Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBTOURS"D"-VASTOUROPERATORE 783,683.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 562,085 2017-06-28 2017-06-29 40610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BILETE AUTORIZIM 4581 DT 08.05.2017 VKM 870 PV DT 10.05.2017 MINI KONTRA 4581/1 DT 10.05.2017 FT NR 3542 SER 48270652 DT 10.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 37,398 2016-12-27 2016-12-28 72210040012016 Udhetim jashte shtetit 1004001 M.ZH.E.T.S bl bilete dhe akomodim autoriz nr 8564/1 dt 26.10.2016 autoriz nr 8564 dt 26.10.2016 pv emergjent 8564 /2 dt 26.10.2016 ft nr 2741 ser 40416251
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 94,000 2016-03-10 2016-03-11 10810040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 1417 dt 17.02.2016,njoftim fit dt 18.02.2016,fat nr 1656 dt 19.02.2016,seri 24336266
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 65,800 2015-06-23 2015-06-24 271100400012015 Udhetim i brendshem 602-M.ZH.E.T.S bileta,up nr 2989 dt 15.04.2015,njoftim fit dt 16.04.2015,fat nr 389 dt 16.04.2015,seri 20912509
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 24,400 2015-05-08 2015-05-08 17210040012015 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bileta, up nr 2839 dt 09.04.2015,ftese per oferte dt 10.04.2015,njoftim fit dt 10.04.2015,fat nr 375 dt 14.04.2015,seri 20912845
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave