Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 778,548.00 8 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 75,600 2017-05-24 2017-05-25 28910040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 1575 dt 24.02..2017 ft nr2238 dt 27.02.2017 ser 45392238 pv dt 24.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 52,500 2017-05-16 2017-05-17 25610040012017 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001 MZHETTS lik qera salle ur 2843 dt 07.04.2017 ft nr 2496 dt 11.04.2017 ser 45392496 pv dt 11.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 141,988 2016-12-30 2017-01-12 81210040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 1004001M.ZH.E.T.S shpenzim qeraje salle ur 8531 dt 26.10.2016 ft nr 4527 dt 26.10.2016 ser 42774527
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 278,040 2016-12-09 2016-12-12 65910040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr kontarte sherbimi nr 6945/1 dt 12.08.2016 buxhet vjetor IADSA ft nr 7759 dt 12.10.2016 ser 40257759
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 66,360 2016-07-22 2016-07-22 37510040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S rezervim salle up nr 5239 dt 27.06.2016 fo dt 28.06.2016 ft nr 6220/37006220
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SOFRA E ARIUT Tirane 44,500 2016-06-09 2016-06-10 28110040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S pagese darke pune,per delegacion huaj,prog pritje nr 3458dt 03.05.2016, ft nr 2 seri 13618352 dt 03.05..2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GECI Tirane 49,560 2016-04-26 2016-04-27 20310040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr 2448 dt 25.03.2016,fat nr 4850 dt 31.03.2016,seri 31614850,p.verb vleresimi ofertash dt 25.03.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MAK ALBANIA Tirane 70,000 2016-04-26 2016-04-27 20410040012016 Shpenzime per aktivitete sociale per personelin 602-M.ZH.E.T.S marrje me qera salle ,urdher nr 1825 dt 03.03.2016,fat nr 177322 dt 04.03..2016,p.verb vleresimi ofertash dt 04.03..2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave