Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 38,415,273.00 137 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 219,645 2017-10-30 2017-10-31 66610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS bl bilete ur nr 13230-2 dt 27.09.2017 marveshje kuader 642/7 dt 05.04.2017 mini kontra nr13230/1 dt 28.09.2017 ft nr 301 ser 52392259 dt 28.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 58,000 2017-10-30 2017-10-31 66510040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS bl bilete ur nr 13233 dt 27.09.2017 marveshje kuader 642/7 dt 05.04.2017 mini kontra nr13233 dt 27.09.2017 ft nr 1175 ser 50439375 dt 27.09.2017 pv shp fit 27.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 15,000 2017-09-11 2017-09-12 55710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS paisje per pasaporte, urdher n 7041 dt 24.8.17, listepagese bashkelidhur, ft dt 24.7.17, ft dt 28.6.17, nr aplikimi 17024114910250598, 170628113901250408
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 7,500 2017-08-29 2017-08-30 53210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTS shpenz pajisje me pashp. ur nr 7041 dt 24.08.2017 listpagese bashkengitur mandat 10350704080
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 95,228 2017-08-29 2017-08-30 43310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenz bl bileta autoriz 6301 dt 18.07.2017 pv 19.07.2017 mini kont 6301/1 dt 19.07.2017 ft nr 757 ser 48525607 dt 19.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLANET Tirane 139,896 2017-08-17 2017-08-18 48910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilete autorizim 5908 dt 03.07.2017 autor 5908/1 dt 03.07.2017 pv mini kontrata 5908/2 dt 04.07.2017 ft nr 457 ser 48538542 dt 05.07.2017 marveshje kuader
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,500 2017-08-17 2017-08-18 486110040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim pajisje pasaport me vkm 335 dt 02.09.1997 urnr 6407 dt 21.07.2017 ft nr 16.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 90,440 2017-08-17 2017-08-18 49610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilete autoriz nr 6041 dt 07.07.2017 minikont 6041/1 dt 07.07.2017 marveshje kuader 07.07.2017 pv 07.07.2017 ft nr 227 ser 49495833 dt 07.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 449,850 2017-08-17 2017-08-18 48810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilete autorizim 4582 dt 08.05.2017 marveshje kuader 06.06.2017 mini kontr dt 4582/1 dt 06.06.2017 ft nr 39 ser 47013089 dt 06.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 81,378 2017-07-18 2017-07-19 44710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik blerje bilet pv dt 23.05.2017 up nr 1851/1 dt 06.03.2017 autor 5001 dt 22.05.2017 minikon 5001/1 dt 22.05.2017 ft nr 169 ser 49495775 dt 23.05.2017marveshje kuader dt 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 120,000 2017-07-17 2017-07-18 43810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bilet ur nr 5848 dt 28.06.2017 up nr 5872 dt 29.06.2017 fo dt 03.07.2017 nj fit 03.07.2017 ft nr 54 ser 47013204
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 677,000 2017-07-11 2017-07-12 43610040012017 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS djeta me jashte terheqje valute 500 euro me 135.3 leke kursi i dites autorizim me jashte 5908/1 dt 03.07.2017 autorizim terheqje 03.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 562,085 2017-06-28 2017-06-29 40610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BILETE AUTORIZIM 4581 DT 08.05.2017 VKM 870 PV DT 10.05.2017 MINI KONTRA 4581/1 DT 10.05.2017 FT NR 3542 SER 48270652 DT 10.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PLANET / DURRES Tirane 55,488 2017-06-22 2017-06-23 39810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik blerje bileta autorizim 4580 dt 08.05.2017 pv dt 16.05.2017 mini kontrat 4580 dt 16.05.2017 ft nr 432 ser 48538514 dt 26.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 68,900 2017-06-19 2017-06-20 39410040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenz bilete autoriz nr 4357/2 dt 19.05.2017 fo dt 19.05.2017 pv dt 19.05.2017 mini kontrat nr 4357/3 dt 19.05.2017 ft nr 617 ser 47340317
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 169,858 2017-06-06 2017-06-07 3346040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET AUTOR 5000 DT 22.05.2017 PV DT 23.05.2017 MINIKONTRAT NR 5000/1 DT 23.05.2017 FT NR 581 SER 45235481 DT 23.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AR & LO Tirane 44,202 2017-06-06 2017-06-07 3386040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL BILET EAUTORZ NR 4574 DT 08.05.2017 PV DT 08.05.2017 MINIKONTRAT 4574/1 DT 08.05.2017 FO DT 08.05.2017 FT NR 534 DT 08.05.2017 SER 45235434
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 47,539 2017-05-24 2017-05-25 29610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim bilete autor 4418 dt 02.05.2017 pv dt 02.05.2017 minikontr 4418/1 dt 02.05.2017 ft nr 138 ser 47058993
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 73,440 2017-05-19 2017-05-22 28210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS blerje bilete autoriz nr 4419 dt 02.05.2017 pv dt 02.05.2017 mini kont dt 4419/1 dt 02.05.2017 ft nr 4 ser 47013054 dt 02.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAĒI Tirane 36,720 2017-05-08 2017-05-09 23610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim 2607 dt 30.03.2017 up nr 2607/1 dt 30.03.2017 fo dt 31.03.2017 nj fuit dt 31.03.2017 ft nr 543 ser 46835546 dt 01.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SPIRIT TRAVEL & TOURS Tirane 52,260 2017-05-08 2017-05-09 24110040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim nr 2662/1 dt 18.04.2017 minikontrat nr 2662/2 dt 20.04.2017 pv dt 20.04.2017 marveshje ne kuader nr 642/7 dt 05.04.2017 ft nr 404 ser 44650254
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ITT - IDEAL TRAVEL & TOURS Tirane 73,304 2017-05-08 2017-05-09 24010040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl autor nr 2096 dt 16.03.2017 up nr 2096/1 dt 23.03.2017 fo dt 24.03.2017 ft nr 109 ser 11294282 dt 31.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ODISEA TRAVEL & TOURS Tirane 89,100 2017-05-08 2017-05-09 24210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001-MZHETTS bl bilete autorizim nr 3061 dt 14.04.2017 pv dt 19.04.2017 minikontrata 3061/1 dt 19.04.2017 marveshje ne kuader 642/7 dt 05.04.2017 ofet 19.04.2017 ft nr 442 ser 47340142 dt 19.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 79,460 2017-04-27 2017-04-28 21310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet pv dt 27.02.2017 up nr 1627/1 dt 27.02.2017 fo dt 28.02.2017 autor 1528 dt 27.02.2017 nj fit 1627/3 dt 28.02.2017 ft nr 31 ser 43673539 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 88,365 2017-04-27 2017-04-28 20910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik shpenzim bilete pv dt 06.03.2017 ur 1851/1 dt 06.03.2017 autor 1851 dt 06.03.2017 ft nr 63 ser 47058917 dt 07.03.2017 fo dt 07.03.2017 nj fit 1851/4 dt 07.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 691,500 2017-04-27 2017-04-28 19410040012017 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTSterheqje valute 5000 euro me 138.2 leke kursi dt 27.04.2017 autor 27.03.2017 autor sherb jashte 4010 dt 18.04.2017 dhe 3061 dt 14.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MERIDIANA TRAVEL TOUR Tirane 158,984 2017-04-27 2017-04-28 20610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet pv i rasteve emergjente dt 13.03.2017 autor 2054 dt 13.03.2017 ft nr 741 dt 13.03.2017 ft nr 741 ser 215221463 dt 13.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAĒI Tirane 29,500 2017-04-21 2017-04-24 19010040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl. bilete autorz. nr 1441/2 dt 21.02.2017 up nr 1441/1 dt 21.02.2017 fo dt 22.02.2017 ft nr 458 ser 35916461 dt 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 693,193 2017-03-15 2017-03-16 11910040012017 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTS terheqje val 5000 euro me 138.5 leke autorizim dt 15.03.2017 nr 1850 dt 06.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUREL SARAĒI Tirane 202,400 2017-02-24 2017-02-28 8610040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 588 dt 26.01.2017 ft nr 416 dt 01.02.2017 up nr 649 dt 30.01.2017 fo dt 31.01.2017 ft nr 416 ser 35916418 dt 01.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 410,200 2017-02-24 2017-02-28 8810040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet akomodim up nr 797/2 dt 02.02.2017 fo dt 03.02.2017 autoriz 797 02.02.2017 ft nr 33 ser 32718388
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMADEUS TRAWELL AND TOURS Tirane 67,000 2017-02-24 2017-02-27 8710040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim up nr 851/1 dt 03.02.2017 fo dt 06.02.2017 autor 851 dt 03.02.2017 ft nr 05 ser 39300699 dt 14.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 411,000 2017-02-24 2017-02-27 9310040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 221 dt 12.01.2017 pv emergjent dt 12.01.2017 ft nr 986 ser 43624145 dt 12.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 710,893 2017-02-24 2017-02-27 9210040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS lik bl bilet dhe akomodim autorizim nr 221/1 dt 12.01.2017 pv emergjent dt 12.01.2017 ft nr 989 ser 43624148 dt 13.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 263,063 2017-02-22 2017-02-23 8510040012017 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS dieta me jashte terhequr 2000$ *131.4 leke autorizim dt. 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GOLDEN TRAVEL Tirane 154,420 2017-02-20 2017-02-21 7910040012017 Udhetim jashte shtetit 1004001 MZHETTS blerje bilete & akomodim, procverb dt 24.01.2017 UrdhProk nr 518/2 dt 24.01.17, Ftese oferte 25.1.17, autorizim nr 518/1, 518 dt 24.01.17, fature nr 28 dt 25.01.17 serial 4367357
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 139,940 2017-01-25 2017-01-27 3110040012017 Sherbimet bankare - Udhetim jashte shtetit 1004001- MZHETTS terheqje valute 100 euro me 139.8 lek autorizim dt 25.01.2017 br 518 autor sherb dt 24.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 630,000 2016-12-30 2017-01-10 724110040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S , up nr 8103 dt 11.10.2016 ur p 8103/1 dt 12.10.2016 ft nr 826 ser 40657984 dt 20.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBTURIST ALBANIA Tirane 39,440 2016-12-30 2017-01-10 72410040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S ,PV EM 18/11/16, FAT 933 D 30/11/16 S 40658092
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DORINA KARAISKAJ Tirane 143,778 2016-12-30 2017-01-10 79510040012016 Udhetim jashte shtetit 602-M.ZH.E.T.S bl bilete pv raste e mrgjent 12.12.2016 autor 9718 dt 12.12.2016 ft nr 419 ser 41317278
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave