 4700/4 dt 22.2.2018, pv m.dorezim dt.22.2.2018, ft nr. 54 dt 22.2.18 serial 57175154, fh 19 dt 22.2.18 dt
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 21,978 2018-05-09 2018-05-14 26910140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise pagese e pages se ishpunonjesit me kontrate z.sulce, listpagese dt 8.5.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,000 2018-05-11 2018-05-14 26810140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, Sh.Pasha, N.Hoxha, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, aut 13/3, aut 28/3, aut 10/4, aut 23/4 listp bankes dt 8.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 47,000 2018-05-07 2018-05-10 26010140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, A.Lamce, G.Mija, V.Jarani, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, Aut nr.3890 dt 5.4.18, Aut 20/4 ,Aut 19/4, aut 13/3, aut 28/3, aut 27/2, aut 22/2, aut 19/2, aut 27/12 listp bankes dt 7.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 64,583 2018-05-08 2018-05-10 26110140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 2630/9 dt 6.4.18, ftes ofert nr.2630/10 dt 6.4.18, njoft fituesi 6.4.2018, ft seri 58086427
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 36,049 2018-05-09 2018-05-10 26710140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagese e lejes se zakonshme M.Mece, urdher nr 4536/2 dt 30.4.2018, litspagese e bankes dt 08.05.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-05-08 2018-05-10 26610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmajtje e databazes qentrore me jashte,Shtator 2017, kot vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224066094, pv dt 30.09.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) NO LIMIT S SHPK Tirane 196,000 2018-05-08 2018-05-10 26410140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 3925/2 dt 19.4.18, ftes ofert nr.3925/3 dt 19.4.18, njoft fituesi 19.4.2018, ft seri 60374606
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,000 2018-05-07 2018-05-10 25910140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit, E.Morava, M.Sedja, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, Aut nr.3890 dt 5.4.18, listp bankes dt 7.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 61,237,683 2018-05-08 2018-05-10 26310140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise, Rikonstr. ambj kolegjit apelit , UP 1/1 dt 01.12.17, U.Komis vlers.nr 1/6 dt 4.12.17, njoft.fit 1/9 dt 8.12.17, kontr 1/10 dt 11.12.17, situaci. nr 22/3 dt 22.3.2018, ft nr.62 dt 03.04.2018 serial 47642012
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 536,675 2018-05-03 2018-05-10 25310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Shkurt 2017, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 2 dhe nr.3 dt 30.3.2017, pv realizimi 20.03.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 56,580 2018-05-07 2018-05-10 25610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Tetor 2017 Diference fature, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft seri ( 50411653,50411654), pv realizimi 3.11.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-05-03 2018-05-10 25410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Prill 2017, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft nr 11 dhe nr. 12 seri (28419711, 28419711), pv realizimi 4.05.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 44,500 2018-05-07 2018-05-10 25810140012018 Udhetim i brendshem Min Drejtesise, dieta brenda vendit,G.Laci, Sh.Pasha, S.Minarolli, H.Tola, Aut. nr 16/4 dt 16.4.18, Aut 22/4 ,, aut 13/3, aut 28/3, aut 27/2, aut 22/2, aut 26/1, aut 10/4, aut 23/4 listp bankes dt 7.5.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 199,990 2018-05-08 2018-05-10 26210140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise, bileta avioni up nr 2630/6 dt 4.4.18, ftes ofert nr.2630/7 dt 4.4.18, njoft fituesi 4.4.2018, ft seri 54223841
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 13,000 2018-05-04 2018-05-08 25510140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzim celulari, t.vodo mars 2018, ft seri 00000002277863565
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 8,788 2018-05-04 2018-05-08 25710140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin Min Drejtesise,paga muaji Mars 2018 ,listpagesa bankes dt 4.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,898,529 2018-05-02 2018-05-04 24710140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,382,548 2018-05-02 2018-05-04 24310140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 537,331 2018-05-02 2018-05-04 24510140012018 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,334,287 2018-05-02 2018-05-04 24910140012018 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 29,748 2018-05-02 2018-05-04 24810140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15, VKM nr 60 dt 31.1.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE E GREQISE Tirane 86,526 2018-05-02 2018-05-04 25210140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 ,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 113,067 2018-05-02 2018-05-04 24410140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 257,207 2018-05-02 2018-05-04 25010140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15, VKM nr 60 dt 31.1.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 29,748 2018-05-02 2018-05-04 24610140012018 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 Punonjes me kontrate,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 17 / fakt 15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TIRANA BANK Tirane 63,596 2018-05-02 2018-05-04 25110140012018 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise,paga muaji Prill 2018 ,listpagesa bankes dt 2.5.18, punonjes plan 149 / fakt 106
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 11,000 2018-04-25 2018-05-03 20210140012018 Sherbime telefonike Min Drejtesise shpenzime celulari E.Gjonaj mars 2018, ft nr 2388316251 dt.01.04.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-04-25 2018-05-03 20610140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Nentor 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 23.11.17, ft seri 56507528
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-04-25 2018-05-03 20410140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Prill 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 24.04.17, ft seri 48185549
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 10,000 2018-04-25 2018-05-03 20510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise, Mirmbajtje e sistemit dixhital te Arkives se Ministrise Drejtesise, Dhjetor 2017, kontrate nr.6721/11 dt 7.12.2016, pv dt 24.04.17, ft seri 57500923
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 229,500 2018-04-27 2018-05-02 21910140012018 Udhetim jashte shtetit Min. Drejtesise , bilete avioni, Tirane Vien Tirane, up nr 4412 dt.10.7.17, ft ofert 11.07.2017, njoft fit dt 12.7.17, ft seri 39300849
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOMPLEKSI TURISTIK BLEART Tirane 60,337 2018-04-27 2018-05-02 23010140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2018-04-30 2018-05-02 23510140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise RNSH Mars 2018, kontr vazhdim nr 6492/7, dt 1.12.16, ft seri ( 50411691), pv realizimi 11.4.18
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ''K.A.E.XH.'' SH.P.K. Tirane 133,950 2018-04-30 2018-05-02 24110140012018 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Min. Drejtesise, Rikonstr. ambj kolegjit apelit , UP 1/1 dt 01.12.17, U.Komis vlers.nr 1/6 dt 4.12.17, njoft.fit 1/9 dt 8.12.17, kontr 1/10 dt 11.12.17, situaci. dt28.12.2017, ft nr.54 dt 29.12.2018 serial 47642004
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SKENDERI G Tirane 5,467 2018-04-27 2018-05-02 23910140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 158,791 2018-04-30 2018-05-02 22010140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise ICMIS Mars 2018, UP 473 dt 20.1.17, kontr vazhdim nr 473/4 dt 24.3.17, Urdher grupit punes nr 473/5 dt 27.317, ft seri 57207262, pv m.dorezim dt 26.3.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 64,994 2018-04-27 2018-05-02 22110140012018 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre Min. Drejtesise , TVSH Euralius, kontrat grant nr 2014/346-900, rimbursim tvsh-je per muajt Janar-Mars 2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) S.A.S (Special Albania Security) Tirane 42,000 2018-04-30 2018-05-02 23310140012018 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise Mirmbajtje e databazes qendror me jashte, Mars 2018, kont. vazhdim nr 712/13 dt 27.7.15, ft 224067887, pv dt 30.03.18
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave