Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 134,018,544.00 34 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 342,092 2017-09-29 2017-10-02 63210040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terqheqje calute 2500 euro me 136.7 dt 28.09.2017 autor terheqje 28.09.2017 ur nr 13203 dt 27.09.2017 13202 13230 dt 27.09.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 8,550 2017-08-25 2017-08-28 51910040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS cek per sherb trans up nr 8163 dt 11.07.2017 pv dt 11.07.2017 pv 11.07.2017 kerkese 11.07.2017 listpagese 20.08.2017 mabajtur tatim ne burim 15%
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,050 2017-08-23 2017-08-24 50710040012017 Sherbimet bankare 1004001 MZHETTS pagese per rregjistr domiani ft nr 222580453 dt 13.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,731,211 2017-08-21 2017-08-22 50410040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS kontribut vjetor 2018 COSME ur nr 4251/1 dt 21.07.2017 transferte 235838 euro me 134.5 leke ft dt 12.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 688,500 2017-05-23 2017-05-24 28710040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terheqje val 5000 euro me 137.6 leke autorizim dt 5001 dt 22.05.2017 kurs i dites nr 1850 dt 06.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,692,558 2017-05-05 2017-05-08 25210040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS HARTIM REKOMANDIMESH PER KLIM INVES TE HUAJA TE SHENJEST. UP NR 152 DT 11.10.2016 MARVESHJE E PERBASHKET 6330 DT 05.08.2017 FO DT 27.12.2016 KONTR 10118/4 10.01.2017 NJ 662/5 DT 23.12.2016 TRANSFERT 34615EUR ME135.4 DT 05
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 414,414 2017-02-22 2017-02-23 8410040012017 Sherbimet bankare 1004001 MZHETTSdieta me jashte terhequr 3000euro *138 leke autorizim dt. 22.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 130,431 2017-01-27 2017-01-30 3310040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terheqje valute 1000 dollare me 130.3 autoriz dt 26.01.2017 autorizim sherbimi 518 dt 24.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,880 2017-01-27 2017-01-30 3210040012017 Sherbimet bankare 1004001- MZHETTS terheqje valute 2000 euro me 139.8 lek kur si dites autorizim shreb nr 221 dt 12.01.2017 autorizim per terheqje valute 26.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 32,084,968 2016-12-28 2016-12-29 73910040012015 Sherbimet bankare 1004001M.ZH.E.T.S tarnsferta me jashte kontributet 2016 cosme ur nr 2272/1 dt 12.12.2016 trasfert 235838 kusi i dites 136 Iban BE70001676948225
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2016-12-12 2016-12-13 66510040012016 Sherbimet bankare 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim kolaudim makine kerkese nr 9564 dt 06.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 64,615 2016-11-15 2016-11-16 59910040012015 Sherbimet bankare 600- M.ZH.E.T.S terheqje valute 500 dollare *129,1 lek kursiii dites autor 15.11.2016 autorizim sherbimi 8503 dt 07.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 278,078 2016-11-15 2016-11-16 60010040012015 Sherbimet bankare 600- M.ZH.E.T.S terheqje valute 200euro *138.9 lek kursi i dites autorizim per terheqje dt 15.11.2016 autorizim sherbimi nr 9018 dt 11.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 279,079 2016-10-28 2016-10-28 56010040012015 Sherbimet bankare 600- M.ZH.E.T.S djeta me valute autorizim nr 8373 dt 18.10.2016 terheqje 2000 euro*139.4 leke autorizim dt 28.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 696,262 2016-10-04 2016-10-05 50110040012016 Sherbimet bankare 605-602-M.ZH.E.T.S shpenz publikim ur nr 7787 30.09.2016 4300 GBP*161.34 lek kurs i i dites
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,062,016 2016-09-15 2016-09-16 45310040012016 Sherbimet bankare 605-602-M.ZH.E.T.S kontribut vjetor anetaresimi ne CEFTA , ( 36.400 euro me kursin 138.90 leke ),urdher ministri nr 6301 dt 03.08..2016.
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 278,278 2016-08-02 2016-08-02 35610040012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S dieta ME JASHTE ,2.000 euro me 139 ,autorizim sherbimi nr 5395 dt 30.06..2016,autorizim terheqje dt 01.08.2016 karte identiteti G 25915126E ( VALENTINA MURASHI)
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,303,298 2016-06-20 2016-06-20 31510040012016 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S sherbim konsulence,35.000$ ( USD me KURSI 122.8 LEKE ),urdher rn 2786/2 dt 14.06..2016,FAT NR I-SJJ-169,SHKRESE NR 8171/1 DT 16.06.2016,Transferte per Korporata Nderkombetare Financiare
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 423,723 2016-05-23 2016-05-23 23910040012016 Sherbimet bankare -602-M.ZH.E.T.S dieta jashte vendit ne Shtutgard Gjermani,( 3.000 euro me kursi 141.1 lek, )autorizim terheqje valute dt 23.05..2016,karte identiteti nr G 25915126E ZNJ, Valentina Murashi .urdher sherbimi nr 3864 dt 11.05.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 424,924 2016-04-18 2016-04-18 19310040012016 Sherbimet bankare -602-M.ZH.E.T.S Terheqje valute per dieta jashte vendit ne BROKSEL,( euro me 3000me kursi 141.5 lek, ) me autorizim dt 18.04.2016,karte identiteti nr I 195802103W ZNJ, Silvia Paskali
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,390 2016-03-10 2016-03-11 11310040012016 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S diference komisioni
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 33,004,736 2016-02-08 2016-02-09 46100400120151 Sherbimet bankare /605-602-M.ZH.E.T.S kontribut per COSME 235.838 euro me 139.9 lek,urdher nr 803 dt 25.01.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,426,201 2015-12-15 2015-12-15 623100400012015 Sherbimet bankare 605-602-M.ZH.E.T.S kontribut per O.B Turizmit per 2016,53.558 euro me 138.5 lek,U.M nr 9585 d t14.12.2015,vendim nr 90 dt 01.03.1993
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 421,621 2015-11-25 2015-11-26 562100400012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S dieta,3.000 euro me 140.4,autorizim dt 25.11.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 428,227 2015-10-16 2015-10-16 486100400012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S dieta,3000euro me 142.6,autorizim dt 15.10.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,411,409 2015-10-07 2015-10-08 469100400012015 Sherbimet bankare 602-605-M.ZH.E.T.S kontribut per aktivitetet e SEECEL,10.000 euro me 140.9 lek.urdher nr 7413 dt 29.09.2015,SWIFT CODE:RZBHHR2X
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 285,886 2015-09-15 2015-09-16 426100400012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S dieta,2.000 euro me 142.8 lek,dieta,autorizim dt 15.09.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 428,828 2015-09-08 2015-09-09 410100400012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S dieta,3.000 euro me 142.8,autorizim dt 07.09.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 415,492 2015-07-07 2015-07-08 25010040012015 Sherbimet bankare M.ZH.E.T.S kontribut vjetor SKE urdher 167 dt 6.7.15, kerkese dt 3.7.15, transfert( 2880euro*143.4lek) energy community swifti rlnwatww iban AT95300000015102825 raiffeisenlandesbank
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,811 2015-05-26 2015-05-26 218100400012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S diference kursi per dieta,3.000 euro me 137.9.autorizm dt 22.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 414,113 2015-05-22 2015-05-22 215100400012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S dieta,3.000 euro me 137.9.autorizm dt 22.05.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 429,729 2015-04-22 2015-04-23 14110040012015 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S dieta, 3.000 euro me 143.1,autorizim dt 21.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2015-02-26 2015-02-26 581004000120151 Sherbimet bankare 602-M.ZH.E.T.S sherbime,shkrese nr 773 dt 27.01.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 7,132,074 2015-02-12 2015-02-12 58100400012015 Sherbimet bankare 605-602 M.E.I kuote vjetore,52.770 franga me kurs 135,urdher nr 171/1 dt 02.02.2015,WORLD TRADE ORGANIZATION,SWIFT UBSWCZH80A
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave