Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,989,027.00 18 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 39,000 2017-09-14 2017-09-18 60910040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim certfik IDENTIFIKUE UP NR 6880 DT 09.08.2017 FO 11.08.2017 NJ FIT 11.08.2017 PV MARRJE DORZ DT 15.08.2017 FT NR 165 SER 5079096 FH NR 25 DT 15.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 9,000 2017-09-12 2017-09-13 59610040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS 602, blerje fletepalosje UP n 6902 dt 11.8.17, pv dt 11.8.17, oferteat 11.8.17, ft n 163 dt 11.8.17 ft n 50079094 fh n 25 dt 11.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 5,328 2017-08-25 2017-08-28 52210040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim per kartevizit aup nr 6444 dt 24.07.2017 fo dt 26.07.2017 pv dt 24.07.2017 nj fit 26.07.2017 pv marrje dorz 28.07.2017 ft nr 154 ser 500079085 fh n r22 dt 28.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 21,980 2017-08-17 2017-08-18 48710040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik prodhim desig stende organiz. ministr up nr 6279 dt 17.07.2017 fo dt 17.07.2017 pv nj fit dt 17.07.2017 pv marrje dorz dt 17.07.2017 ft nr 148 ser 50079079 fh nr 2 dt 17.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 35,820 2017-06-19 2017-06-20 37710040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzi ceftikat udherefyes up nr 4789 dt 15.05.2017 fo dt 17.05.2017 nj fit 17.05.2017 pv 22.05.2017 ft nr 111 ser 45589342 fh nr 24.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 11,700 2017-05-24 2017-05-25 29210040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl kartevizita up nr 4062 dt 19.04.2017 fo dt 21.04.2017 nj fit 24.04.2017 pv marrje ne dorz dt 25.04.2017 ft nr 82 ser 45589313 fh nr 13 dt 25.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 59,760 2017-04-27 2017-04-28 21110040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 MZHETTS lik shpenzim certfik udhe rrefyes up nr 1334 dt 17.02.2017 fo dt 20.02.2017 ur nr 1334/1 dt 21.02.2017 ft nr 37 ser 45589017 fjh nr 2 dt 21.02.2017 ur nr 1011 dt 06.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 696,836 2017-03-07 2017-03-08 11510040012017 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001- MZHETTS botim gazete e huaj ur nr 1690 dt 01.03.2017 transfert 4300 GBP me 160.22 leke ft nr 4020003467 dt 02.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARVID TARTARI Tirane 19,194 2016-12-30 2017-01-16 76110040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenzim printimi up nr 9644 dt 09.12.2016 ur nr 9644/1 dt 14.12.2016 fo dt 12.12.2016 ft nr 83 ser 42081938 fh nr 51 dt 14.12.2016 pv 09.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHIMITER VASI (K81310021J) Tirane 51,480 2016-12-29 2016-12-30 76710040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim printimi up nr 9799 dt 15.012.2016 fo dt 16.12.2016 pv 15.12.2016 ft nr 383 ser 42533358 fh nr 52 dt 19.12.2016 nj fit 16.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 600,000 2016-12-22 2016-12-27 69010040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenzime broshura dh harta projkt IADSA ft nr 126/2 dt 10.10.2016 ser 33906798
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ARVID TARTARI Tirane 398,283 2016-12-15 2016-12-21 66710040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenzprintimi dhe publikim kontrate 6945 dt 12.08.2016 projektIADSA ft nr 55 ser 4208198
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 315,500 2016-12-15 2016-12-15 66910040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenz dreke projekt IADSA kontrat sherb 6945/1 ft nr 126/2 ser 33906798
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,400,946 2016-09-30 2016-09-30 48710040012016 Sherbime te printimit dhe publikimit -602-M.ZH.E.T.S Transferte valute per publikim zona industril-teknollogjk.SPITALLE,( 8.900,paund kursi 162.61 leke urdher nr 7787dt 30.09..2016,fat nr 4020002999/1020002998 dt 28.09.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) F.L.E.SH. Tirane 39,600 2015-11-03 2015-11-04 527100400012015 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S shpenzime printimi,up nr 7571 dt 05.10.2015,njoftim fit dt 06.10.2015,fat nr 48 dt 09.10.2015,seri 20114239,fh nr 44 dt 09.10.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PANORAMA GROUP Tirane 23,000 2015-10-16 2015-10-16 480100400012015 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S publikime ne gazete,kontrate nr 2396 dt 03.09.2015,aft nr 1397 dt 05.09.2015,seri 24390315
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KOHA JONE Tirane 252,000 2015-07-07 2015-07-08 25110040012015 Sherbime te printimit dhe publikimit M.ZH.E.T.S publikime kontrate dt 20.5.15 ft 71 dt 1.6.15 seri 16621825 kerkese 96/192 dt 15.5.15
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PUBLIKIME SHQIPTARE Tirane 9,600 2015-06-30 2015-06-30 261100400012015 Sherbime te printimit dhe publikimit 602-M.ZH.E.T.S njoftim ne gazete,fat nr 578 dt 07.05.2015,seri 21784235,kontrate projekti NR IADSA/2014/05
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave