Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
ALBANIANBUSINESSPARTNER 5,015,500.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 600,000 2016-12-22 2016-12-27 69010040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenzime broshura dh harta projkt IADSA ft nr 126/2 dt 10.10.2016 ser 33906798
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 315,500 2016-12-15 2016-12-15 66910040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenz dreke projekt IADSA kontrat sherb 6945/1 ft nr 126/2 ser 33906798
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 4,100,000 2016-08-03 2016-08-03 38010040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Projektim/ shperndarje informac Projekti Skraparit ( DEVops IADSA )kont nr 6078/7 dt 04.01.2016, REF. No IADSA/2014/05,U.Minist.6078 dt 28.07.2015,p-v. 9312 dt 02.12.2015,nj-fit 10.12.2015,ftnr 91 dt 13.07.16 sr 33906748
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave