Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) (Mbi 2,223 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 3,386,514,599.00 2,223 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 42,500 2019-10-11 2019-10-15 51910050012019 Udhetim i brendshem MBZHR,602,dieta brenda vendit,Aut dt.2,10,18,25,26/09/2019, aut 1,3/10/2019, listepagesa dt.11.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 25,405 2019-10-11 2019-10-15 52210050012019 Udhetim i brendshem MBZHR,602,dieta brenda vendit,Aut 7244 dt.24.09.2019, aut dt.2,4,9,20,27,30/09/2019, listepagesa dt.11.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 78,310 2019-10-11 2019-10-15 52110050012019 Udhetim i brendshem MBZHR,602,dieta brenda vendit,Aut nr.5483/1 dt.8.7.2019, aut dt.5,6,9/8/2019, aut dt.16,23/09/2019, listepagesa dt.11.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 230,130 2019-10-11 2019-10-15 52010050012019 Udhetim i brendshem MBZHR,602,dieta brenda vendit,Aut nr.7244/1 dt.24.9.2019,aut nr.5483/1 d.8.7.2019, au nr.6996/1 d.14.9.2019, aut dt.2,3,4,6,9,10,11,13,17,18,19,20,24,25,27,30/9/2019,listepagesa dt.11.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,500 2019-10-11 2019-10-15 51810050012019 Sherbime telefonike MBZHR,602 rimbursim telefoni gusht 2019,vendim 864 dt 23.07.2010,shkresa nr 1796 dt 20.02.2019,fat 279496768 dt 31.08.2019,listpagesa dt 11.10.2019,(L.Goxhobelli)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,750 2019-10-10 2019-10-14 51310050012019 Kompensime speciale te tjera MBZHR,606,rimbursim karburanti per shtator 2019,ligji nr 10160 dt 15.10.2009,ligji 169/2013,listepagesa dt 09.10.2019(R.Kristo)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 5,600 2019-10-09 2019-10-11 50910050012019 Sherbime telefonike MBZHR,602,pagur rimbursim telefoni per muajin gusht 2019 (E.Hoti),vendim nr 864 dt 23.07.2010,Shkresa nr 1796 dt 20.02.2019, fature 279493862 dt 01.09.2019,listepagesa dt 09.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Tirane 24,500 2019-10-09 2019-10-11 50710050012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni MBZHR,602,pagese per rregjistrim prone per MBZHR,(Toke bujqesore ), Memo 7161 dt.19.9.2019,VKM nr.45 dt.29.01.2014, fature nr.15111 dt.16.9.2019,autorizim nr.2362/2 dt.20.03.2019,shkresa nr.2362/4 dt.13.9.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,538 2019-10-09 2019-10-11 50810050012019 Sherbime telefonike MBZHR,602 rimbursim telefoni, gusht 2019,vendim 864 dt 23.07.2010,shkresa nr 1796 dt 20.02.2019,fat 28798792 dt 01.09.2019,listepagesa date 09.10.2019(R.Kristo)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) DREJTORIA VENDORE ASHK-se FIER Tirane 105,000 2019-10-09 2019-10-11 50610050012019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni MBZHR,602,pagese per rregjistrim prone per MBZHR,(Toke bujqesore ), Memo 6894/3 dt.19.9.2019,VKM nr.45 dt.29.01.2014, fature nr.15109 dt.16.9.2019,autorizim nr.6894/1 dt.12.9.2019,shkresa nr.6894/2 dt.12.9.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,750 2019-10-09 2019-10-11 51110050012019 Kompensime speciale te tjera MBZHR,606,Rimbursim karburanti Zv.ministri, Ligji nr.10160, dt.15.10.2009, ligji nr 169/2013, Rimb.karb per E.Gjeci per muajin shtator 2019, listepagesa dt.09.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,500 2019-10-09 2019-10-11 51410050012019 Sherbime telefonike MBZHR,602 rimbursim telefoni gusht 2019,vendim 864 dt 23.07.2010,shkresa nr 1796 dt 20.02.2019,fat 261437336 dt 31.08.2019,listpagesa dt 09.10.2019,(I.Tarelli)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,000 2019-10-09 2019-10-11 51510050012019 Sherbime telefonike MBZHR,602 rimbursim telefoni, tetor 2019,vendim 864 dt 23.07.2010,shkresa nr 1796 dt 20.02.2019,fat 15053 dt 01.10.2019,listepagesa date 09.10.2019(Alket Braho)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 74,935 2019-10-09 2019-10-11 51610050012019 Posta dhe sherbimi korrier MBZHR,602,sherbime postare per muajin shtator 2019,fature nr 4280 dt 26.09.2019,seria 74766080
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,000 2019-10-09 2019-10-11 51710050012019 Shpenzime per honorare MBZHR,602,Honorare, Zv.Ministri, Mbledhja e KKT dt.03.09.2019, shkresa nr.2318/3 dt.24.09.2019, listeprezenca e anetareve te KKT dt.03.09.2019,listepagesa dt.09.10.2019, sipas VKM 519 dt.20.09.2017, E.Gjeci
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 12,750 2019-10-09 2019-10-11 51210050012019 Kompensime speciale te tjera MBZHR,606, Rimbursim karburanti Zv.minister, ligji nr.10160 dt.15.10.2009, ligji nr. 169/2013, Rimb Karb per Dhimiter Kote per muajin shtator 2019, listepagesa date 09.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 254,800 2019-10-09 2019-10-10 51010050012019 Udhetim i brendshem MBZHR,602,dieta brenda vendit,Aut 7052 d.16.9.19,au 7092 d.17.9.19,au 6745 d.3.9.19,au 7011 d.13.9.19,au 6892 d.10.9.19,au 5483/1 d.8.7.19,au 6996/1 d.14.9.19,au 7307 d.25.9.19,au.7483 d.30.9.19,au dt.16,23,24/9/19,listepagesa dt.9.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 15,400 2019-09-19 2019-10-04 46310050012019 Sherbime telefonike MBZHR,602,shpenzime telefoni Ministri muaji Gusht 2019,abonenti 22270308457,fature nr 322030943 date 02.09.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 295,442 2019-10-01 2019-10-02 49510050012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MBZHR,600,pagat shtator 2019,punonjes me kontrate,(Credins bank),shkresa Min Fin l21060/96 dt 07.02.2019,VKM nr 16 dt 16.01.2019,numri i punonjesve me kontrate plan 12,numri i punonjesve me kontrate fakt 12.listepagesa date 01.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,089,435 2019-10-01 2019-10-02 48910050012019 Paga baze - Shtese page per kualifikimin - Shtese page per pune jashte orarit - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune MBZHR,600,pagat e muajit shtator 2019(Credins bank),Numri i punonjesve plan 163 dhe numri i punonjesve fakt 146,listepagesa date 01.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 122,356 2019-10-01 2019-10-02 49410050012019 Paga me kontrate per kohe te kufizuar MBZHR,600,pagat per muajin shtator 2019 studente me kontrate,shkresa nr 11629/3 dt 17.07.2019,Numri i studenteve plan 3 dhe numri i studenteve fakt 3,listepagesa date 01.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 226,667 2019-10-01 2019-10-02 49310050012019 Paga baze MBZHR,600,pagat per muajin shtator 2019(Tirana Bank),Numri i punonjesve te perhershem plan 163 dhe numri punonjesve te perhershem fakt 146,listepagesa date 01.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 166,740 2019-10-01 2019-10-02 49210050012019 Paga baze MBZHR,600,pagat per muajin shtator 2019 (Intesa san Paolo Bank),Numri i punonjesve te perhershem plan 163 dhe numri punonjesve te perhershem fakt 146,listepagesa date 01.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,580,336 2019-10-01 2019-10-02 49110050012019 Paga baze MBZHR,600,pagat e muajit shtator 2019(BKT),Numri i punonjesve plan 163 dhe numri i punonjesve fakt 146,listepagesa date 01.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,586,966 2019-10-01 2019-10-02 49010050012019 Paga baze MBZHR,600,pagat e muajit shtator 2019(Raiffeisen bank),Numri i punonjesve plan 163 dhe numri i punonjesve fakt 146,listepagesa date 01.10.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ONE EXPLORER Tirane 103,000 2019-09-25 2019-09-30 48310050012019 Udhetim jashte shtetit MBZHR,602,Bileta me jashte vendit,Memo 6475 dt 19.08.2019,UP 466 dt 19.08.2019,Ftes oferte 6475/3 dt 19.08.2019,PV llog fondi limit dt 19.08.2019,Njoft fit dt 19.08.2019,Fature nr 171 dt 26.08.2019/s67396731
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 9,600 2019-09-25 2019-09-30 48610050012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MBZHR,602,sherbime dhe mirembajtje e programit "Financa5",Memo 6112/1 dt 20.09.2019,kerkese 6112 dt 01.08.2019,fature nr 450 dt 01.04.2015/seria 20810626,
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 99,500 2019-09-25 2019-09-30 48210050012019 Udhetim jashte shtetit MBZHR,602,Bileta me jashte vendit,Memo 6722 dt 02.09.2019,UP 493 dt 06.09.2019,Ftes oferte 6722/6 dt 06.09.2019,PV llog fondi limit dt 04.09.2019,Njoft fit dt 06.09.2019,Fature nr 1818 dt 06.09.2019/s81084618,
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ONE EXPLORER Tirane 188,000 2019-09-25 2019-09-30 48410050012019 Udhetim jashte shtetit MBZHR,602,Bileta me jashte vendit,Memo 6213 dt 05.08.2019,UP 482 dt 27.08.2019,Ftes oferte 6218/3 dt 27.08.2019,PV llog fondi limit dt 27.08.2019,Njoft fit dt 27.08.2019,Fature nr 174 dt 28.08.2019/s67396735
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) INFOSOFT SOFTWARE DEVELOPER Tirane 19,200 2019-09-25 2019-09-30 48510050012019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MBZHR,602,sherbime dhe mirembajtje e programit "Financa5",Memo 7183 dt 20.09.2019,Situacion date 13.09.2019,Proces-verbal sherbimi date 13.09.2019,Fature nr 2190 dt 13.09.2019/seria80943280
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) G I Z Tirane 1,782,585 2019-09-25 2019-09-30 48710050012019 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MBZHR,231,rimbursim TVSH projekti Sared ,Urdher nr 514 date 17.09.2019,kerkese nr.582 dt 17.01.2019,kerkese 1930 dt 26.02.2019,kerkese 4008 dt 16.05.2019,permbledhese faturash (Nentor -dhjetor 2018),permbledhese faturash (Janar-shkurt 2019)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 267,138 2019-09-24 2019-09-27 47610050012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MBZHR,602,paguar Vendim gjyqi per Bislim Ahmetaj,korrik gusht 2019,Vazhdim autorizim nr 4446/2 dt 23.05.2018,,VGJSHKI nr 2836 dt 02.06.2014,VGJAPEL nr 581 dt 17.03.2016,VGJSHKLARTE nr 00-2018-284,listepagesa dt 24.09.2019(Kthim ne pune)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 10,000 2019-09-23 2019-09-27 47010050012019 Sherbime telefonike MBZHR,602,rimbursim telefoni per korrik gusht per zv Ministren E Gjeci ,sipas vendimit nr 864 dt 23.07.2010,shkresa nr 1796 date 20.02.2019,fature nr 279496769 dt 31.08.2019,listepagesa date 23.09.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 77,000 2019-09-24 2019-09-27 48110050012019 Udhetim i brendshem MBZHR,602,dieta brenda vendit,Aut 6479 dt 20.08.2019,aut 6257 dt 06.08.2019,aut 5483/1 dt 08.07.2019,aut 5736 dt 17.07.2019,aut dt 10.07.2019,listepagesa dt 24.09.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 130,832 2019-09-24 2019-09-27 47310050012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MBZHR,602,paguar Vendim gjyqi per Alfred Omuri,korrik gusht 2019,Vazhdim autorizim nr 7289/2 dt 01.11.2017,VGJSHKI nr 1606 dt 14.04.2014,VGJAPEL nr 167 dt 04.02.2015,,VGJSHK LART 00-2017-959 dt 14.06.2017,listepagesa dt 24.09.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 133,688 2019-09-24 2019-09-27 47510050012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MBZHR,602,paguar Vendim gjyqi per Merita Deda,korrik gusht 2019,Vazhdim autorizim nr 4900/2 dt 07.08.2017,VGJSHKI nr 1489 dt 23.03.2015,VGJAPEL nr 2420 dt 30.05.2017,listepagesa dt 24.09.2019(Kthim ne pune)
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 277,320 2019-09-24 2019-09-27 47910050012019 Udhetim i brendshem MBZHR,602,dieta brenda vendit,Aut 6474 dt 19.08.19,aut 5483/1 dt 08.07.2019,aut 5645/1 dt 27.08.2019,aut 6513 dt 21.08.2019,aut nr 6892/1 dt 10.09.2019,aut dt 10.07.2019,aut dt 02,06,19,20,23,26/8/19,aut dt 4,9,17/9/19,listepages dt 24.9.19
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,406,120 2019-09-24 2019-09-27 47810050012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MBZHR,602,Vendim gjyqi per Arben Molla,(Maj 2016-Gusht 2019)kerkesa 6792 dt 06.9.2019,Vazhdim aut nr 7610/1 dt 02.11.2017,Vendi KSHC 144 dt 03.03.2006,V Apel 50 dt 30.1.2007,Vend Col Civ GJ L 00-2008-316 dt 29.02.2008,listepagesa dt 24.9.19
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) OPERATORI I SHPERNDARJES SE ENERGJISE ELEKTRIKE Tirane 164,068 2019-09-23 2019-09-27 46910050012019 Elektricitet 1005001 MBZHR,602,energjia elektrike per muajin Gusht 2019,Kontrate nr H109835 ,kodi i klientit TR1H080010109835,fature nr 299128514 date 31.08.2019
Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 202,368 2019-09-24 2019-09-27 47410050012019 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna MBZHR,602,paguar Vendim gjyqi per Roland Larashi,korrik gusht 2019,Vazhdim autorizim nr 4807/3 dt 30.08.2017,VGJSHKI nr 6652 dt 18.11.2014,VGJAPEL nr 2372 dt 25.05.2017,listepagesa dt 24.09.2019(Kthim ne pune)
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave