Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) (Mbi 4,197 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,338,579,207.00 4,197 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA"VOX BAROQUE" Tirane 275,000 2019-10-31 2019-11-06 84610120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Trio ne 2 ditene bjeshke,urdher nr.475.dt.15.08.2019,kontrata nr.4720 6.dt.16.08.2019,fatura nr.26.dt.22.10.2019,seria 8143376,raport pershkrues nr..4720 1.dt.24.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) A.T.K. Tirane 160,000 2019-10-31 2019-11-05 84010120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Festivali XXI nderk.teatror konteporan,fatura nr.37.dt.21.10.2019,seria 6089189,urdher nr.115.dt.18.02.2019.pika 16.kontrata nr.3183.dt.15.05.2019,raport monitorimi nr.6403.dt.29.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) QENDRA E ARTIT KONTEMPORAN Tirane 200,000 2019-10-31 2019-11-05 84210120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti koncert 10 Tenoret nga 5 kontinente,fatura nr.6.dt.28.10.2019.seria 14107706,urdher nr.516.dt.11.09.2019,kontrata nr.5461.dt.12.09.2019,raport monitorimi nr.5461 1.dt.29.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) InfoSoft Office Tirane 837,732 2019-10-31 2019-11-05 84710120012019 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres Ministria e Kultures 1012001,tonera ,fatura nr.321857012.dt.03.10.2019,urdher pr.nr.14.dt.08.03.2019.kontrata nr.5627 1.dt.24.09.2019,fl.hyrje nr.23.dt.03.10.2019,proces i md.dt.03.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 80,000 2019-10-31 2019-11-05 84310120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Jane gjera qe ndodhin,urdher nr.115.dt.18.02.2019.kontrata nr.2378.dt.08.04.2019.pika 75,raport monitorimi nr.6436.dt.30.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 57,500 2019-10-31 2019-11-05 84410120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Bartesit dhe artizanet e instr.tradicio.muzikor,urdher nr.115.dt.18.02.2019.pika 15,kontrata nr.3491.dt.29.05.2019,raport final nr.6390.dt.29.10.2019,listepagese Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KULTURĖ PA KUFI EGNATIA Tirane 200,000 2019-10-31 2019-11-05 84110120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Kastriot Tushe dhe egnatia ne turne,fatura nr.12.dt.25.10.2019,seria 13177712,urdher nr.115.dt.18.02.2019,pika 49,kontrata nr.1843.dt.18.03.2019,raport pershkrues nr.6118.dt.16.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 71,000 2019-10-31 2019-11-05 84510120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Ruajtja e vlerave dhe trad.folklorike,urdher nr.115.dt.18.02.2019,pika 35.kontrata nr.3180.dt.15.05.2019,raport final nr.6260.dt.22.10.2019,listepagese Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UNION BANK SHA Tirane 115,127 2019-11-01 2019-11-04 85710120012019 Paga baze - Paga e grupit Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,numri punonjesve pl.91.fakti 1.listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 63,596 2019-11-01 2019-11-04 85810120012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,numri punonjesve pl.91.fakti 1.listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,592,153 2019-11-01 2019-11-04 85610120012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr diferencė nė rastet kur paga e muajit/ve paraardhės ėshtė llogaritur mė pak - Shtese page per kualifikimin - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,numri punonjesve pl.91.fakti 26.listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,158,226 2019-11-01 2019-11-04 85510120012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtesė page pėr natyrė tė veēantė pune/kushte pune - Shtesė page pėr punė tė vėshtira e tė dėmshme pėr shėndetin - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,numri punonjesve pl.91.fakti 17.listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 236,707 2019-11-01 2019-11-04 85910120012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,numri punonjesve pl.91.fakti 3.listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 302,336 2019-11-01 2019-11-04 85310120012019 Paga baze - Paga e grupit - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,numri punonjesve pl.91.fakti 4.listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,738,831 2019-11-01 2019-11-04 85410120012019 Paga baze - Paga e grupit - Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per vjetersi ne pune Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,numri punonjesve pl.91.fakti 29.listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 43,290 2019-11-01 2019-11-04 86010120012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,punonjes me kontrate vkm nr.16.dt.16.01.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 192,895 2019-11-01 2019-11-04 86110120012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar Ministria e Kultures 1012001,pagat Tetor 2019,punonjes me kontrate shkresa nr.11623 3.dt.17.07.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,500 2019-10-25 2019-11-01 80910120012019 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta sipas autorizimi nr.5743.dt.27.09.2019,autoriz.nr.5817.dt.01.10.2019,Autoriz.nr.5707 1.dt.26.09.2019,Autoriz.nr.5818 1.dt.02.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 180,000 2019-10-29 2019-11-01 83310120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Historia e nje ushtari,urdher nr.115.dt.18.02.2019,pika 29,kontrata nr.6371.dt.28.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Shoqata "DHUROJME IDE" Tirane 330,000 2019-10-30 2019-11-01 83210120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Balet me akull,fatura nr.15.dt.28.10.2019,seria 11468880,kontrata nr.6359.dt.28.10.2019,urdher nr.598.dt.16.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 6,160 2019-10-25 2019-11-01 80110120012019 Uje Ministria e Kultures 1012001,shpenzime uji,fatura nr.1909 383088 1.dt.30.09.2019,seria 266478890,nr.kontrates.383088 1.nr.matesi 10 11 2708,kodi klientit 383088 1
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) "ALBANIA DANCE MEETING" Tirane 420,000 2019-10-25 2019-11-01 80210120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Albania Dance Meeting,fatura nr.15.dt.21.10.2019.seria 7692719,urdher nr.115.dt.18.02.2019.pika 1.kontrate nr.5863.dt.03.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,816 2019-10-25 2019-11-01 80410120012019 Udhetim jashte shtetit Ministria e Kultures 1012001,dieta me jashte,autorizimi nr.5494.dt.13.09.2019,urdh.sherbimi nr.5494 2.dt.15.10.2019,listepagesa Tetor 2016
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,500 2019-10-25 2019-11-01 80610120012019 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta sipas autorizimi nr.5743.dt.27.09.2019,autoriz.nr.5817.dt.01.10.2019,Autoriz.nr.5707 1.dt.26.09.2019,Autoriz.nr.5818 1.dt.02.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 10,500 2019-10-25 2019-11-01 80810120012019 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta sipas autorizimi nr.5743.dt.27.09.2019,autoriz.nr.5817.dt.01.10.2019,Autoriz.nr.5707 1.dt.26.09.2019,Autoriz.nr.5818 1.dt.02.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ORG.KOMB.PER DESHM.E LANĒ.DHE DESHM. TJ.TE ATDHEUT Tirane 400,000 2019-10-29 2019-11-01 83110120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Botimi anologjise Pena e Lirise,urdher nr.561.dt.04.10.2019,fatura nr.1.dt.18.10.2019,kontrata nr.5913.dt.08.10.2019.raport pershkrues nr.6359.dt.28.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 150,000 2019-10-25 2019-11-01 80310120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Mbrem i pershperita nje ylli,urdher nr.613.dt.21.10.2019,kontrata nr.6264.dt.23.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) Qendra " TI " Tirane 749,952 2019-10-29 2019-11-01 83410120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Muzeu i stilit ethno vibes,fatura nr.23.dt.16.10.2019,seria 12203522,urdher nr.540.dt.25.09.2019,kontrata nr.55256.dt.26.09.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) NIGMA KONSTRUKSJON Tirane 294,600 2019-10-25 2019-11-01 79910120012019 Sherbime te tjera Ministria e Kultures 1012001,mirembajtje e godines fatura nr.448.dt.30.09.2019,seria 81531448,kontrata nr.3295 9.dt.05.06.2019,urdh.prok.nr.288.dt.20.05.2019,pr.md.dt.30.09.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KLODIAN ALIKO Tirane 122,620 2019-10-29 2019-11-01 83610120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Realizimi puntorise,fatura nr.76.dt.28.06.2019,seria 78677476.urdher nr.368.dt.21.06.2019,kontrata nr.4029 3 dt.21.06.2019,raport monitorimi nr.4029 6.dt.01.07.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,000 2019-10-25 2019-11-01 80510120012019 Sherbime telefonike Ministria e Kultures 1012001,shpenzime telefonie urdher nr.575.dt.11.10.2019,fat.nr.bn.03805652.dt.13.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) ARTLINK Tirane 240,000 2019-10-30 2019-11-01 83510120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Krime te vogla bashkshortore,fatura nr.8.dt.29.10.2019,seria 7368009,urdher nr.115.dt.18.02.2019 pika.25.kontrata nr 6423.dt.29.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,000 2019-10-25 2019-11-01 81010120012019 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta sipas autorizimi nr.5743.dt.27.09.2019,autoriz.nr.5817.dt.01.10.2019,Autoriz.nr.5707 1.dt.26.09.2019,Autoriz.nr.5818 1.dt.02.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) SHOQATA "ART-IM-PULSE" Tirane 160,000 2019-10-29 2019-11-01 83810120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Festivali filmit ballkanik,fatura nr.56.dt.23.10.2019,seria 0005334,urdher nr.115.dt.18.02.2019,pika 74,kontrata nr.1888.dt.19.03.2019,raport pershkrues nr.6346.dt.25.10.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 561,598 2019-10-28 2019-11-01 82710120012019 Udhetim jashte shtetit Ministria e Kultures 1012001,terheqje valute per 4540 euro sipas autorizimit nr.6059.dt.14.10.19,autoriz.nr.6177.dt.17.10.19,autoriz.6343.dt.25.10.19,autoriz.nr.6344,6345,dt.25.10.19,kursi kembimit 123.7
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 38,140 2019-10-25 2019-11-01 80710120012019 Udhetim i brendshem Ministria e Kultures 1012001,dieta sipas autorizimi nr.5743.dt.27.09.2019,autoriz.nr.5817.dt.01.10.2019,Autoriz.nr.5707 1.dt.26.09.2019,Autoriz.nr.5818 1.dt.02.10.2019,listepagesa Tetor 2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) KASTRATI Tirane 1,649,090 2019-10-25 2019-11-01 78810120012019 Karburant dhe vaj Ministria e Kultures 1012001,blerje karburanti,fatura nr.34.dt.23.08.2019,seria 73994134,kontrata nr.4039.dt.14.06.2017,urdher prok.nr.9.dt.13.03.2017,proc.md.dt.23.08.2019,fl.hyrje nr.20.dt.23.08.2019
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) BANKA CREDINS Tirane 127,411 2019-10-16 2019-10-23 77110120012019 Udhetim jashte shtetit Ministria e Kultures 1012001,terheqje valute sipas autorizimit nr.5791 5.dt.15.10.2019 per 1030 euro ,kursi kembimit 123.7
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) TELEKOM ALBANIA Tirane 3,836 2019-10-16 2019-10-23 77610120012019 Sherbime telefonike Ministria e Kultures 1012001,shp.telefon celular,fatura nr.279515392.dt.01.10.2019.kodi abonentit 55161722
Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) DURANA Tirane 200,000 2019-10-17 2019-10-23 79110120012019 Te tjera transferta per institucionet jo-fitim prurese Ministria e Kultures 1012001,projekti Panairi i librit Durres skript,fatura nr.9.dt.18.09.2019,seria 13433451,urdher nr.115.dt.18.02.2019.pika 77,kontrata nr.2115.dt.29.03.2019,raport monitorimi nr.6141.dt.17.10.2019
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave