Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AGIMSULĒE 23,639,660.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 105,067 2019-11-08 2019-11-14 101610060012019 Shpenzime gjyqesore MIE SHPENZIME TARIFE GJYQESORE URDHER NR 387 DT 10.10.2019 VENDIM 3789 DT 10.11.2016 FAT NR 39(80130217)DT 1.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 1,094,457 2019-11-04 2019-11-06 98010060012019 Shpenzime gjyqesore MIE shpenzime vendim gjyqesor Viktor frroku perfundim urdher 387 dt 10.10.2019 zbatim vendimi 3789 dt 10.11.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 4,400,279 2015-08-18 2015-08-19 40310060012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI -Shpenzime vendim gjyqi Andon Frrokaj Urdh min 107 dt 24.07.2015, vend gj apeli 3850 dt 20.10.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 7,275,622 2015-05-11 2015-05-13 24610060012015 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI likujdim vendim gjyqi per shpronesime urdh 69 dt 07.05.2015 vend gj apelit 747 dt 17.03.2014
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 764,235 2014-12-30 2015-01-06 71210060012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,L.ManushiUrdheri nr.332dt.30.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr.391dt.15.02.2013
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AGIM SULĒE Tirane 10,000,000 2014-12-31 2015-01-06 72810060012014 Shpenzime kompensimi per shpronesim ne te kaluaren 1006001 MTI, .Shpenz.vend.gjyq,S.Dengu,Urdheri nr.333dt.31.12.2014vendimi gjykates se Apelit nr.747dt.17.03.2014,kekesa e permb.nr.662dt.23.04.14
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave