Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 3,252 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 7,219,096,477.00 3,252 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 60,986 2019-04-08 2019-04-10 30610060012019 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime per pagat e punonjesve plani 22 fk 2 listpagesa bashkalidhur muaji mars
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 148,077 2019-04-08 2019-04-10 30510060012019 Paga baze - Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime per pagat e punonjesve plani 22 fk4 listpagesa bashkalidhur muaji mars
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 488,452 2019-04-08 2019-04-10 30410060012019 Paga baze - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MIE shpenzime per pagat e punonjesve plani 22 fk 15 listpagesa bashkalidhur muaji mars
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) G I Z Tirane 498,487 2019-04-04 2019-04-09 29210060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIE, rimbursim tvsh dhjetor 18, vkm nr.509 dt.12.8.1996, ligji 65/2017, marrveshje zbatimi nr.3257 dt.29.5.2017, urdher nr.11.02.2019, kerkes nr.594 dt.15.1.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 5,214,057 2019-04-04 2019-04-08 29410060012019 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare MIE KONTRIBUT VJETOR UPU ,URDHER 138 DT 21.3.2019 TRANSFERTE 46139 KURS DITE 3.4.2019 1CHF =113 ALL FATURA 2019 C503-1
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 135,500 2019-04-04 2019-04-08 27010060012019 Udhetim jashte shtetit MIE PAGESE BILETE AVIONI URDHER PROK NR 19 DT 8.3.2019 FTESA PER OFERTE 8.3.2019 NJOFTIM FITUESI 8.3.2019 FAT NR 298DT 8.3.2019 (74983598) autorizim 2925 DT 8.3.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 53,355 2019-04-04 2019-04-08 27510060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz postare mars 19, fat nr.1021 dt.26.03.2019 nrs 67984821
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GAIA SHOQERI ANONIME STUDIMESH - D. MAMOUNIS DHE PARTNERET Tirane 1,380,019 2019-04-04 2019-04-08 26610060012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MIE, kthim garanci procesverbal perf nr.3299/1 dt.18.03.19, procesverbal nr.4114/3 dt.29.12.17, kontrat nr.3613/6 dt.4.7.2017, shkresa nr.2289 dt.21.02.19, nr.2262 dt.21.02.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ARBANA SH. A. Tirane 723,800 2019-04-04 2019-04-08 27410060012019 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes MIE SHPENZIME PER ROJE MUAJI MARS FATURE NR 21 (70777821) DT 1.4.2019 KONTRATE 1904/11 DT 31.12.2018 PROCES VERBAL MARS 2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 19,005,350 2019-04-04 2019-04-08 29610060012019 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistenc urdher nr .71 dt.18.2.2019, shkres av. shtet 1398 dt.1.2.19, fat nr1443488 dt.25.1.19, fat nr.1443485 dt.25.1.19, transf 150000 vkm nr.392 dt.8.4.2009
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "ATELIER 4" Tirane 2,808,000 2019-04-04 2019-04-08 26710060012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala MIE, kthim garanci procesverbal perfundimtar nr.3299 dt.18.3.2019, procesverbal nr.7926/1 dt.27.6.2018, kontrat nr. 4463 dt.25.8.17 shtes nr.4131 dt.28.12.17, shkresa nr.4569/2 dt.6.9.17, nr.4223 dt.7.3.18, nr.2263 dt.21.02.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 917,338 2019-04-04 2019-04-08 29710060012019 Sherbime te printimit dhe publikimit MIE, udher nr.754/1 dt.31.1.19, fat nr. TE300215 DT.05.01.2019, TRANSFERT 6175 GBP
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA E TIRANES Tirane 9,091,652 2019-04-04 2019-04-08 29310060012019 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare MIE KONTRIBUT VJETOR ITU ,URDHER 138 DT 21.3.2019 TRANSFERTE 80454 CHF KURS DITE 3.4.2019 1CHF =113 ALL FATURA 2019 ALBTD100
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SymbioticA Tirane 499,839 2019-04-04 2019-04-08 26510060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, rimbursim tvsh tremujori 19, urdh nr.2764 dt.6.3.2019, kontrat nr.345/2 dt.4.12.2013, fat nr.2018-026(65215021) dt.21.12.18, shkresa nr.4264 dt.21.12.18, memo dt.1.3.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TIRANA BANK Tirane 1,596,770 2019-04-04 2019-04-08 29510060012019 Sherbime te tjera MIE, sherbim asistenc arbitrazh , urdher nr.72 dt.18.2.19, shkresa nr.1828 dt.11.02.2019, fat nr.1338462 dt.8.6.2017, vkm nr.392 dt.8.4.2009, transfert 12600 euro
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2019-04-04 2019-04-08 27210060012019 Shpenzime per honorare MIE SHPENZIME PER HONORARE KKT SHKRESA 11.3.2019 LIST PREZENCE 27.2.2019 LIST PAGESE BASHKELIDHUR
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 36,000 2019-04-04 2019-04-08 27310060012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIE SHPENZIME PASHAPORTE DIPLOMATIKE URDHER NR 1325 DT 30.1.2019 LISTE PAGESA 3.4.2019 VKM N355 DT 2.9.1997
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) AR&LO Travel-Blu Tour Operator Tirane 72,000 2019-04-04 2019-04-08 27110060012019 Udhetim jashte shtetit MIE PAGESE BILETE AVIONI URDHER PROK NR 20 DT 11.3.2019 FTESA PER OFERTE 11.3.2019 NJOFTIM FITUESI 11.3.2019 FAT NR 310 DT 11.3.2019 (74983610) autorizim 2925 DT 8.3.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 866,460 2019-04-04 2019-04-08 27710060012019 Te tjera transferta tek individet MIE, shpenz. varrimi listepages dt.3.4.19, urdher pages nr.3764 dt.3.4.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DORINA KARAISKAJ Tirane 73,950 2019-03-07 2019-03-29 18310060012019 Udhetim jashte shtetit Mei Shpenzime bilete avioni ftesa per ofert 18.2.19 urdher 15 dt 18.2.19 fitues 18.2.19 fat nr 47 dt 18.2.2019(69856757) autorizim 2150 dt 18.2.2019
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 21,050 2019-03-19 2019-03-25 23510060012019 Uje MIE, shpenz uji shkurt 2019 (1902-159334-1-1) kontrat nr.159334-1,264627503
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) UJĖSJELLĖS KANALIZIME TIRANĖ Tirane 33,090 2019-03-19 2019-03-25 23410060012019 Uje MIE, shpenz uji shkurt 2019 (1902-418484-1-1) kontrat nr.418484-1,264490556
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2019-03-19 2019-03-25 24410060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, inceneratori, shkres dt.13.3.19, kontrat nr.5553/5 dt.24.10.16, fat nr.42887231 (42887231) dt.4.2.19, situacion progresiv nr.19 dt.25.1.19, proces verbal mjesi zbatim projekti dt.28.1.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 18,000 2019-03-19 2019-03-25 23810060012019 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme MIE, shpen pasaport diplomatike, urdher nr.1011 dt.24.1.19, mlistepagesa dt.18.3.19, vkm nr.355 dt.2.9.1997
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Integrated Technology Waste Treatment Fier Tirane 62,730,852 2019-03-19 2019-03-25 24510060012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MIE, inceneratori, shkres dt.13.3.19, kontrat nr.5553/5 dt.24.10.16, fat nr.42887234 (42887234) dt.4.3.19, situacion progresiv nr.20 dt.28.2.19, proces verbal mjesi zbatim projekti dt.28.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SHQIPTARJA.COM Tirane 15,000 2019-03-19 2019-03-25 23910060012019 Sherbime te printimit dhe publikimit MIE, pages publikimi , akt marrveshje urdher nr.2987/1 dt.11.3.19, fat nr.508(72251211) dt.11.12.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) TELEKOM ALBANIA Tirane 5,409 2019-03-19 2019-03-21 23710060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz tel shkurt 2019, (2793357134) dt.1.3.19, urdh pages nr.53 dt.1.2.19, vkm nr 864 dt.23.7.2010
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA SOCIETE GENERALE ALBANIA Tirane 17,400 2019-03-15 2019-03-20 18810060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpennz honor, urdh nr.1775,1774 dt.8.2.19, listepagesa dt.5.3.19, vkm nr.34,33 dt.23.1.19, vkm nr.656 dt.31.10.18, urdh nr.662,663 dt.2.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Alije Sherri Tirane 25,700 2019-03-15 2019-03-20 21910060012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE, blerje dekoder urdh nr.970 dt.22.1.19, fat nr.9 (13819959) dt.24.1.19, fh nr.3 dt.24.1.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) PAERA Tirane 48,000 2019-03-15 2019-03-20 22610060012019 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik MIE, blerje dosje me logo , up nr.14 dt.13.2.19, ftes ofert 15.2.19, njoft fitusi dt.15.2.19, fat nr 735 (70596735) dt.21.2.19, fh nr.6 dt.22.2.19 pv dt.21.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 45,673 2019-03-15 2019-03-20 22210060012019 Sherbime telefonike MIE , shpenz tel fix muaji shkurt 19, fat nr.727114334 dt.28.2.19, (310001696743)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 360 2019-03-15 2019-03-20 21710060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz postare muaji shkurt 19, fat nr.939(67984739) dt.26.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KLAR Tirane 240,000 2019-03-15 2019-03-20 22510060012019 Shpenzime per pritje e percjellje MIE, shpenz pritje up nr.10 dt.6.2.19, ftes ofert dt.8.2.19, njoft fituesi 8.2.19, fat nr.207(7185740) dt.20.2.19 fh nr.5 dt.20.2.19, pv marrje ne dorz 20.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 36,640 2019-03-15 2019-03-20 22310060012019 Sherbime telefonike MIE , shpenz tel fix muaji shkurt 19, fat nr.727103042 dt.28.2.19, (310001719856)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 120,220 2019-03-15 2019-03-20 21810060012019 Posta dhe sherbimi korrier MIE, shpenz postare muaji shkurt 19, fat nr.538(67981888) dt.26.2.19
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) VODAFONE ALBANIA Tirane 2,415 2019-03-15 2019-03-20 22410060012019 Sherbime telefonike MIE, shpenz. tel shkurt 19 (282022714), urdh nr.53 dt.1.2.19, nr abonenti 21663234651
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 60,900 2019-03-15 2019-03-20 18610060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpennz honor, urdh nr.1775,1774 dt.8.2.19,1375,1374,1373 dt.15.2.18, listepagesa dt.5.3.19, vkm nr.34,33 dt.23.1.19, 756,758,759 dt.19.12.18vkm nr.656 dt.31.10.18, urdh nr.662,663 dt.2.10.18,115 dt.18.10.17,177,161 dt.15.2.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) COLOMBO Tirane 6,500 2019-03-15 2019-03-20 21610060012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MIE, blerje vules projekti , memo nr.27/7 dt.20.7.18, up nr.10318 dt.26.7.18, fat nr.1534 dt.30.7.18 (64578295) fh nr.15 dt.30.7.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 47,000 2019-03-15 2019-03-20 18710060012019 Shpenzime per honorare MIE, shpennz honor, urdh nr.1775,1774 dt.8.2.19,177,161dt.15.2.18, 115 dt.18.10.17 listepagesa dt.5.3.19, vkm nr.34,33 dt.23.1.19, 756,758,759 dt.19.12.18vkm nr.656 dt.31.10.18, urdh nr.662,663 dt.2.10.18
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 85,850 2019-03-15 2019-03-20 19910060012019 Shpenzime per honorare MIE, honorar licens, urdh nr.356, 356/1,356/2,356/3, urdh nr.230 dt.23.11.17, listepages dt.6.3.19, vkm nr.418 dt.27.6.12
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave