Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
"STUDIOLOAD" 1,482,748.00 3 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "STUDIO LOAD" Tirane 130,000 2016-12-29 2016-12-30 76910040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr 249 ser 1956864 kontrat nr 9555/11 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "STUDIO LOAD" Tirane 100,000 2015-12-30 2015-12-31 682100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T pagese eksperti,urdher nr 528 dt 03.12.2014,fat nr 50 dt 15.04.2015,seri 19568100
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "STUDIO LOAD" Tirane 1,252,748 2015-12-21 2015-12-22 57710040012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9162,9162/1,9162/2,9162/3,9162/4,9162/5,9162/6 dt 27.11.2015,fat nr 230,229 dt 03.12.2015,seri 19568337,19568338
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave