Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALB-LEAA 6,689,904.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB-LEAA Tirane 232,704 2015-12-24 2015-12-28 66010060012015 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore MTI- Shpenzime lyerje ambjente mti fat 10 dt 22.12.2015 sr 26941310pv emergjence dt 11.2.2015 urdh ngritje gr pune 11/12 dt 11.12.2015 pv marrje ne dorezim dt 22.12.2015 sipas sit bashkengjitur
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB-LEAA Tirane 4,572,000 2015-12-15 2015-12-16 59910060012015 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje dhe instalimi i kondicionereve 1006001 MTI -Shpenzime BLERJE CILLER PER SISTEM KONDICIONIMI FAT 08 DT 09.12.2015 SR 26941308 URDH NGR GR PUNE NR 3864/4 DT 09.12.2015 UP 3864/1 DT 14.07.2015 NJ FIT 11.11.2015 KONTR 3864 /3 DT 24.11.2015 FH 15 DT 09.12.2015 PV MARRJE DORE
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB-LEAA Tirane 937,200 2015-07-09 2015-07-13 35810060012015 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006001 Min Transp Infrast -Mirembajte rrjeti elektrik urdh 2605/3 dt 25.05.2015 up 14 dt 09.06.2015 vl perf app 01.07.2015 urdh 7 dt 07.07.2015 sit dt 07.07.2015 fat 35 dt 07.07.2015 sr 18157485 pv marrje dorezim dt 07.07.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALB-LEAA Tirane 948,000 2015-06-23 2015-06-26 32710060012015 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006001- MTI lyerje ambjente te brendshme up 8/2 dt 14.05.2015 pv 6 dt 14.05.2015 fat 20 dt 31.05.2015 sr 18157470 situacion dt 28.05.2015 pv marrje ne dorezim dt 28.05.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave