Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 139,296.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2016-04-07 2016-04-08 18010040012016 Te tjera transferta tek individet 606-M.ZH.E.T.S bonus transpoti,urdher nr 2491 dt 29.03.2016,ligji nr 10160 dt 15.10.2009,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 23,816 2016-04-01 2016-04-01 14810040012015 Te tjera transferta tek individet 600- M.ZH.E.T.S pagat mars me kontrate 2015,nr i punonjesve plan4/fakt4, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2015-11-25 2015-11-26 556100400012015 Te tjera transferta tek individet 606-M.ZH.E.T.S bonus transporti,urdher nr 1146 dt 10.02.2015,ligji nr 10160 dt 15.10.2009,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 30,000 2015-02-25 2015-02-26 571004000120151 Te tjera transferta tek individet 606-M.ZH.E.T.S bonus transporti,urdher n r1146 d t10.02.2015,ligji nr 10160 d t15.01.2009,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DREJTORIA PERGJITHSHME TATIMEVE Tirane 12,740 2015-01-16 2015-01-19 7811004000120142 Te tjera transferta tek individet 606-M.ZH.E.T.S PAS MEMO KREDISE TAIM NE BURIM
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 12,740 2014-12-31 2015-01-05 78110040012014 Te tjera transferta tek individet 606 MZHETS tatimi dalje ne pension,shkrese e MF nr 17740/1 dt 29.12.2014,bordero dt 31.12.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave