Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 44,205,711.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,901,696 2017-08-21 2017-08-22 50510040012017 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS kontribut vjetor 2018 CEFTA ur nr 6603 dt 31.07.2017 transferte 36400 euro me 134.5 leke ft dt 24.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,390,500 2016-10-04 2016-10-05 50210040012016 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare 605-602-M.ZH.E.T.S kontribut vjetor per aktivitetin SEECEL ur nr 6302 dt 03.08.2016 10000 euro *138.80 lek kursi i dites
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 111,351 2016-03-09 2016-03-09 11210040012016 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare 605-602-M.ZH.E.T.S 781 euro me 1410lek,kamate per COSME, urdher nr 1631/1 dt 08.03.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,674,563 2015-12-15 2015-12-15 621100400012015 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare 605-602-M.ZH.E.T.S kontribut per C.O.S.M.E per 2014,U.M nr 9433 d t07.12.2015,235.823 euro me 138.5 lek,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,127,601 2015-11-03 2015-11-04 529100400012015 Organizatat nderkombetare te tjera - Sherbimet bankare 605-602-M.ZH.E.T.S kontribut vjetor C.E.F.T.A 36.400 euro me 140.7 leke,urdher nr 8015 d t21.10.2015,iban BE29363038540564 Bruksel
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave