Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBTURISTALBANIA 2,008,229.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 216,896 2017-06-28 2017-06-30 40310040012017 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1004001 MZHETTS lik shpenzim BILETE marveshje kuader 512/5 dt 26.10.2016 kontrat 10118/4 dt 10.01.2017 ur nr 10118/4 dt 27.12.2016 pv marrje ne dorz 14.04.2017 ur 10118/5 dt 13.01.2017 ft nr 1033 ser 43624192 dt 03.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 411,000 2017-02-24 2017-02-27 9310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 221 dt 12.01.2017 pv emergjent dt 12.01.2017 ft nr 986 ser 43624145 dt 12.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 710,893 2017-02-24 2017-02-27 9210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 221/1 dt 12.01.2017 pv emergjent dt 12.01.2017 ft nr 989 ser 43624148 dt 13.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 630,000 2016-12-30 2017-01-10 724110040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S , up nr 8103 dt 11.10.2016 ur p 8103/1 dt 12.10.2016 ft nr 826 ser 40657984 dt 20.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 39,440 2016-12-30 2017-01-10 72410040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S ,PV EM 18/11/16, FAT 933 D 30/11/16 S 40658092
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave