Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 51,819,575.00 23 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "Superfosfat"Kurbin Tirane 1,000,000 2017-10-17 2017-10-18 65510040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS transferim fondi per shoqeri ne likujdim me vkm 54 dt 05.02.2014 ur nr 6931 dt 15.08.2017 kerkese rritje autor 07.09.2017 shres von per u-sht dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UZINA KABLLOVE Tirane 600,000 2017-06-09 2017-06-12 30110040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BERATEKS Tirane 84,000 2017-06-06 2017-06-07 33110040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS TARNSFERIM FONDI UR NR 3068/1 DT 05.05.2017 KERKESE PER RRITJE TE AUTORIZ DT 16.05.2017 NR 4826
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Albturist T-O Tirane 2,000,000 2017-06-06 2017-06-07 33010040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS tarnsferte fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ELBER Tirane 200,000 2017-05-26 2017-05-29 29810040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DUHAN CIGARE Tirane 600,000 2017-05-26 2017-05-29 29910040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Prodhim Kepuca Korçe Tirane 300,000 2017-05-26 2017-05-29 30010040012017 Te tjera transferime korrente 1004001 MZHETTS Transferim fondi ur nr 4829 dt 16.05.2017 kerkese rritje autoriz nr 5016 dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ELBER Tirane 500,000 2016-12-29 2016-12-30 78110040012016 Te tjera transferime korrente 1004001 M.ZH.E.T.S transferim fondi VKM nr 54 dt 05.02.2014 ur nr 10049 dt 23.12.2016 kerkese rritje autoriz nr 10114 dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Prodhim Kepuca Korçe Tirane 800,000 2016-12-29 2016-12-30 78210040012016 Te tjera transferime korrente 1004001 M.ZH.E.T.S transferim fondi VKM nr 54 dt 05.02.2014 ur nr 10049 dt 23.12.2016 kerkese rritje autoriz nr 10114 dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) UZINA KABLLOVE Tirane 700,000 2016-12-29 2016-12-30 78310040012016 Te tjera transferime korrente 1004001 M.ZH.E.T.S transferim fondi VKM nr 54 dt 05.02.2014 ur nr 10049 dt 23.12.2016 kerkese rritje autoriz nr 10114 dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ND\JA E KRIPES Tirane 500,000 2016-12-29 2016-12-30 77810040012016 Te tjera transferime korrente 1004001 M.ZH.E.T.S transferim fondi VKM nr 54 dt 05.02.2014 ur nr 10049 dt 23.12.2016 kerkese rritje autoriz nr 10114 dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DUHAN CIGARE Tirane 300,000 2016-12-29 2016-12-30 78010040012016 Te tjera transferime korrente 1004001 M.ZH.E.T.S transferim fondi VKM nr 54 dt 05.02.2014 ur nr 10049 dt 23.12.2016 kerkese rritje autoriz nr 10114 dt 27.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETROL ALBA Tirane 1,000,000 2016-11-14 2016-11-15 59810040012016 Te tjera transferime korrente 602-M.ZH.E.T.STRASFERIM FONDI URDH 8701 dt 31.10.2016 kerkese per rritje nr 8805 dt 03.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ND\JA E KRIPES Tirane 1,300,000 2016-11-14 2016-11-14 59710040012016 Te tjera transferime korrente 602-M.ZH.E.T.STRASFERIM FONDI URDH 8702 dt 31.10.2016 kerkese per rritje nr 8805/1 dt 03.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DUHAN CIGARE Tirane 2,000,000 2016-08-08 2016-08-09 35810040012016 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T.T SU Transferim fondi sipas Urdher Ministri nr 5863 dt 19.07.2016,kerkese per rritje te autorizuar ( kalim fondi) nr 5864/2 dt 01.08.2016 VKM nr 54 dt 05.02.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ELBER Tirane 1,500,000 2016-08-05 2016-08-05 35710040012016 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T.T SU Transferim fondi sipas Urdher Ministri nr 5864 dt 19.07.2016,kerkese per rritje te autorizuar ( kalim fondi) nr 5864/3 dt 01.08.2016 VKM nr 54 dt 05.02.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ND\JA E KRIPES Tirane 2,700,000 2016-04-13 2016-04-14 18610040012016 Te tjera transferime korrente 602-M.ZH.E.T.STRASFERIM FONDI URDH 2490 DT 29.03.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) QEND.KOMBETARE E PANAIREVE Tirane 22,494,823 2015-12-31 2016-01-12 70010040012015 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T.S transferim fondi, U.M nr 9969/1 dt 28.12.2015,shkrese e M.F nr 17434/3 dt 24.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PETROL ALBA Tirane 2,827,000 2015-12-24 2015-12-28 689100400012015 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T. transferim fondi Petroalba,urdher nr 9556/1 dt 18.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "Superfosfat"Kurbin Tirane 1,000,000 2015-12-16 2015-12-17 639100400012015 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T. transferim per shoqeri ne likudim,U.M nr 9243 dt 01.12.2015,kerkese nr 7862/2 dt 03.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NDER PRODHIMIT MOBILJEVE Tirane 4,000,000 2015-10-16 2015-10-16 479100400012015 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T.S transferim fondi per shoqeri 100% kapital,urdher ministri nr 7343 dt 25.09.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Prodhim Kepuca Korçe Tirane 2,500,000 2015-10-08 2015-10-09 451100400012015 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T.S transferim fondi per 100% kapital shteteror ne veshtiresi financiare,urdher min nr 2173/4 d t 2.09.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) TREGTIMI I LIBRIT ARTISTIK DHE SHKENCOR Tirane 2,913,752 2015-03-26 2015-03-27 102100400012015 Te tjera transferime korrente 604-M.ZH.E.T.S trandferim fondi 100%,urdher nr 483 dt 05.11.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave