Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
AMADEUSTRAWELLANDTOURS 922,000.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 67,000 2017-02-24 2017-02-27 8710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim up nr 851/1 dt 03.02.2017 fo dt 06.02.2017 autor 851 dt 03.02.2017 ft nr 05 ser 39300699 dt 14.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 370,000 2016-12-23 2016-12-28 71310040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim bl bilete akomodim autorizim nr 9340 dt 23.11.2016 autor nr 9314 dt 22.11.2016 fo dt 9340 dt 22.11.2016 fo dt 24.11.2016 nj fit nr 9340/5 dt 25.11.2016 ft nr 196 ser 39300640
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 485,000 2016-03-09 2016-03-10 10710040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 751 d t27.01.2016,njoftim fit dt 28.01.2016,fat nr 17 dt 15.02.2016,seri 8924218
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave