Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALPHABANK--ALBANIA 1,233,070.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 342,930 2015-04-10 2015-04-16 20310060012015 Grante per familjet per shpenzime funerale 1006001 MTI -Shpenzime varrimi shkr 141.133.122.102.97.150.108 dt 12.03.2015 list pages 26.03.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 62,264 2015-04-01 2015-04-02 18410060012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 1006001 MTI -Shpenzime paga mars 2015 pl 118/fakt 1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 244,370 2015-03-09 2015-03-12 13610060012015 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI -Shpenzime varrimi shkr 18,42,07,57,56 dt 23.02.2015 list pages 26.02.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 60,175 2015-03-02 2015-03-03 11110060012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 1006001 MTI -Shpenzime paga shkurt 2015 pl 118/1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 114,660 2015-02-19 2015-02-24 9510060012015 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI -Shpenzime varrimi shkrese 754/752 dt 06.02.2015 list bashkengj ddt 12.02.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 284,900 2015-02-03 2015-02-06 4710060012015 Te tjera transferta tek individet 1006001 MTI -Shpenzime varrimi shkr 684,719,725,727,736,739 dt 26.01.2015 list pages 26.01.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 61,558 2015-02-02 2015-02-02 3410060012015 Paga baze - Shtese page per funksionin 1006001 MTI -Shpenzime paga aparati janar 2015 nr pun 118/1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALPHA BANK -- ALBANIA Tirane 62,213 2015-01-06 2015-01-07 610060012015 Paga baze - Shtese page per funksionin 1006001-Shpenzim paga aparati per muajin Dhjetor 2014 Lista bashkengjitur dhjetor 2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave