Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 2,501 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,564,811,048.00 2,501 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 148,130 2018-10-12 2018-10-16 76710130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 18.12.2015, fature nr 103 dt 18.12.2015 seri 28206904, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 7,808 2018-10-12 2018-10-16 76910130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 09.12.2015, fature nr 56 dt 08.12.2015 seri 29208156, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 5,833 2018-10-12 2018-10-16 77910130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 28.07.2015, fature nr 10 dt 27.07.2015 SERI 16001908, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 10,920 2018-10-12 2018-10-16 74210130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 05.10.2015, fature nr 1279 dt 30.09.2015 SERI 15047992 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 3,609 2018-10-12 2018-10-16 74110130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shen TVSH per projektin e cooper Zviceriane Pag nga HAP st 02.10.2015,Fat nr 795 dt 11.09.2015 ser 21895795
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 8,342 2018-10-12 2018-10-16 74610130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 08.10.2015, fature nr 11 dt 06.10.2015 SERI 24969211 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 16,333 2018-10-12 2018-10-16 73110130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 31.07.2015, fature nr 478 dt 31.07.2015 SERI 16435781 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) TRINITY TRADE COMPANY Tirane 3,008,000 2018-10-12 2018-10-16 77610130012018 Shpenz. per rritjen e AQT - orendi zyre 1013001 Min Shend Blerje mobilje dhe paisje per aparatin, urdher prok nr 27 dt 11.08.2017, autorizim lidhje kontrate nr 22.8 dt 14.12.2017, kontrate 4559.5 dt 19.12.2017, fature seri 44691200 dt 28.12.2017, flete hyrje nr 33 dt 28.12.2017
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 16,051 2018-10-12 2018-10-16 75810130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 12.11.2015, fature nr 72 dt 05.11.2015 SERI 24969372, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 8,900 2018-10-12 2018-10-16 75210130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 27.10.2015, fature nr 57 dt 26.10.2015 SERI 24969357, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 7,150 2018-10-12 2018-10-16 75710130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 12.11.2015, fature nr 61 dt 03.11.2015 SERI 19607661, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 82,067 2018-10-12 2018-10-16 77810130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 28.07.2015, fature nr 148 dt 29.07.2015 SERI 16001908, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,440 2018-10-12 2018-10-16 74010130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shen TVSH per projektin e cooper Zviceriane Pag nga HAP dt 05.10.2015,Fat nr1281 dt 30.09.2015 ser 15047994
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 3,960 2018-10-12 2018-10-16 74810130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 13.10.2015, fature nr 102 dt 13.10.2015 SERI 22615457 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 9,733 2018-10-12 2018-10-16 73210130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 31.07.2015, fature nr 57 dt 31.07.2015 SERI 22004157 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 4,428 2018-10-12 2018-10-16 75110130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 27.10.2015, fature nr 251 dt 24.10.2015 SERI 26160502, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 6,867 2018-10-12 2018-10-16 76010130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 24.11.2015, fature nr 195925364 dt 25.11.2015 SERI 195925364, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,305 2018-10-12 2018-10-16 76110130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 20.11.2015, fature nr 167057338 dt 01.11.2015, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 8,033 2018-10-12 2018-10-16 75510130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 30.10.2015, fature nr 928 dt 28.10.2015 SERI 21895928, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FIRST INVESTIMENT BANK - ALBANIA SH.A Tirane 14,861 2018-10-09 2018-10-16 73010130012018 Kompensim suplementar per ish te persekutuarit 1013001 Min Shend Demshperblim te perndjekurit politik Sh MF nr 12319/12 dt 04.10.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 3,491 2018-10-12 2018-10-16 76310130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 16.11.2015, fature nr 374 dt 12.11.2015 SERI 22762867, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,553 2018-10-12 2018-10-16 77110130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 11.12.2015, fature nr 167081216 dt 01.12.2015 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 148,400 2018-10-12 2018-10-16 77210130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 15.12.2015, fature nr 4783 dt 15.12.2015 SERI 28114283, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 6,049 2018-10-12 2018-10-16 77510130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 23.12.2015, fature nr 425 dt 30.11.2015 SERI 29623018, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 82,434 2018-10-11 2018-10-16 76610130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 23.11.2015, fature nr 100 DT 19.11.2015 seri 28206901, kerkese dt 07.09.2018, marreveshje 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 93,790 2018-10-11 2018-10-16 77210130012018 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend shpenzime tel statik muaji shtator 2018, nr klientit 31000013186, shkrese dt 18.10.2018, fature vdt 30.09.2018 seri 726346632
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 4,397 2018-10-12 2018-10-16 73610130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shen TVSH per projektin e cooper Zviceriane Kerkesa 07.09.2018,Marveshja 20 korrik 2015 Raporti Final Auditimit 24.04.2018 Pagesa nga HAP dt 02.09.2015,Fat nr 78 dt 22.08.2015 ser 22004178
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,772 2018-10-12 2018-10-16 75310130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 27.10.2015, fature nr 344 dt 23.10.2015 SERI 22762834, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 10,000 2018-10-12 2018-10-16 77010130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 10.12.2015, fature nr 119835954dt 26.11.2015 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,064 2018-10-12 2018-10-16 73810130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shen TVSH per projektin e cooper Zviceriane Kerkesa 07.09.2018,Marveshja 20 korrik 2015 Raporti Final Auditimit 24.04.2018 Pagesa nga HAP dt 23.09.2015,Fat nr 123846641 dt 02.09.2015
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,371 2018-10-12 2018-10-16 74910130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 13.10.2015, fature nr 167033698 dt 01.10.2015 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 8,630 2018-10-11 2018-10-16 76410130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 24.11.2015, fature nr 121931836 DT 26.11.2015 , kerkese dt 07.09.2018, marreveshje 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,094 2018-10-12 2018-10-16 73410130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 12.08.2015, fature nr 123823030 dt 01.08.2015 SERI 123823030 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 7,563 2018-10-12 2018-10-16 73710130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shen TVSH per projektin e cooper Zviceriane Pag nga HAP dt 10.02.2015,Fat nr787 dt 09.09.2015 ser 21895787
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 15,436 2018-10-12 2018-10-16 76210130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 23.11.2015, fature nr 957 dt 16.11.2015 SERI 21895957, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "AGJENSIA E ABONIMIT TE SHTYPIT" Tirane 20,166 2018-10-11 2018-10-16 77510130012018 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013001 Min Shend abonim ne shtypin periodik, fature nr 172 dt 01.10.2018, seri 53547245
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 11,667 2018-10-12 2018-10-16 77410130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 17.12.2015, fature nr 407 dt 30.11.2015 SERI 22762900, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,492 2018-10-12 2018-10-16 77710130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 23.12.2015, fature nr 73 dt 09.11.2015 SERI 19607673, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 12,047 2018-10-12 2018-10-16 74510130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 06.10.2015, fature nr 74 dt 02.10.2015 SERI 20225531 , kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė dhe Mbrojtjes Sociale (3535) QENDRA "HAP" Tirane 2,300 2018-10-12 2018-10-16 75010130012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1013001 Min Shend TVSH per projektin e cooperazionit Zvicerian, pagese nga HAP dt 16.10.2015, fature nr 119831937 dt 14.10.2015 SERI 26160502, kerkese 07.09.2018, Marreveshja 20 korrik 2015, raport final auditimi 24.04.2018
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave