Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,876,850.00 12 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) A&T Tirane 157,599 2017-04-21 2017-04-24 18010040012017 Karburant dhe vaj 1004001 MZHETTS lik bl karburant kontrat nr 1530 /1 dt 27.02.2017 up nr 1530 dt 23.02.2017 ft 24.02.2017 ft nr 1156 srer 4299309 autor nr 1530/2 dt 27.02.2017 fh nr 1 dt 27..02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 2,640,439 2016-12-23 2016-12-27 70010040012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant, kont vazhdim nr 3715/2 dt 18.05.16,up nr 7 dt 2.03..2016,nj.fit 4.5.16,autorizim lidhje kontrate dt 05.05.16.fat nr 11 ser 42726311
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 119,154 2016-12-22 2016-12-27 69710040012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant, kont vazhdim nr 3715/2 dt 18.05.16,up nr 7 dt 2.03..2016,nj.fit 4.5.16,autorizim lidhje kontrate dt 05.05.16.fat nr 50 ser 42726450
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) A&T Tirane 190,166 2016-10-26 2016-10-27 54810040012016 Karburant dhe vaj 1004001 602-M.ZH.E.T.S BL BENZ KONT NR 7366/1 DT 13.09.2016 UP NR 7366 DT 09.09.2016 PV MARRJE NE DORZ 13.09.2016 FO DT 13.09.2016 FT NR 438 SER 38940438 FH NR 3
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 333,200 2016-10-26 2016-10-27 55310040012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant, kont vazhdim nr 3715/2 dt 18.05.16,up nr 7 dt 2.03..2016,nj.fit FT NR 30 SER 32772930
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 157,940 2016-09-28 2016-09-28 47410040012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant, kont vazhdim nr 3715/2 dt 18.05.16,up nr 7 dt 2.03..2016,nj.fit 4.5.16,autorizim lidhje kontrate dt 05.05.16.fat nr 36 dt 15.09..2016,seri 31603836,fh nr 4,dt 15.09.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 451,644 2016-09-08 2016-09-09 45110040012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant, kont vazhdim nr 3715/2 dt 18.05.16,up nr 7 dt 2.03..2016,nj.fit 4.5.16,autorizim lidhje kontrate dt 05.05.16.fat nr 52/35dt 16.06/16.08..2016,seri 35188452/35185535,fh nr 1,2,dt 16.06/16.08.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 508,603 2016-02-10 2016-02-11 5610040012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant,up nr 268 dt 13.01.2016,fte nego dt 13.01.2016,kontrate shtese nr 268/4 dt 13.01.2016.fat nr 6 dt 19.01.2016,seri 24855906,fh nr 1 dt 19.01.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 2,098,824 2015-08-27 2015-08-27 387100400012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant,autorizim per lidhje kontrate nr 13/11 dt 11.05.2015,kontrate nr 3903/1 dt 02.06.2015,fat nr 45,46 dt 29.07.2015,seri 21859645,21859646,fh nr 4,5 dt 29.07.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI Tirane 445,800 2015-06-15 2015-06-16 248100400012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant,autorizim per lidhje kontrate nr 13/11 dt 11.05.2015,kontrate nr 3903/1 dt 02.06.2015,fat nr 40 dt 02.06.2015,seri 218568640,fh nr 4 dt 02.06.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) EUROPETROL DURRES ALBANIA Tirane 527,317 2015-05-18 2015-05-19 19310040012015 Karburant dhe vaj 602-M.ZH.E.T.S karburant,up nr 2990/1 dt 16.04.2015,njoftim nr 2990/9 dt 20.04.2015,kontrate nr 2990812 dt 21.04.2015,fat nr 664 d t21.04.2015,seri 19668164,fh nr 3 dt .04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KASTRATI SHA Tirane 246,164 2015-02-12 2015-02-13 57100400012015 Karburant dhe vaj 602-M.E.I blerje karburant,urdher nr 687/2 dt 26.01.2012,shtese kontrate nr 687/4 dt 28.01.2014,fat nr 49 d t28.01.2015,seri 20161949,fh nr 1dt 28.01.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave