Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 27,944,650.00 6 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Mimoza Majkaj Tirane 60,000 2016-11-14 2016-11-15 58810040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperteve privat ur nr 6303 dt 03.08.2016 vendim gjyk nr 16/36/341/21214-00343-21-2014 dt 20.04.2016 ft nr 2 ser 21775713
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Baki Masha Tirane 60,000 2016-11-14 2016-11-15 58910040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperteve privat ur nr 6303 dt 03.08.2016 vendim gjyk nr 16/36/341/21314-00343-21-201420.04.2016 ft nr 31 ser 384581
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Nikolin Ēoma Tirane 60,000 2016-11-03 2016-11-04 58210040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperteve privat ur nr 6303 dt 03.08.2016 vendim gjyk nr 16/36341/21314-00343-21-2014 dt 20.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BASHA & I Tirane 61,000 2016-11-03 2016-11-04 58110040012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese Vendim gjyqi, nr 10036/u dt 21.12.2015 ur nr 402/2 dt 28.09.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 2,703,650 2016-11-01 2016-11-02 57410040012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 600- M.ZH.E.T.S vendim gjyqi nr 392 dt 08.04.2009 ceshtja Iliria (Marco Porreti vkm nr 419 dt 18.05.2015 kontr dt 23.07.2015 shkrese avok shteti 508/38 dt 01.03.2016 ft n r 08.02.2016 ur nr 6211/2 dt 11.10.2016 kursi 19763.5eur136.8 leke
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERMIR GODAJ Tirane 25,000,000 2016-03-03 2016-03-04 9010040012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore te tjera 602-M.ZH.E.T.S vendim gjuqi shoq Albcorp,vendim nr 2147 dt 03.11.2015,urdher nr 8923/3 dt 16.02.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave