Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,265 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 28,228,926.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 7,117,881 2018-10-31 2018-11-07 98210060012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MIE , tvsh per projektin q.s nr 2 urdher 8584/9 dt 22.10.2018 kerkese8584/7 dt 15.10.2018 fatura nr 50(55278801)dt 15.10.2018 kontrate vazhdim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 6,890,247 2018-10-02 2018-10-05 85910060012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MIE, urdher nr.8584/5 dt.21.9.18, kerkesa nr.8584/4 dt.06.08.18, fatura nr.44 (23662645) dt.27.7.18, kontrata nr.2258/49 dt.02.12.2016
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) NDERTIM MONTIMI PATOS Tirane 14,220,797 2018-07-24 2018-07-25 67810060012018 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MIE pagese tvsh qs nr 2 urdher nr 8584/3 dt 27.6.2018 kerkesa 8626 dt 14.6.2018 fature nr 35 (23662636) kontrat vazhdim
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) METRO POLIS Tirane 1 2018-01-15 2018-01-23 218110060012017 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) - Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) - Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MIE pages plane vendore, garanci 5% kontr.nr.3807/2 dt.5.7.17, urdh ngritje gr punes nr.335 dt.26.12.17, faza 6 miratim planit ne KKT, fat nr167 dt.28.12.17 (37419545) ,pv marrje dorz. nr.4164/1 dt29.12.17
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave