Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 4,212 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 6,516,388,669.00 4,212 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Ēesk Mrozi Tirane 420,000 2020-01-13 2020-01-21 102310130012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Refuzuar 1013001 Min Shend shpenzime te tjera,filmim profesional per 88 QSH,kontrata nr 3852 dt 07.08.2019,fat nr 15 dt 10.12.2019 seri 5952415,proc verb nr 3852.10 dt 10.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INFOSOFT SYSTEMS Tirane 17,146,200 2020-01-14 2020-01-21 104910130012019 Sherbime te tjera E refuzuar 1013001 Min She SLA per ringritjen e sistemit E-Prescription per sherbimin shendetesor Rec Ele per 01.07.18-3107.18,kontrate ne vazhdim shkresa nr 442 dt 22.08.19,fat nr 80739751 dt 22.08.18,shkrese nr 2583.9 dt 02.10.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 131,834 2020-01-14 2020-01-21 100010130012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Refuzuar 1013001 Min Shend Tvsh per projektin e cooperacionit Zvicerian,marreveshje kuader dt 20 korrik 2015,raport final auditimi dt 24.04.2018,fat permbledhese nga nr 37-44 dt 11.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) EURO INFORM Tirane 129,480 2020-01-16 2020-01-17 105210130012019 Sherbime te tjera E refuzuar 1013001 Min Shend shpenzime per blerje materiale IT,flete hyrje nr 26 dt 06.12.2019,kerkese dt 05.02.2019,urdh prok nr 48 dt 27.11.2019,proc verb dt 06.12.2019,fat nr 405 dt 06.12.2019 seri 75448464
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,000 2020-01-16 2020-01-17 105010130012019 Udhetim i brendshem E refuzuar 1013001 Min SHEND djeta brenda vendit ,shkrese nr 4128.2 dt 07.10.2019,listpagesa dt 04.11.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) B-93 Tirane 20,572,937 2020-01-13 2020-01-17 1046110130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore E Refuzuar, 1013001 Min SHEND rikons i disa qshve ne Gjirokaster,vlore dhe Fier loti 4,kont ne vazhdim,shkrese nr 13.1 dt 13.12.2019,sit punimeve dt 31.07.19-30.11.2019,proc verb dt 13.12.19,
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Xhovan Gjini Tirane 22,560 2020-01-16 2020-01-17 105110130012019 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit E refuzuar 1013001 Min Shend sherbim larjesh automjetesh nentor,ftese ofert nr 22.1 dt 23.04.2019,kerkese nr 13 dt 06.03.2019,urdh prok nr 22 dt 23.04.2019,proc verb dt 26.04.19,fat nr 74 dt 30.11.2019 seri 74672574
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 171,000 2020-01-16 2020-01-17 104710130012019 Udhetim i brendshem E refuzuar 1013001 Min Shend djeta brenda vendit,prog i suditimit nr 4633.1 dt 25.10.2019,listpagesa dt 17.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 45,000 2020-01-14 2020-01-17 102510130012019 Te tjera transferta tek individet Refuzuar 1013001 Min Shend rimbursim transporti ,shkrese nr 11.9 dt 11.09.2019,listpagesa dt 13.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 470,730 2020-01-16 2020-01-17 104510130012019 Sherbime te tjera E refuzuar 1013001 Min Shend shpenzime per perkthime ,kontrate dt 01.12.2019,kerkese dt 12.12.2019,proc verb dt 12.12.2019,listpagese dt 16.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 105,112 2020-01-09 2020-01-10 1010130012020 Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 263,338 2020-01-09 2020-01-10 1110130012020 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit punonjes me kontrat VKM Nr 16 dt 16.01.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 468,800 2020-01-09 2020-01-10 810130012020 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 31,168 2020-01-09 2020-01-10 310130012020 Paga baze Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit Punonjes me kontrat VKM Nr 16 dt 16.01.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,114,144 2020-01-09 2020-01-10 410130012020 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,029,779 2020-01-09 2020-01-10 210130012020 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 32,567 2020-01-09 2020-01-10 610130012020 Paga baze Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit punonjes me kontrat VKM Nr 16 dt 16.01.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,502,945 2020-01-09 2020-01-10 510130012020 Paga baze - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per funksionin - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 140,156 2020-01-09 2020-01-10 910130012020 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,649,229 2020-01-06 2020-01-10 0110130012020 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune Min Shendet Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 53,558 2020-01-09 2020-01-10 710130012020 Paga baze Min Shend Pagat per Muajin Dhjetor 2019 listat bashkangjit punonjes me kontrat VKM Nr 16 dt 16.01.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 6,449,760 2019-12-30 2020-01-07 102710130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend blerje paisje mjekesore dhe mobilimi per QSH,kontrate ne vazhdim proc verb dt 14.02.2019,fat nr 6449760 dt 05.08.2019 seri 80744103
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ERZENI/SH Tirane 19,125,240 2019-12-30 2020-01-07 102810130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore 1013001 Min Shend blerje paisje mjekesore dhe mobilimi per QSH,kontrate ne vazhdim proc verb dt 02.12.2019,fat nr 346 dt 02.12.2019 seri 73279823
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) S I R E T A 2F Tirane 14,250,000 2019-12-23 2020-01-07 104110130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons i disa qshve ne qarqet Berat,Korce dhe ElBASAN Loti 2,kontrate ne vazhdimsit nr 3 dt 09.07.1913.12.19,kerkese nr 453 dt 12.12.19,fat nr 281 dt 13.12.19 seri 60993281,proc verb kolaudimi dt 13.12.19
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 310,358 2019-12-23 2020-01-07 104810130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend supervizim i rikons te qendrave shendetesore ne disa qytete/njesi,urdh prok nr 2716 dt 15.05.19,shkrese nr 299 dt 18.09.2019,sit nr 2 dt b08.11.2019,fat nr 95 dt 18.09.2019 seri 67097996,kontr nr 2716.29 dt 19.07.19,form i
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 45,000 2019-12-23 2020-01-07 102610130012019 Te tjera transferta tek individet 1013001 Min Shend rimbursim transporti ,shkrese nr 11.9 dt 11.09.2019,listpagesa dt 13.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 50,000 2019-12-27 2019-12-31 10521013002019 Te tjera transferta tek individet 1013001 Min Shend Mbrojtjes Sociale Ndihme per nderhyrje Kirurgjikale Sk nr 5814/1 dt 26.12.2019 Epikriza bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 4,816 2019-12-24 2019-12-31 99610130012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend Tvsh per projektin e cooperacionit Zvicerian,marreveshje kuader dt 20 korrik 2015,raport final auditimi dt 24.04.2018,fat permbledhese nga nr 121-130 dt 11.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 68,690 2019-12-23 2019-12-31 95710130012019 Udhetim jashte shtetit 1013001 Min Shend shpenzime udhetimi ne Sofje,aut nr 4321.3 dt 25.10.2019,urdh prok nr 4321.4 dt 29.10.19,ftese oferte nr 4321.5 dt 29.10.2019,proc verb dt 31.10.19,fat nr 1191 dt 06.11.19 seri 84161975
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 723,206 2019-12-24 2019-12-31 100710130012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend Tvsh per projektin e cooperacionit Zvicerian,marreveshje kuader dt 20 korrik 2015,raport final auditimi dt 24.04.2018,fat permbledhese nga nr 12-16 dt 11.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2019-12-23 2019-12-31 101510130012019 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend rimb tel muaji nentor 2019,listapgesa dt 12.12.2019,shkresa dt 14.11.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDREGJONI Tirane 23,368,925 2019-12-23 2019-12-31 104310130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons i disa qshve ne qarqet Shkoder,Kukes,Lezhe dhe Diber,loti 3,kontrate ne vazhdim ,fat nr 20 dt 10.12.2019 seri 60635220,proc verb dt 25.09.2019,permbl sit dt 30.11.19,proc verb dt 12.12.2019,shkrese nr 173 dt 11.12.1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 919,303 2019-12-23 2019-12-31 99810130012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend Tvsh per projektin e cooperazionit Zvicerian,kerkese dt 07.09.2018,marreveshje kuader 20 korrik 2015,raport final auditimi 24.04.2018,permbledhese fatyrash nr 12-20 dt 11.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 590,850 2019-12-23 2019-12-31 99910130012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend Tvsh per projektin e cooperazionit Zvicerian,kerkese dt 07.09.2018,marreveshje kuader 20 korrik 2015,raport final auditimi 24.04.2018,permbledhese faturash nr 21-29 dt 11.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 32,385 2019-12-24 2019-12-31 100110130012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend Tvsh per projektin e cooperacionit Zvicerian,marreveshje kuader dt 20 korrik 2015,raport final auditimi dt 24.04.2018,fat permbledhese nga nr 37-44 dt 11.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) NDERMARJA E Q.E.K. DHE DEKORIT Tirane 959,520 2019-12-26 2019-12-31 102010130012019 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenzime per zbukurimin e fasades se MSHMS,fat nr 66 dt 10.12.2019 seri 75473055,proc verb dt 10.12.2019,kontrate sherbimi nr 5443 dt 15.11.2019,shkrese nr 194.1 dt 30.10.2019,preventiv dt 30.10.2019,shkrese nr 4574.1 dt
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DAJTI PARK 2007 Tirane 33,090,016 2019-12-23 2019-12-31 104210130012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013001 Min Shend rikons i disa qshve ne qarqet Tirane dhe Durres,loti 1,kontrate ne vazhdim,sit dt 30.11.2019,proc verb t 12.12.2019,shkrese nr 177.24 dt 05.12.2019,form i sig te kontrates dt 14.06.19
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 50,000 2019-12-23 2019-12-31 104410130012019 Te tjera transferta tek individet 1013001 Min Shend shpenzime per nderhyrje kirurgjikale,shkrese nr 259.32 dt 13.12.19,listpagesa dt 16.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 117,199 2019-12-23 2019-12-31 99710130012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend Tvsh per projektin e cooperazionit Zvicerian,kerkese dt 07.09.2018,marreveshje kuader 20 korrik 2015,raport final auditimi 24.04.2018,permbledhese faturash nr 1-11 dt 11.12.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SINTEZA CO Tirane 203,220 2019-12-23 2019-12-31 99110130012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1013001 Min Shend blerje paisje kompjuterike (skanera),flete hyrje nr 19 dt 21.08.19,fat nr 1726 dt 21.08.19 seri 62176926,marreveshje kuader nr 2859 dt 28.05.19,urdh prok nr 24 dt 15.03.19,kontrate nr 4229 dt 22.07.19,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave