Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AR&LO 1,122,588.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 169,858 2017-06-06 2017-06-07 3346040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET AUTOR 5000 DT 22.05.2017 PV DT 23.05.2017 MINIKONTRAT NR 5000/1 DT 23.05.2017 FT NR 581 SER 45235481 DT 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 44,202 2017-06-06 2017-06-07 3386040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET EAUTORZ NR 4574 DT 08.05.2017 PV DT 08.05.2017 MINIKONTRAT 4574/1 DT 08.05.2017 FO DT 08.05.2017 FT NR 534 DT 08.05.2017 SER 45235434
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 908,528 2016-12-27 2016-12-28 71910040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001 M.ZH.E.T.S bl bilet dhe akomodim up nr 8376/1 dt 01.11.2016 fo dt 02.11.2016 pv dt 31.10.2016 njf it 8376/2 dt 02.11.2016 pv rasteve emrgjences 07.11.2016 autoriz nr 8896 ,8896/1 dt 07.11.2016 autor 8660 dt 31.10.2016 ft nr 7093,70
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave