Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 45,398,236.00 5 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SARA - EL Tirane 10,000,000 2017-05-04 2017-05-05 23110040012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 MZHETTS lik shpenzim gjyqi per komp SARA-el ur minist 4464 dt 03.05.2017 vendim nr 3338 dt 22.06.2016 vendim apeli 74 dt 21.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SARA - EL Tirane 16,519,331 2017-04-07 2017-04-11 16710040012017 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 MZHETTS lik shpenzim gjyqi per komp SARA-el ur minist 2704 vendim nr 3338 dt 22.06.2016 vendim apeli 74 dt 21.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIAN FRANGU Tirane 2,257,989 2016-12-29 2016-12-30 76810040012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1004001 M.ZH.E.T.S vendim gjyqi ur ministri nr 10117 dt 27.12.2016 per Let's Dace pagur per dem prishje kontarte nr 4049 dt 08.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MEDIASOFT ALBANIA Tirane 6,620,916 2016-10-26 2016-10-27 54510040012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 600-M.ZH.E.T.S vendim gjyqi shoqeria media soft albania nr 50 dt 05.02.2014 ur ministri 8126 dt 12.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARB SH.P.K Tirane 10,000,000 2016-10-24 2016-10-25 54410040012016 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 602-M.ZH.E.T.S pagese Vendim gjyqi, VGJ shk 1 nr 5357 dt 30.4.14,VGJ apel 1379 dt 03.06.2015,urdher ministri nr 8335 dt 18.10.2016,lajmerim per ekzek 1/319 dt 11.9.16
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave