Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AURELSARAĒI 550,416.00 4 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAĒI Tirane 36,720 2017-05-08 2017-05-09 23610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim 2607 dt 30.03.2017 up nr 2607/1 dt 30.03.2017 fo dt 31.03.2017 nj fuit dt 31.03.2017 ft nr 543 ser 46835546 dt 01.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAĒI Tirane 29,500 2017-04-21 2017-04-24 19010040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl. bilete autorz. nr 1441/2 dt 21.02.2017 up nr 1441/1 dt 21.02.2017 fo dt 22.02.2017 ft nr 458 ser 35916461 dt 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAĒI Tirane 202,400 2017-02-24 2017-02-28 8610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 588 dt 26.01.2017 ft nr 416 dt 01.02.2017 up nr 649 dt 30.01.2017 fo dt 31.01.2017 ft nr 416 ser 35916418 dt 01.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAĒI Tirane 281,796 2016-12-23 2016-12-28 71210040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim bl bilete akomodim autorizim nr 9151 dt 16.11.2016 up nr 9151/1 dt 16.11.2016 fo dt 17.11.2016 up nr 9339/1 dt 23.11.2016 ft nr 298 ser 35916300 dhe ft nr 287 ser 35916289 nj fit dt 9151/3 pv dt 23.11.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave