Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 1,768 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 1,773,695,065.00 1,768 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,011,371 2017-08-01 2017-08-02 31110140012017 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat korrik 2017. Bordero dt 31.07.2017, listpagesa e bankes dt.31.07.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 87,480 2017-08-01 2017-08-02 31810140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate korrik 2017. Bordero dt.31.07.2017, listpgesa e bankes dt.31.07.2017 nr punonj me kontrate plan 10 fakt 9
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 86,844 2017-08-01 2017-08-02 31710140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate korrik 2017. Bordero dt.31.07.2017, listpgesa e bankes dt.31.07.2017 nr punonj me kontrate plan 10 fakt 9
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 808,954 2017-08-01 2017-08-02 31210140012017 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune - Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise pagat korrik 2017. Bordero dt 31.07.2017, listpagesa e bankes dt.31.07.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 822,118 2017-08-01 2017-08-02 31010140012017 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat korrik 2017. Bordero dt 31.07.2017, listpagesa e bankes dt.31.07.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,155,723 2017-08-01 2017-08-02 31310140012017 Paga baze - Sherbime telefonike - Shtese page per funksionin - Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veēanta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat korrik 2017. Bordero dt 31.07.2017, listpagesa e bankes dt.31.07.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 43,953 2017-08-01 2017-08-02 31510140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate korrik 2017. Bordero dt.31.07.2017, listpgesa e bankes dt.31.07.2017 nr punonj me kontrate plan 10 fakt 9
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 126,171 2017-08-01 2017-08-02 31410140012017 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Drejtesise pagat korrik 2017. Bordero dt 31.07.2017, listpagesa e bankes dt.31.07.2017.
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 173,041 2017-08-01 2017-08-02 31610140012017 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Min Drejtesise paga punonjes me kontrate korrik 2017. Bordero dt.31.07.2017, listpgesa e bankes dt.31.07.2017 nr punonj me kontrate plan 10 fakt 9
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 231,234 2017-07-28 2017-07-31 30910140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise shperblim i menjehershem. Shkresa nr.9982/1 dt.24.07.2017, bordero dt.27.07.2017, listpagesa e bankes dt.27.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA E TIRANES Tirane 445,638 2017-07-28 2017-07-31 30810140012017 Te tjera transferta tek individet Min Drejtesise shperblim i menjehershem. Shkresa nr.9975/1 dt.24.07.2017, bordero dt.27.07.2017, listpagesa e bankes dt.27.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 14,000 2017-07-27 2017-07-28 30710140012017 Udhetim i brendshem Min Drejtesise dieta brenda vendit. Urdher 3627 dt.31.05.2017, nr.3202 dt.12.05.2017, nr.3949,3950,3951 dt.14.06.2017 Bordero dt.11.07.2017, listpagese e bankes 11.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBERT ELEZI Tirane 34,450 2017-07-25 2017-07-27 29210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.11 dt.11.07.2017 (8531211)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 1,920 2017-07-25 2017-07-26 28910140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature qershor 2017. Fature 723909160 dt.30.06.2017 nr klienti 110000073411
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Mirela Prifti Tirane 20,100 2017-07-25 2017-07-26 30210140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.007 dt.12.07.2017 (13669257)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VJOLLCA META Tirane 102,980 2017-07-25 2017-07-26 30510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.79 dt.12.07.2017 (11435699)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANA KOLMARKU Tirane 16,640 2017-07-25 2017-07-26 29110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.5 dt.12.07.2017 (11352055)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MIRA ZGJANI Tirane 20,140 2017-07-25 2017-07-26 30110140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.214 dt.12.07.2017 (9222644)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 30,000 2017-07-25 2017-07-26 28310140012017 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Min Drejtesise ndihme nga fondi i vecante. Urdher nr.4200/1 dt.30.06.2017, shkresa MF nr.9700/1 dt.14.07.2017, Listpagesa dt.24.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 14,608 2017-07-25 2017-07-26 28510140012017 Paga baze - Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature qershor 2017. Fature 2078661119 dt.01.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 10,240 2017-07-25 2017-07-26 28610140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari nr regj abonenti 211344549320 Fature nr 216948965 dt.01.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) YLLI GORKA Tirane 92,300 2017-07-25 2017-07-26 30610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.122 dt.11.07.2017 (11793309)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,116,194 2017-07-25 2017-07-26 29010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi muaji mars 2017. Urdher 4405 dt.07.04.2017; Bordero dt.14.07.2017; listpagesa e bankes 24.07.2017. Tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Arlinda Hoxhaj Tirane 15,700 2017-07-25 2017-07-26 29510140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.3 dt.12.07.2017 (10538404)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Alma Marko Tirane 12,870 2017-07-25 2017-07-26 29310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.22 dt.11.07.2017 (11835820)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Entela Naqellari Tirane 37,260 2017-07-25 2017-07-26 29710140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.11 dt.20.07.2017 (12073264)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Idlir Shkurti Tirane 68,130 2017-07-25 2017-07-26 29810140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.02 dt.11.07.2017 (10990852
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Silvana Dervishi Tirane 50,320 2017-07-25 2017-07-26 30310140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.17 dt.13.07.2017 (11777768)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 73,326 2017-07-25 2017-07-26 28810140012017 Sherbime telefonike 1014001 Ministria e Drejtesise fature qershor 2017. Fature 723939426 dt.30.06.2017 nr klienti 310001696716
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 472,961 2017-07-25 2017-07-26 28410140012017 Elektricitet 1014001 Ministria e Drejtesise energji qershor 2017. Fature 239992089 dt.30.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KOCO BENDO Tirane 45,100 2017-07-25 2017-07-26 30010140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.9 dt.11.07.2017 (9361159)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ANILA BERBERI Tirane 40,500 2017-07-25 2017-07-26 29410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.21 dt.11.07.2017 (11057922)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTA QENDRO Tirane 153,100 2017-07-25 2017-07-26 29610140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.2 dt.11.07.2017 (003827)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Valentina Jaupi Tirane 31,950 2017-07-25 2017-07-26 30410140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.66 dt.17.07.2017 (7902972)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALOPI PULAJ Tirane 24,310 2017-07-25 2017-07-26 29910140012017 Shpenzime per honorare Min Drejtesise sherbim perkthimi. Urdher nr 4405 dt.07.07.2017, fature nr.20 dt.17.07.2017 (10575205)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 1,840 2017-07-25 2017-07-26 28710140012017 Sherbime telefonike MIn Drejtesise shpenz celulari nr regj abonenti 2388316251 Fature nr 216945905 dt.01.07.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GECI Tirane 280,960 2017-07-13 2017-07-17 27310140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - aktivitete, seminare,takime pune. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.8124 dt.19.05.2017,nr. 2260 dt.02.03.2017, nr.2562 dt.14.04.2017 (48928124 45392260 48922562)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 125,119 2017-07-13 2017-07-17 27410140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - pajisje me qera. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.45 dt.15.03.2017,nr. 23 dt.21.02.2017, nr.21 dt.18.02.2017, nr.11 dt.03.02.2017 (42216971 42216799 42216797 42219787)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) KALLFA Tirane 97,502 2017-07-13 2017-07-17 27710140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - pajisje printimi. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.339 dt.20.03.2017 (46221669)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ILRI Tirane 17,928 2017-07-13 2017-07-17 28010140012017 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Min Drejtesise pagese TVSH per Projektin EURALIUS - printime e lidhje dokumentesh zyre. Kontrate grant nr.2014 346-900, fature nr.494 dt.15.02.2017(22645168)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave