Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ARCHISPACE 20,205,276.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 5,904,000 2019-12-20 2019-12-26 111910060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagese per hartim plane vendore nr 3 loti 4 shkrese 21/11 dt 21.11.2019 kontrate vazhdim 10490/5 dt 27.9.2018 fat nr 3 dt 20.11.2019 (73822103) proces verba 20.11.2019 raporti i akpt 9602/1 dt 12/11/2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 7,872,000 2019-07-24 2019-07-29 61710060012019 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MEI shpenzimi per hartim plane vendore f1raporti akpt nr 6234 dt24.6.19 proces verbal nr 2 dt 9.7.2019 fat nr 35 dt 19.12.18 (55031497) kontrat nr 10490/5 dt 27.9.18 ne vazhdim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 1,221,276 2019-01-16 2019-01-18 130010060012018 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE pagesat e supervizionit up nr 13384 dt 29.10.18 kontraste nr 13384 /6 dt 4.12.2018 fitusi 23.11.018 fat nr 36 dt 28.12.2018 (55031498) proces verbal 28.12.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 672,000 2018-12-11 2018-12-13 108210060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE PAGESA PROJEKTI I RIKONSTRUKSIONIT PER AEE UP NR 70 DT 1.11.2018 KONTRATE 12811/1 DT 7.11.2018 NJOFTIM FITUESI 6.11.2018 FATURA NE 27 DT 12.11.20158(55031489) PROCES VERBAL 5.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 3,936,000 2018-12-05 2018-12-07 108110060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pagese e planeve vendore up 274 dt 21.3.2018 kontrate 10490/5 dt 27.9.2018 njoftim fitusi 10490/3 dt 13.9.2018 fat nr 25dt 29.10.2018(55031487) dt 8.11.2018
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARCHISPACE Tirane 600,000 2018-10-25 2018-10-30 90010060012018 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MEI shpenzime projekti i aplikimit te teknikes up nr 53 dt 3.8.2018 ftese per ofert, kontrate 10713 dt 7.8.2018 fat nr 13(55031475) dt 13.8.2018 proces verbal 14.9.2018
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave